farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Agrest    25594
5 minut temu, slawek74 napisał:

z czego to? lubię miodek 🐻

Jak z czego - pszczele wymiociny😁

Dostałem słoik dwa dni temu od gościa którego pole dzierżawię. Po likwidacji truskawek i jagody trzeba będzie szybko posiać grykę co by się odwdzięczyć i pożytek na sierpień/wrzesień zapewnić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, slawek74 napisał:

z czego to? lubię miodek 🐻

Ze słoika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Gryczany bardzo lubię a najlepszy i najdroższy to wrzosowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
11 minut temu, Szymi40 napisał:

Ostrzeżenia przed  intensywnym  deszczem  coraz  bliżej  -  może   chociaż   trochę pokropi  bo  w  intensywny  deszcz  nie wierzę-,   co najwyżej   mróz  przyjdzie   bez   ostrzeżenia.      

Przecie pada cały czas od 6 rano to czemu nie wierzyć w intensywny deszcz ma padać jutro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

,,Gryczany''    ten jego  zapach   .....  a raczej  smród-, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Szymi40 napisał:

@Rolnik200598    a dębów   w okolicy  nie masz ?

Niezbyt. Jest kilka z kilometr od domu ale tam to się zlecą pszczoły z 50 uli albo i więcej bo to akurat w centrum wsi.

@Agrest A co myślisz o gorczycy z facelią na poplon? Po żniwach przy domu chcę posiać. Może coś z tego naniosą.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
hubertb napisał:

A co jęczmień poszukiwany ? Jeśli tak napisz ilości. 

Ilości niewielkie to raczej lokalnie kupuje się a kolega Grześ z sąsiedniej gminy także najlepiej pytać blisko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
Przed chwilą, galan99 napisał:

Przecie pada cały czas od 6 rano to czemu nie wierzyć w intensywny deszcz ma padać jutro .

gdzie pada-to pada    powiat cli   deszczu dużo  nie zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594
1 minutę temu, Szymi40 napisał:

gdzie pada-to pada    powiat cli   deszczu dużo  nie zobaczy...

Do ciebie to chyba w ogóle nie dojdzie.

@Rolnik1973 patrzaj radary - białoruskie chmury Cię atakują.

Południowo wschodnie lubelskie dostanie deszczu. Najwięcej miejscowość Marudowo Galanowe😁

7 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Niezbyt. Jest kilka z kilometr od domu ale tam to się zlecą pszczoły z 50 uli albo i więcej bo to akurat w centrum wsi.

@Agrest A co myślisz o gorczycy z facelią na poplon? Po żniwach przy domu chcę posiać. Może coś z tego naniosą.

Z gorczycy teść mówił że noszą głównie pyłek.  

Choć słyszałem że są i miododajne odmiany. Facelia to wiadomo, najbogatszy pożytek chyba do 1000kg/ha, gdzie gryka 200kg.

Co by nie kwitło na jesień to będzie dobre, byle pogoda była do nektarowania i oblotu. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, Agrest napisał:

To do galana. Wcinata się z komentarzami między wódkę i zakąske😁

To pisz po ksywce i będzie wiadomo,✍️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Miód z różnych kwiatów roślin różnie smakuje jedne delikatne jak lipowy czy malina tak jak wryraźny i wręcz ostry gryczany najmniej smakuje mi rzepakowy ten najszybciej się krystalizuje i jest nudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
8 minut temu, Agrest napisał:

Do ciebie to chyba w ogóle nie dojdzie.

Jedna prognoza  przewiduje  10mm.   niby nigdy  się nie sprawdza   ale nadzieja   jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Agrest napisał:

Z gorczycy teść mówił że noszą głównie pyłek.  

Choć słyszałem że są i miododajne odmiany. Facelia to wiadomo, najbogatszy pożytek chyba do 1000kg/ha, gdzie gryka 200kg.

Co by nie kwitło na jesień to będzie dobre, byle pogoda była do nektarowania i oblotu. 

Mi właśnie głównie się rozchodzi o to żeby sobie dla siebie z tego przyniosły, nie będę im już tego odbierał. To zaraz po żniwach trzeba jak się dorwie kogoś wywieźć obornik, podorywka i posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594

A to z facelii raczej po żniwach nie skorzystają. To lepsza gryka i gorczyca z nadzieja że przymrozków we wrześniu nie będzie.

Sierpniowa facelia pewnie w październiku zakwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem kiedy mi się to uda posiać, chciałbym jak najwcześniej ale w tym roku pasuje mi na ten kawałek wywieźć obornik a że leniwy jestem i nie chce mi się wozem wywozić to muszę kogoś zamówić z cyklopem/trollem i rozrzutnikiem. Nie wiadomo czy ktoś przyjedzie. Najwyżej samą gorczycę posieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594

@Szymi40 seradelę ładnie oblatują? W necie wydajność kiepska ale zawsze było w niej dużo pszczół. 

W zasięgu teściowych pszczół gość posiał kilkanaście hektarów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
30 minut temu, slawek74 napisał:

Gryczany bardzo lubię a najlepszy i najdroższy to wrzosowy

Ja też lubię gryczany,  a najbardziej spadziowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594
Przed chwilą, 6465 napisał:

 a najbardziej spadziowy. 

Mszyce się wypróżni, pszczoła zbierze, przerobi i zwymiotuje - smacznego😁😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Słyszałem że to z mszyc ważne że nie śmierdzi tylko pachnie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Seradela   kiepski  pożytek-  niby oblatują   jak nie mają  innych   kwiatków.    Na  jesieni  praktycznie  nic nie  nektaruje  lub bardzo słabo  ale ważny jest pyłek.     Najlepsze  gorczyca,  łopucha [ rzodkiew świerzba ]  facelia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

A propos pszczół, posiałem kawałek facelii na polu z sąsiadem z którym jakieś tam zatargi o miedzę. Ma pszczoły, może zmięknie, ale na słoik miodu nie liczę:) 

Jutro dostaniemy +20, w ziemniakach już tak mokro, że nogą nie stanie, jeszcze jedna porządna burza i pływamy. Oby jutro się to rozłożyło na cały dzień. Maj już grubo powyżej setki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, hubertb napisał:

Zboża idą w 99% na sprzedaż rośliny ozime są do tego lepsze. 

Leniwe ludzie że nie hodują 😏 . dwa lata temu jara pszenica dała lepszy plon od ozimej , Ale to rzadkość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
karban napisał:

A propos pszczół, posiałem kawałek facelii na polu z sąsiadem z którym jakieś tam zatargi o miedzę. Ma pszczoły, może zmięknie, ale na słoik miodu nie liczę:) 

Jutro dostaniemy +20, w ziemniakach już tak mokro, że nogą nie stanie, jeszcze jedna porządna burza i pływamy. Oby jutro się to rozłożyło na cały dzień. Maj już grubo powyżej setki.

 

Zazdroszczę, u mnie narazie 60 litrów za maj, w zeszłym roku było 98 w maju, do tego zeby błoto u nas było to brakuje że 150 litrów myślę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25594
22 minuty temu, leszek1000 napisał:

dzisiaj siano trzeba zrobić. 

Ciepło i słonecznie 

Zimno, +12 I pochmurno, 3 razy po parę minut mżawki od rana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj