farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

danielursus3p    1376
20 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Pany do pryskania pszenżyta ozimego od grzyba to jak lepiej dać 200 czy 300 l wody na ha z 1 l środka.

Moim zdaniem nie więcej jak 200. Dopiero teraz robisz pierwszy zabieg?

marulekk    2369

Poprostu dosłownie przespał termin a wy już teorie tworzycie 😁

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

GRZES1545    2157
Napisano (edytowany)

@Rolnik1973 czy dasz 200 czy 300 wody to i tak litr środka dodajesz na hektar.🤔 jak ustawisz cisnienie i prędkość że  wyjdzie Ci 200l hektar to tak wlej i pryskaj.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Wiadomość z agroFakt.pl

camo    17
47 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Pany do pryskania pszenżyta ozimego od grzyba to jak lepiej dać 200 czy 300 l wody na ha z 1 l środka.

Według mnie 300 ja na 75a 300l miałem. 

38 minut temu, danielursus3p napisał:

U mnie pszenżyto ozime już się kłosi dosyć mocno. 

Strongman    339
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Ale jaja, najszła chmura i pada

Odemnie przyszła i gradem lubi sypać.

danielursus3p    1376
2 godziny temu, camo napisał:

U mnie pszenżyto ozime już się kłosi dosyć mocno. 

U mnie zależy na którym polu i czy nawożone intensywnie. Na gorszych działkach już wykłoszone praktycznie, na lepszych jeszcze kilka dni.

Rolnik1973    7214
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Nie, drugi będzie, miałem robić jeden ale że wtedy ogłosili że suszowego nie będzie to zrobiłem wtedy pierwszy.

Pszenżyto prawie wykłoszone to dam teraz 2 z tebukonazolem i koniec. A do prawie wykłoszonego można dać z 5 mocznika i odżywki czy kłos nie będzie zadowolony?

3 l z górką napadało, a druga chmura mineła o parę km, tam pewnie z 5 by było jeszcze.

hubertb    736

Nie dawał bym mocznika do fungicyda. Może osłabić działanie. 

XTRO    647

u mnie dzisiaj nic nie napadało a  teraz się rozpogodziło i pewnie trzecia noc z przymrozkiem...

Rolnik1973    7214
6 minut temu, hubertb napisał:

Nie dawał bym mocznika do fungicyda. Może osłabić działanie. 

A same coś takiego mam trochę

Screenshot_20200522-183323.jpg

hubertb    736

Jest teraz dość zimno, więc nie kombinuj i nie mieszaj. Chyba że przyniesie to znaczne oszczędności. Dolistnie dokarmiaj rośliny jedynie zdrowe, te porażone grzybem są i tak bezwartościowe. 

Marcin133    126

Rolnik z makroplonem nono...cichutko się zrobiło trawka ścięta można browarka zrobić.

pedro2    1483
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Po co chemie walisz? Truciciel 🙄

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

stempos1980    1126

Było trochę chmur ale nagle znikły i niebo czuściutkie się zrobiło wiatr ucichł i czuć zimno.Ale południowy zachód widzę że jest w chmurach

Rysiek to lubi nam troszkę ciśnienie pocnieść

camo    17
2 godziny temu, danielursus3p napisał:

U mnie zależy na którym polu i czy nawożone intensywnie. Na gorszych działkach już wykłoszone praktycznie, na lepszych jeszcze kilka dni.

Ja teraz pryskałem pszenżyto na skrzypionkę, no i tak jest dosyć ładne i już jest wykłoszone a tam gdzie jest więcej cienia lub nie wiem od czego to zależy to w niektórych miejscach na polu w ogóle nie jest jeszcze wykłoszone.

czesio200    2362

Tam gdzie jest mocniejszy lan zawsze później się kłosi.

czesio200

krilan06    480
11 minut temu, camo napisał:

Ja teraz pryskałem pszenżyto na skrzypionkę, no i tak jest dosyć ładne i już jest wykłoszone a tam gdzie jest więcej cienia lub nie wiem od czego to zależy to w niektórych miejscach na polu w ogóle nie jest jeszcze wykłoszone.

Dużo masz skrzypionki?

camo    17

Nie jest jakoś bardzo dużo, w zeszłym roku było więcej. mam nadzieję że po oprysku już nie wróci.

danielursus3p    1376
2 godziny temu, camo napisał:

U mnie nie widać skrzypionki. W niedzielę się wybiorę na lustrację zobaczyć co i jak.

marulekk    2369

Trza połowić.... Żubrówkę i może rybkę 😁 

IMG_20200522_193503.jpg

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

karban    23

W zimowych skrzypionka u mnie chyba nie zrobi problemu, bo już się kłoszą, a jajec specjalnie nie widzę na roślinach. Podobnie było w zeszłym roku,alew tym roku może ominie nas bojak na maj to zimno jak cholera. Jeszcze mnie komar nie ugryzł, a co roku był z tym większy lub mniejszy problem. W tamtym roku skrzypionka zaatakowała mieszanki jare, w tym może być podobnie.

Pafnucy    1947
3 minuty temu, marulekk napisał:

Trza połowić

Tam będziesz połowił . Do dana pij . 🍻

• Haha 1

camo    17

Ja jeszcze troche na skrzypionke zostawiłem oprysku na jęczmień jary i w razie czego prysknę. :) 

5 minut temu, Strongman napisał:

To żwirownie w międzyrzeczu.

widzę że kolega ze Śląska. :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez koniecka
      Bo aktualnie mam więcej papierkowej roboty niż pracy w polu, co ma swoje plusy. Ale od tego siedzenia na tyłku zaczyna mnie pobolewać tu i ówdzie, więc myślę że trzeba sprawić sobie porządne, ergonomiczne siedzisko. Tylko co do dokładnie znaczy "ergonomiczne" w przypadku w krzesła biurowego?
      Ja jakoś na podstawie  https://www.deltivo.pl/category/krzesla-biurowe nie jestem w stanie tego stwierdzić, może ktoś mi coś podpowie?
    • Przez krejca
      Czy do pomagania przy zbiorach - teraz każdy grosz może być na wagę złota - potrzebne są jakieś specjalistyczne badania? Zwykle wszystko załatwiają w medycynie pracy, ale mnie najbardziej ciekawią kwestie okulistyczne - na  https://med-lab.com.pl/poradnia-okulistyczna/ opisują je dość pobieżnie... Bo mam parę wad i nie wiem, czy nie okażą się dyskwalifikujące... Np. nierozróżnianie pewnych kolorów, jakaś tam forma daltonizmu, może przeszkadzać przy zbieraniu i sortowaniu owoców?
    • Przez camelio
      Tzn. wszyscy hodowcy i uprawiający ziemię powinni mieć płacone nie za ilość i jakość swoich produktów, tylko od liczby zwierząt albo uprawianej powierzchni
      Serio, w niektórych branżach tak to funkcjonuje. Nie dostaje się wynagrodzenia za efekty wykonywanej pracy, tylko za sam fakt podejmowania określonego zakresu działań. To w tych nowych technologiach podobno całkiem standardowe rozwiązanie, wystarczy zajrzeć na  https://www.inseo.pl/inwestycja-w-pozycjonowanie-za-efekt-w-top10-czy-w-abonamencie-co-sie-oplaca/ - szkoda, że na naszym gruncie raczej się nie przyjmie  
    • Przez notino
      Chciałabym razem z mężem otworzyć gospodarstwo agroturystyczne. Widzimy co się dzieje na rynku, więc korzystając z tego, że ludzie oczekują kameralnych wakacji, postanowiliśmy też coś zarobić nie wiemy tylko jak się zareklamować. Jakieś pomysły? Szyldy może  http://warmax.org.pl/kasetony-reklamowe/kasetony-z-dibondu/ ?
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj