farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

GRZES1545    8980
1 minutę temu, mraukot napisał:

Walić pisowców i tyle..

Co proponujesz w zamian? Jaka opcja? Ty bardziej z Wiosny ?🌈 , ja Pisowca żadnego  walić nie mam zamiaru😎

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Alerty po to są by ostrzec

Ja wczoraj też dostałem i wieczorem była wielka Niedźwiedzica tylko z deszczem bez wiatru ale w sąsiednim powiecie wczoraj wieczorem dachy poleciały tzn okolice Przysuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Tydzień  temu sprawdziły sie te alerty👎 przyszedł grad wiatr itd. A alert po fakcie przyper...ił😶

Czasami tak jest, niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
GRZES1545 napisał:

1 minutę temu, mraukot napisał:

Walić pisowców i tyle..

Co proponujesz w zamian? Jaka opcja? Ty bardziej z Wiosny ?🌈 , ja Pisowca żadnego  walić nie mam zamiaru😎

Nie, ja z września, czyli bardziej jesień 😂 Walić, czyli chrzanić, olewać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Opowiem taką Historię dana osoba ma już 65 lat jest starym kawalerem bo zabrakło mu czasu na założenie rodziny bo praca i praca od rana do ciemniej nocy i tak przez 7 dni w tygodniu harówki .

Co się dorobił teraz wszystko Sprzedaje bo niema sił do pracy wszystko poszło w nicość .

Powinien być czas na pracę i odpoczynek i czas na święto , rozumieć zebrać zboże bo to chleb trzeba , ale prace jak orka czy sianie i tak wiele rzeczy przesada tylko chciwość jeszcze i jeszcze bo mało .

 Nie pada ciepło . 

 

Najładniejsze barwy są żółto zielone .

Edytowano przez galan99
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

albo brak racjonalnej organizacji. siano można zbierać jeśli pogoda nie pozwala, truski zbierać, jak najbardziej, żniwa też. Ale sa takie prace, że ten jeden dzień mogą zaczekać.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Każdego indywidualna sprawa czy i kiedy pracuje. Jak mam zmarnować 60bel kiszonki to wolę sobie niedzielę zarwać. Trudny czas, pogoda nie rozpieszcza sianokosów i trzeba się dostosować. Masy jest tyle, że dwa dni pogody mało żeby nie narobić gnoju. Pół godziny i jadę grabić

  • Like 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
4 minuty temu, galan99 napisał:

Opowiem taką Historię dana osoba ma już 65 lat jest starym kawalerem bo zabrakło mu czasu na założenie rodziny bo praca i praca od rana do ciemniej nocy i tak przez 7 dni w tygodniu harówki .

Co się dorobił teraz wszystko Sprzedaje bo niema sił do pracy wszystko poszło w nicość .

Powinien być czas na pracę i odpoczynek i czas na święto , rozumieć zebrać zboże bo to chleb trzeba , ale prace jak orka czy sianie i tak wiele rzeczy przesada tylko chciwość jeszcze i jeszcze bo mało .

 Nie pada ciepło . 

 

Najładniejsze barwy są żółto zielone .

Miałem dać lajka, no ale czytam dalej i za te barwy to nie dam.

Chmurzy się, 26° bedzie padać dziś pewnie znowu.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd wiesz że mu zabrakło czasu? Może był tej decyzji świadomy? Czasem lepiej sprzedać komuś kto się tym odpowiednio zajmie niż żeby dzieci miały zniszczyć a przynajmniej ja tak myślę... Chociaż wie i jest tego świadomy że idzie majątek w obce ręce a nie tak jak nieraz dzieci przy ojcu/matce się zarzekają że nie zlikwidują/ nie sprzedadzą a zaraz po pogrzebie handel kwitnie aż miło. 

Mżawka leci z nieba, +20 stopni

4 minuty temu, galan99 napisał:

Opowiem taką Historię dana osoba ma już 65 lat jest starym kawalerem bo zabrakło mu czasu na założenie rodziny bo praca i praca od rana do ciemniej nocy i tak przez 7 dni w tygodniu harówki .

Co się dorobił teraz wszystko Sprzedaje bo niema sił do pracy wszystko poszło w nicość .

Powinien być czas na pracę i odpoczynek i czas na święto , rozumieć zebrać zboże bo to chleb trzeba , ale prace jak orka czy sianie i tak wiele rzeczy przesada tylko chciwość jeszcze i jeszcze bo mało .

 Nie pada ciepło . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

jak się pozbyć ciagle wychodzących krów sąsiada z sąsiedniej działki? nosz kurła, wsadzilem kupę pieniędzy żeby rosła na niej trawa taka jak chciałem, a te bydlaki ciągle wylaza na moje. depczą. pomijam to, że jeździł traktorem z prasą i wozem też po moim żeby dojechać do siana. jakie macie sposoby? myślałem o grodzeniu drutem z 220v, ale nie daj Boże jakiś człek wejdzie i będę miał biedę. ogrodzenie po mojemu to kolejny koszt, z którego on skorzysta. 😠😠😠😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Ale gość z wioski rozjebał system. Wieta co robi? Kukurydzę odsiewa 🤣 robak mu się chyba władował bo cienka jak szczypiorek 5 liści i nie rośnie. Nie jest aż tak mokro żeby nie można było zrobić tego wczoraj albo jutro.

Ale podejrzane bo całe 5ha tak wygląda, a robactwo chyba placami działa? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 minutę temu, Bananek napisał:

jak się pozbyć ciagle wychodzących krów sąsiada z sąsiedniej działki? nosz kurła, wsadzilem kupę pieniędzy żeby rosła na niej trawa taka jak chciałem, a te bydlaki ciągle wylaza na moje. depczą. pomijam to, że jeździł traktorem z prasą i wozem też po moim żeby dojechać do siana. jakie macie sposoby? myślałem o grodzeniu drutem z 220v, ale nie daj Boże jakiś człek wejdzie i będę miał biedę. ogrodzenie po mojemu to kolejny koszt, z którego on skorzysta. 😠😠😠😠

strzelbe kupić i jak na twoje wejdzie to strzelać, w końcu co na twoim to twoje :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
camo napisał:

strzelbe kupić i jak na twoje wejdzie to strzelać, w końcu co na twoim to twoje 

A truchło kto sprzątnie? znowu ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 minuty temu, Bananek napisał:

albo brak racjonalnej organizacji. siano można zbierać jeśli pogoda nie pozwala, truski zbierać, jak najbardziej, żniwa też. Ale sa takie prace, że ten jeden dzień mogą zaczekać.

Tym postem zaprzeczasz sam sobie ,,siano można zbierać" a podsumowałeś ,,niedzielna praca w gówno się obraca" nikt dla przyjemności i na złość w niedzielę nie pracuje

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
galan99 napisał:

  Najładniejsze barwy są żółto zielone .

Taa, bociany 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
14 minut temu, galan99 napisał:

 

 

Najładniejsze barwy są żółto zielone .

Chyba cię poniosło z tymi barwami 🐈😁

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
ws71 napisał:

Tym postem zaprzeczasz sam sobie ,,siano można zbierać" a podsumowałeś ,,niedzielna praca w gówno się obraca" nikt dla przyjemności i na złość w niedzielę nie pracuje

nie zauważyłeś, że pierwszy post napisałem z przekąsem? sam bym zbierał jakby mi pogoda nie pozwalała. co do ostatniego stwierdzenia: poczytaj co sąsiad Pedro dziś robi. chyba nie jest to czynność, której nie da się zrobić w deszczową pogodę. każdy odpowiada za siebie. ja też będę za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
7 minut temu, Bananek napisał:

jak się pozbyć ciagle wychodzących krów sąsiada z sąsiedniej działki? nosz kurła, wsadzilem kupę pieniędzy żeby rosła na niej trawa taka jak chciałem, a te bydlaki ciągle wylaza na moje. depczą. pomijam to, że jeździł traktorem z prasą i wozem też po moim żeby dojechać do siana. jakie macie sposoby? myślałem o grodzeniu drutem z 220v, ale nie daj Boże jakiś człek wejdzie i będę miał biedę. ogrodzenie po mojemu to kolejny koszt, z którego on skorzysta. 😠😠😠😠

Jak wlezie to weź ją do swojej obory, i wydój. Przyjdzie sąsiad z pretensjami to tłumacz że jak twoja trawa je to tobie mleko daje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

A żółto -zielone kto ma ,bo zielone to kamyk,ale on juz sie nie liczy na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
bratrolnika napisał:

Jak wlezie to weź ją do swojej obory, i wydój. Przyjdzie sąsiad z pretensjami to tłumacz że jak twoja trawa je to tobie mleko daje.

znajomy zrobił podobnie w czasach sprzed łunii i kolczykowania. ciągle w qq wchodziły mu krowy sąsiada. po kilku nieskutecznych upomnieniach zagnał kilka sztuk do swojej obory, zadzwonił po handlarza i puścił na mięsko. 😀 teraz z kolczykami trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
11 minut temu, Bananek napisał:

A truchło kto sprzątnie? znowu ja?

będziesz miał jedzonko w tych trudnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
miwigos napisał:

A żółto -zielone kto ma ,bo zielone to kamyk,ale on juz sie nie liczy na wsi

Już lepszy zielony z koniczynką, niż kolorowy z tęczą 🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj