farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
4 godziny temu, soltys48 napisał:

A kiedy to?

Pogodnie u w końcu ciepło 16°C

wczoraj było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
35 minut temu, GRZES1545 napisał:

@stempos1980 z czego kpnstrukcja tunelu jest ze zdjecia i jakie wymiary?

Na kanówke tą 7x7 może być sosna ale na łatę to tylko jodła bo się wygina i nie trzaska a sosna to się wyłamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16814
slawek74 napisał:

Ten Medard to jakaś beksa 🤔

ewentualnie ma coś z pęcherzem. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Panowie pytanie mam, czy poprzedni właściciel działki może teraz wyznaczyć gdzie mam mieć działkę szwagierka? 5 lat temu ponad przejęliśmy gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jeżeli masz akt notarialny na siebie czy tam ojca to poprzedni właściciel może wyznaczyć działkę ale pod paznokciami a nie na polu u ciebie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

na moją jest cała ziemia ale rodzina zawistna że szok, jej siostrze usrało się że będzie się budować za wszy i gęsty grzebień... Działkę może dostać te 15ar ale rolnej, nikt w odrolnienie nie będzie się bawił. Stary na dodatek nie rozumie co to służebność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Qurła właśnie tak jest z rodzinami .niema to jak od obcego bo sprzedaje i jest święty spokój a z rodziną to zawsze coś

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli gospodarstwo jest w 100% ach  twoje to nawet sranie ogniem im nie pomoże. 

Jesteś panem na swoim i nikt i nic nie może ciebie do tego zmusić. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to zależy u mie ostatnio w gminie  nowe działki to zabudowa gospodarcza i 30 arów  chyba musi być , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, gregor1284 napisał:

na moją jest cała ziemia ale rodzina zawistna że szok, jej siostrze usrało się że będzie się budować za wszy i gęsty grzebień... Działkę może dostać te 15ar ale rolnej, nikt w odrolnienie nie będzie się bawił. Stary na dodatek nie rozumie co to służebność :D

Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to że twoja żona ma przepisać działkę budowlaną swojej siostrze? Z tego co dostała od rodziców? To jeśli tak to taniej może wyjść jej ten kawałek przepisać bo jeżeli podczas przekazania wam gospodarki siostra twojej żony nie zrzekła się praw to przez rok od śmierci rodziców może starać się o wyrównanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Tu najbardziej ich boli ze cala korzysc jaka gosspodarstwo przynosilo w rok, jest teraz w miesiac gora poltora miesiaca. Wczzesniej robili ludzie i byly tylko doplaty teraz jak to przynosi zysk to zle, najlepiej jakby stary podzielil i by posprzedawaly... Pewnie i niejeden z was mial takie skecze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

standardowa śpiewka, jak była robota a nie było zysku to nikt nie chciał, a jak się pojawiły dochody to teraz każdy zapałał miłością do ojcowizny

u Jaworowicz co chwilę taki temat się przewija

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo wszystkie dzieci nasze są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Po smierci matki one sie zrzekly wszystkiego na ojca, za jakies 17 ojciec przepisal to na moja

Bratrolnika ano tak to juz jest jak ktos jest beneficjentem 500plus, a drugiemu jakos w zyciu idzie bo chce pracowac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, PRIMO napisał:

Jeśli gospodarstwo jest w 100% ach  twoje to nawet sranie ogniem im nie pomoże. 

Jesteś panem na swoim i nikt i nic nie może ciebie do tego zmusić. 

Niekoniecznie przysługuje prawo do zachowku czy jakoś tak lepiej zawsze się dogadać niż po sądach szlajac bo potem więcej wezmą prawnicy jak ta wojna warta 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

Pytanie co jest napisane w akcie, czy byl jakiś  spłatek robiony na reszte rodzeństwa? Tu bez prawnej porady i przeczytania aktu nikt Ci nie doradzi. Ale ja bym nikomu nic teraz nie oddawał bo jeszcze może  być tak że  reszta rodzenstwa raczkę wyciagnie i co?

L RA ponownie podlewa🌧🌧 wiatr od północy.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Wszystkie jakas tam czesc dostaly tylko ta nie dostala, on wczesniej kombinowal z jakimis chorobowymi rentami, a po przekazaniu na emeryture przeszedl. No ale dobra koniec offtopu, bo tu zaraz nas do porzadku doprowadza. 

Na kurpiach chlodno, wczoraj zanosilo sie caly dzien na burze a nawet kropla nie spadla. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj