grzegorzc360

Malowanie

Polecane posty

grzegorzc360    24

Witam, mam problem z malowaniem pistoletem, dzieją się takie rzeczy ze farba jakby ścieka nie trzyma się blachy, podłoże przygotowałem zmatowiłem wyszlifowałem odtłuściłem , element wypiaskowałem, i farba się nie trzyma jakby spływa, zamieszczę zdjęcie jak to wygląda, proszę o pomoc i mądre odpowiedzi

 

efekt-malowania-pistoletem-na-przygotowanej-powierzchni--799401165169609391efcecb9fcd3b6b.jpg


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Warto by było dopisać jakiej użyłeś farby,rozcieńczalnika, jakie proporcję itp. 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Nobiles nobikor podkład do metalu, rozcienczalnik taki jak na opisie farby rf-04, a proporcje no to tak na oko co by za gęste albo za rzadkie nie było, czy to może przez to że w pomieszczeniu około 10 12 stopni jest?


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Podejrzewam że nie ten podkład do zastosowanej farby nawierzchniowej lub też sam rozpuszczalnik w podkładzie ,ponadto na zdjęciu wygląda jakby farba była zbyt gęsta a ciśnienie za małe ,dużo aspektów nieprawidłowości może się składać na taki ów efekt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nie wpadłeś na pomysł wypróbować pędzlem?zalecam skorzystać przed inwestycją w sprężarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jakby tłusta powierzchnia , ale i kompresor mógł olejem rzucać. Przyczyną może być również rozpylenie w powietrzu tłustej substancji np Plak , WD40, olej napędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

A powiedz co robiłeś   po ostatnim matowaniu , bo na moje oko to w tym momencie popełniłeś jakiś błąd , czym odtłuszczałeś ?  

Wygląda tak jak byś odtłuszczał np. nitro albo coś podobne a powinno się to robić benzyną ekstrakcyjną 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Odtluszczalem rozpuszczalnikiem styrenowo akrylowym, Ale i tak teraz drugą wartsrwe dałem po uprzednim zmatowieniu i takie same oczka są, jutro kupie czerwony podkład i zobaczę czy tak się będzie robić, bo wody nie mam w kompresorze bo spuszczona i odwadniacz założony


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Samo matowanie niewiele pomoże  trzeba zedrzeć głębiej ,rozpuszczalnik wnika dosyć głęboko i ta warstwa teraz nie przyjmuje kolejnej 

Na niewielkim kawałku zedrzyj solidnie , odtłuść benzyną ekstrakcyjną i sprawdź co będzie się działo 

Już to kiedyś przerabiałem i wiem co mówię 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jaką tą farbę nawierzchniową stosujesz? Nie mogę się doczytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Sprawa wygląda tak, bez odwadniacza przy samym pistolecie i w tej temperaturze około 10 stopni to zapomnij o malowaniu, zakupiłem taki odwadniacz z yato zamontowalem i do porównania szło malowanie, nie powiem oczka się pojawiły ale nie w takim stopniu jak wcześniej, dosłownie tylko kropeczki


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Strasznie skomplikowałeś to malowanie. Odpowiedni zmywacz silikonu, dedykowany rozcieńczalnik do farby, odwadniacz ckd i musi to wszystko grać nawet przy +5stC.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ja uważam że podkład jest z innej grupy farb ,a innej nawierzchniowa, i dlatego nawierzchniowa nie przyjmuje się do podkładu ,i zachowuje się jak tłuszcz na mokrej nawierzchni z wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dalej nie rozumiem po co ten temat skoro autor nie raczy napisać jakich farb używa. Podaj po kolei co i jak robisz, jakich farb używasz i będziesz miał odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Farby to nobiles, renolak to farba nawierzchniowa - z odwadniaczem kryje idealnie popielaty podkład nobikor też z nobilesa, wcześniej odtluszczalem rozpuszczalnikiem styrenowo akrylowym - on się nie nadaje, kupiłem nitro - raz wytarlem poczekalem żeby odparowal, drugi raz wytarlem poczekalem żeby odparowal i dopiero podkład poszedł i się w miarę ładnie ułożył. Cały problem kręcił się wokół odwadniacza i wokół rozpuszczalnika do odtpuszczania. No i wiadomo wszystko zmatowione miejscami do golej blachy


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Oj nitro to bardzo nie dobry pomysł w tym miejscu 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie powinno się stosować nitra do odtłuszczania, no ewentualnie do usunięcia jakiś zanieczyszczeń przed rozpoczęciem prac związanych z przygotowaniem powierzchni. Po pierwsze to nitro jest nazwą handlową i może mieć różny skład w zależności od producenta. Po drugie pozostawia tłustą warstwę ( tu dużo zależy jaki producent ).

Tylko na moje to po nitro są inne objawy, praktycznie zawsze problem związany z nitro to warzenie się lakieru, choć tu widać wadę w postaci kraterów, tzw. rybie oczka które przeważnie powstają w wyniku złego odtłuszczenia powierzchni. 

Możliwe, że jak koledzy wyżej pisali masz problem ze sprzętem ( dużo oleju w powietrzu ).

Jeśli chodzi o autorenolak to nie jest to specjalnie przyjazna do lakierowania farba, trzeba ją nakładać pod większym ciśnieniem ( tu dużo od pistoletu zależy ) i są spore straty ( dużo pyłu ). Możesz spróbować lakierowania na dwa razy, przepylić i lakierowanie właściwe. No i nie w takiej temperaturze jak podałeś tylko ok 20 stopni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj