farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Bo po nie pozyskało nowych wyborców przez elitę, elektorat mają podobny plus tych co nienawidzą władzy. 

Pis ma też wyborców socjalnych(500+) 

Dla przypomnienia, pewien miłośnik kotów w 95 głosował na Olka. 

Pedro  jak byle jaka c 330 jest warta więcej jak ich pasat pod blokiem co cale życie na niego pracowali to co mają myśleć o wsi. Problem jest w tym że miasto mało też zarabia. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, 6465 napisał:

Żeby oleju nie było widać. 

I ch*jowo uklęknąć żeby popatrzeć pod maszynę. 

Wyborców socjalnych spadłeś z czegoś wysokiego świadczenie to wypłacane jest każdemu niezależnie od zarobków więc socjalnie pobiera je ten kto zarabia miesięcznie starą bańkę i ten kto zarabia najniższą krajową. Nazwiesz prezesa banku z czwórką dzieci patologią czy dużą rodziną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

Ta 500+ i suszowe i 2 dopłata naleciała jeszcze 2 brakuje do niemiaszków ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

Polityka to ciulowy temat😬

Powidzcie mi czy po wymianie cześći noży  w sieczkarni kombajnu może być to przyczyną wibracji i trzeba wszystkie noże wymienić? 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Pewnie ze wszystkie noże trzeba mieniać by jednakowo cieli , stare tępe stawiają opór nawet mogą latać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Racja że ciulowy. Jak słyszę o polityce to mam ochotę przybić takiej osobie piątkę krzesłem w twarz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, hubertb napisał:

I ch*jowo uklęknąć żeby popatrzeć pod maszynę. 

Wyborców socjalnych spadłeś z czegoś wysokiego świadczenie to wypłacane jest każdemu niezależnie od zarobków więc socjalnie pobiera je ten kto zarabia miesięcznie starą bańkę i ten kto zarabia najniższą krajową. Nazwiesz prezesa banku z czwórką dzieci patologią czy dużą rodziną? 

Wyborca socjalny myśli że po by zabrało 500+ i 13 emeryture. Duża grupa osób pobierających 500+ nie pracuje. 

Posiadanie dzieci nie jest patologią, nie zależnie ile ich masz i jak jesteś zamożny. 

 

 

 

7 minut temu, GRZES1545 napisał:

Powidzcie mi czy po wymianie cześći noży  w sieczkarni kombajnu może być to przyczyną wibracji i trzeba wszystkie noże wymienić? 

Kolega kiedyś wstawiał pomiędzy stare noże, wibracje są bo jest wał nie wyważony. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, karol6130 napisał:

Duża grupa osób pobierających 500+ nie pracuje. 

Chłopie czy ty wiesz że bezrobocie w tym kraju jest sprawą marginalną to zaledwie kilka procent oO O czym ty gadasz dziś pracownika się szuka a nie pracownik szuka pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
3 godziny temu, 6465 napisał:

Młodego do Germanii wyślij niech mi przyczepy szuka.  Dziś byłem u handlarza koło Tucholi sporo miał zgrabiarek i pługów.

Bysław Panie kolego. Jak byś tą polną drogą między domem a tym placem maszynowym przejechał 500 metrów to masz drugiego handlarza maszynami. Chyba to rodzina. A gdybyś w Bysławiu skręcił na Cekcyn to masz tam kolejnego handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

To sama wymiana wszystkich może  nie wystarczyć? kuźwa a gdzie to wyważać 🤔

13 minut temu, karol6130 napisał:

Kolega kiedyś wstawiał pomiędzy stare noże, wibracje są bo jest wał nie wyważony. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdziwił byś się. Szuka się Ukraińca bo jest pewniejszy, nie odejdzie z dnia na dzień i chce zarobić. Lokalna ubojnia robi hotel dla Ukraińców bo Polaków mają już dość. 

Zakład mrożonek w okolicy też już na ukraińcach jedzie prawie. 

U nas bezrobocie jakie bylo takie jest, ludzie nie chcą pracować, jak by nie mieli + też by nie pracowali, i to w głównej mierze jest to bezrobocie o którym piszesz. 

 

2 minuty temu, hubertb napisał:

Chłopie czy ty wiesz że bezrobocie w tym kraju jest sprawą marginalną to zaledwie kilka procent oO O czym ty gadasz dziś pracownika się szuka a nie pracownik szuka pracy. 

 

1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

To sama wymiana wszystkich może  nie wystarczyć? kuźwa a gdzie to wyważać 🤔

 

Wstaw nowe noże pomiędzy stare, tak po przekątnych i w ten sposób wyważysz, idealnie nie bedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

Kilka dni słońca i wysokiej temperatury i mogę ruszać, zboża mają już dawno słomkowy kolor ale ziarno jeszcze miękkawe

Dzis bylem w pszenicy u znajomego, siana 15 wrzesnia sloma zielona, ale ziarno juz na zebie chrupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wyważać nie ma sensu, sieczkarnia w kombajnie działa mniej więcej tak jak kosiarka bijakowa. Waga noży ma drugorzędne znaczenie ważna jest ich jednakowa długość od osi wału. 

6 minut temu, karol6130 napisał:

Zdziwił byś się. Szuka się Ukraińca bo jest pewniejszy

Szoszon pewniejszy ? Chyba w piciu piwa na czas. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
28 minut temu, GRZES1545 napisał:

Polityka to ciulowy temat😬

Powidzcie mi czy po wymianie cześći noży  w sieczkarni kombajnu może być to przyczyną wibracji i trzeba wszystkie noże wymienić? 

Tak, bo stare mogą mieć inną masę (jeśli są już starte), w tym roku wymieniałem wszystkie ruchome, bo mi rwało sieczkarnię, ale jeśli są wibracje, to może też być wał krzywy, wtedy trzeba wyważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jak wał jest krzywy to sobie można wyważać.... Spróbuj krzywą felgę w samochodzie wyważyć odważników tona a jak trzęsło tak trzęsie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polacy niestety ale też piją, malpki nie bez powodu są droższe. Wszystko zależy od człowieka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
2 minuty temu, hubertb napisał:

Jak wał jest krzywy to sobie można wyważać.... Spróbuj krzywą felgę w samochodzie wyważyć odważników tona a jak trzęsło tak trzęsie. 

No oczywiście, że krzywego wału nie wyważysz, nie to miałem na myśli,. Miałem na myśli, że tam gdzie wyważają, to zazwyczaj również i prostują, przerabiałem to. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No to teraz jasno i wyraźnie. Krzywy wał będzie wibrował chociaż Bizon to taka bestia w której producentów wibracji nie brakuje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Swoją drogą to huk, kurz i brak widoczności daje w d*pę mniej niż wibracje produkowane przez prawie każdy podzespół tego sprzętu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 godziny temu, bratrolnika napisał:

Może stara 200 im dali

Bardzo dobra maszyna 😁

3 godziny temu, slawek74 napisał:

To by się dopiero ucieszyli 😁

A co? Do stara trzeba mieć dużo cierpliwości, a przede wszystkim serca 😁 ja tam wolę jeździć starem w osp jak nowszym volvo w automacie. 

1 godzinę temu, hubertb napisał:

Swoją drogą to huk, kurz i brak widoczności daje w d*pę mniej niż wibracje produkowane przez prawie każdy podzespół tego sprzętu. 

Nie pierdziel. Jak wszystko gra, to nie ma aż takich wibracji. Na ówczesne czasy bardzo dobra maszyna, dopiero z początkiem lat 80 bizon został w tyle, biorąc pod uwagę np claasa x6 czy johna  10x5. W starszych modelach wszystkich marek to wszystko jednym ujem  podszyte, różnic specjalnych na korzyść zachodu nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
2 godziny temu, hubertb napisał:

Chłopie czy ty wiesz że bezrobocie w tym kraju jest sprawą marginalną to zaledwie kilka procent oO O czym ty gadasz dziś pracownika się szuka a nie pracownik szuka pracy. 

wiesz jak wyglądała likwidacja bezrobocia przez pis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

11st słońce u góry a mgła u dołu.Wczoraj wieczorem zaczeliśmy rwać fasolę to tylko po wiaderku urwaliśmy bo aż czarno od komarów i gryzły na potęgę że nie dało się rwać.Teraz pewnie też będą Yebać a nie płacić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj