AgroMajsterTeam

Koszenie łąk i sprzedawanie siana?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tak jak w tytule. Czy opłaca się kosić łąki (2-2,5 ha tak na oko) a potem sprzedawać siano?. Bo jak narazie cielaków nie ma a świnie siana nie jedzą ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
29 minut temu, AgroMajsterTeam napisał:

Tak jak w tytule. Czy opłaca się kosić łąki (2-2,5 ha tak na oko) a potem sprzedawać siano?. Bo jak narazie cielaków nie ma a świnie siana nie jedzą ;) .

Witam ja mam 19ha łak  i co roku sprzedaje troche .Moge powiedzieć że dużo zależy czy w twojej okolicy jest sporo hodowców bydła czy nie ale jeszcze lepiej koni.Sporo też zależy jaki rok sie trafi czu susza czy mokro.Jeśli suchy rok to ludzie potrafią i po 100km jeździć po siano.z kolei mokry rok to cieżko sprzedać za rozsądne pieniądze.Nie spróbujesz to sie nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
3 godziny temu, pWnedMTZ napisał:

Zawsze coś się opłaci, u nas balot siana 120x120 po 130 zł teraz chodzi

Pozazdrościć u mnie 70zł za 120x120 bardzo mocno bite z dobrego siana jeśli z gorszego to 50/60zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

U mnie z sianem jest problem, po 50 nikt nie chce brać, za to sianokiszonka schodzi na pniu.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1572

A u nas odwrotnie siano schodzi chętnych dużo, bo jak nie rolnik to handlarz, a sianokiszonki nie idą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

U nas sąsiad sprzedaje do gospodarza ze swoich 3ha za 50zł bele 120x120 z czego koszt belowania to 40zł szt. Jeśli masz niedaleko nadleśnictwo to możesz spytać czy nie potrzebują na zimę do dokarmiania zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

a jak jest ze słomą? Bo u mnie jest wszystko ścięte i się zastanawiam czy byłby sens to zbierać żeby później sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
9 minut temu, rafalus8 napisał:

a jak jest ze słomą? Bo u mnie jest wszystko ścięte i się zastanawiam czy byłby sens to zbierać żeby później sprzedać?

U mnie w tym roku ciężko słome sprzedać 120x120 40zl i nie ma chętnych

50 minut temu, PaweLisowicz napisał:

U nas sąsiad sprzedaje do gospodarza ze swoich 3ha za 50zł bele 120x120 z czego koszt belowania to 40zł szt. Jeśli masz niedaleko nadleśnictwo to możesz spytać czy nie potrzebują na zimę do dokarmiania zwierząt.

Tak zapytam czy to koszt ogólny czy za samo belowanie. Jeżeli za samo belowanie to jaką prasą bo u mnie 15zl bela a po walcowej z rotorem 20zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
piotrc330 napisał:

U mnie w tym roku ciężko słome sprzedać 120x120 40zl i nie ma chętnych

40 zeta za słomę? :o nic dziwnego że chętnych nie ma, w tamtym roku było mnóstwo słomy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
2 minuty temu, pWnedMTZ napisał:

40 zeta za słomę? :o nic dziwnego że chętnych nie ma, w tamtym roku było mnóstwo słomy,

To według ciebie po ile powinienem sprzedawać słome? Widziałem bele słomy po 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
piotrc330 napisał:

To według ciebie po ile powinienem sprzedawać słome? Widziałem bele słomy po 100zł

Po prostu według mnie przy tym nasyceniu słoma to dość duża cena, w mojej okolicy po 25 zł jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
4 godziny temu, piotrc330 napisał:

Tak zapytam czy to koszt ogólny czy za samo belowanie. Jeżeli za samo belowanie to jaką prasą bo u mnie 15zl bela a po walcowej z rotorem 20zl .

Za belowanie + owijanie folią 40zł, a belarka to nawet nie wiem jaką ma ale owija jeszcze sznurkami a nie siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jesli bierzesz doplaty na ta lake to i tak musisz skosic,wiec tu nie ma watpliwosci, inaczej jak to dzierzawa, jesli bezplatna to pol biedy, przy dobrej pogodzie do suszenia i jakims sensownym plonie- bo raczej o nawozeniu to nie ma mowy- pare zlotych zostanie.. juz 2 tys kostek poszlo , reszta zamowiona i sukcesywnie do odbioru. cena srednio 4 zl za taka 8-9 kg

gorzej ze sloma- troche poszlo po zniwach a reszta lezy i nikt nawet nie zadzwoni, do tego jakis kiepski sznurek i wszystko peka..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
2 godziny temu, PaweLisowicz napisał:

Za belowanie + owijanie folią 40zł, a belarka to nawet nie wiem jaką ma ale owija jeszcze sznurkami a nie siatką.

To sporo wyjaśnia.w mojej okolicy 35 za taki zestaw biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
Przed chwilą, piotrc330 napisał:

To sporo wyjaśnia.w mojej okolicy 35 za taki zestaw biorą

A 45zł biorą za siatkowaną i to jeszcze ciągnikiem ustawia ci w wyznaczonym miejscu bele, także nie trzeba kilku chłopa do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik11234    3
Dnia 2.01.2020 o 21:58, Tomek1234456 napisał:

witam , zależy skąd jesteś jeśli blisko to mg być odbiorcą co roku każda ilość 

A skąd Pan jest? 

Edytowano przez Rolnik11234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj