farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Agrest    25590

Ej już czepiasz się. Rozumiem że dla Ciebie cudowne czyszczenie konta to normalka i się z tym oswoiłeś.

Chłopak dostał wypłatę za harówkę i nagle w banku dowiaduje się że jest żebraków, co miał zrobić?

Wezwał to przynajmniej ma pewność że jakaś klika nie spróbuję go wydymać bo notatka na policji jest.

Bankowi też wyjdzie to na zdrowie bo przejrzą swoje procedury i zabezpieczenia.

W hameryce dobry adwokat podwoił by mu sumę na koncie, bo z pewnością ten dzień nie przyczynił się do wydłużenia życia.

Może i u nas warto dochodzić odszkodowania.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
23 minuty temu, Agrest napisał:

Ej już czepiasz się. Rozumiem że dla Ciebie cudowne czyszczenie konta to normalka i się z tym oswoiłeś.

Chłopak dostał wypłatę za harówkę i nagle w banku dowiaduje się że jest żebraków, co miał zrobić?

Wezwał to przynajmniej ma pewność że jakaś klika nie spróbuję go wydymać bo notatka na policji jest.

Bankowi też wyjdzie to na zdrowie bo przejrzą swoje procedury i zabezpieczenia.

W hameryce dobry adwokat podwoił by mu sumę na koncie, bo z pewnością ten dzień nie przyczynił się do wydłużenia życia.

Może i u nas warto dochodzić odszkodowania.

U nas to można się domagać  swoich praw prędzej zamknęli by w psychiatryku .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
3 godziny temu, Marcin133 napisał:

Pedro sztywny 😉

Pedro przy sobocie kontroluje załadunek i liczy zarobek 😉 tak to ja lubię pracować...

IMG_20200118_121844.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
pedro2 napisał:

Tak wymyślili, że w razie pożaru zamrażarka nie spłonie 🤣

No i złodziej nie będzie przewalał mięcha 😋

słyszałem że kiedyś złodzieje w popielniku w kuchni szukali pieniędzy 3na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@damianzbr już Ci kiedyś mówiłem, że mądry chłop jesteś, ale jak od czasu do czasu się upierdolisz kogoś to oczy łzawią. Nie będę się bawił w odbijanie piłeczki, powiem tylko tyle... W tym momencie nie wiedziałem co mam robić i komu wierzyć skoro nikt nie potrafił  powiedzieć co się stało. Więc zadzwoniłem żeby w razie czego było od początku spisane co kto zrobił. Dzięki temu wyszło, że facetka dała d*py, a system spisał się w 100% bo po tylu nieudanych próbach zapłaty i wypłaty środków wyskoczyło ostrzeżenie, które babka zignorowała. Tyle. 

Jaka reakcja policji? Taka, że rano dzwonił jakiś śledczy czy faktycznie wszystko wróciło i w poniedziałek mam się zgłosić na posterunek podpisać papiery jakieś. Więc raczej nie cisnęli beki ze mnie tak jak Ty wszystko wiedzący. 

Chłodno i mglisto

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

Damian, wrzwał policję bo się  przestraszył, Ciekawie co by  bylo gdyby on nie zagladał z miesiąc na konto ktoś by sie dopatrzył czy wyszła  by inna historia 🤔

A skoro powiedzieli mu że  nie wiadomo co się  stało z jego kasą  to nic złego  nie zrobił jak powiadomił  policje, gdyby sprawa była  banalna to by nie przyjechali.

+2⁰ i pochmurno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Ciekawe czy Damian by był taki cwany i nie wzywał policji jakby to jemu zniknęło 200tys z konta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Dobra zejdźmy już z tematu Panowie. Za kamienie dziś tysiączek wpadł, jeszcze w poniedziałek kilka wywrotek będzie. 👍 Bez kaleson trochę jajka przewiało, wiaterek ciągnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
6 godzin temu, pedro2 napisał:

-1 nawet błota nie ścięło... 

To fakt też kiedyś ojciec wziął 20tys jak hitlerka kupowaliśmy, jakieś święto wypadało przed weekendem i 3 dni kasa w domu leżała w słoiku w zamrażarce i ten strach 😋 na jesieni kupowałem pole mówię do gościa, że będziemy u notariusza to wyskoczymy obok do banku to przeleję elixirem, a ten mówi, że gotówka tylko 😋 70 tys chciał do ręki

Znajomy kiedyś mieszkanie kupował, też chciał przelewem zapłacić,a pani sprzedająca że tylko gotówka. Chciał nie chciał-odebral z banku 140tys.zl, po to tylko żeby godzinę później przywieźć te same pieniądze żeby kobitka sobie na konto wpłaciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12378

Ja jak kupowałem auto od doktorka z Otwocka, to wziąłem gotówkę napisaliśmy umowę a on mówi że kasy nie przyjmie.  Pojechaliśmy do jego banku i wplaciłem  przy nim na jego konto, dopiero auto mi wydał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
27 minut temu, 6465 napisał:

Ja jak kupowałem auto od doktorka z Otwocka, to wziąłem gotówkę napisaliśmy umowę a on mówi że kasy nie przyjmie.  Pojechaliśmy do jego banku i wplaciłem  przy nim na jego konto, dopiero auto mi wydał. 

Bał się że  zostanie oskarżony o przyjęcie łapówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

Słyszałem kiedyś opowieść (nie wiem ile w niej prawdy) że gość pojechał kupić Fendta 716 za gotówkę, z gotówką w reklamówce...

W sumie może @6465 coś powie więcej, bo to o gościu od niego z wioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Na razie to ta grypa dosięga duże fermy ,które teoretycznie powinny być lepiej zabezpieczone od tych małych gospodarstw. Migracji ptaków jeszcze nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
40 minut temu, krilan06 napisał:

Za jakie kamienie?

 Kilka postów wyżej masz foto. Po kombajnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
36 minut temu, 6465 napisał:

Ja jak kupowałem auto od doktorka z Otwocka, to wziąłem gotówkę napisaliśmy umowę a on mówi że kasy nie przyjmie.  Pojechaliśmy do jego banku i wplaciłem  przy nim na jego konto, dopiero auto mi wydał. 

Ja jak kupowałem traktor od handlarza na konto kasy nie chciał, tylko do ręki. Co prawda traktor za około 30 tyś, ale dziwne trochę to dla mnie było. FV wystawił zgodnie z cena, którą zapłaciłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
8 minut temu, starybudnik napisał:

A to powyżej 15 tysięcy złotych nie powinno się robić tylko przelewu?

ja wpłacałem grubo ponad 15 tys i nikt się nie czepiał,a to ograniczenie dotyczy chyba rozliczeń pomiędzy firmami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3206

Oj są rozmaici ludzie, w internecie jest taka historia ze ktoś komuś zapłacił 100tyś i przez przypadek 2 raz pościł 100tyś tej samej osobie i druga osoba ze nie odda tych 100tyś, w banku raz wydali 100zł więcej takiemu ze mojej wsi i też nie oddał bo za pomyłkę się płaci.

Pochmurno, cicho i zimno.

13 minut temu, danielursus3p napisał:

Ja jak kupowałem traktor od handlarza na konto kasy nie chciał, tylko do ręki. Co prawda traktor za około 30 tyś, ale dziwne trochę to dla mnie było. FV wystawił zgodnie z cena, którą zapłaciłem. 

Bo by traktora nie widział i kasy.Jest dużo ludzi co biorą bo dają i nawet nie myślą zapłacić.Tak samo możesz sprzedać zboże na przelew cudzej osobie i ona nie przeleje nie zapłaci i się bujaj.Bywa też ze zapłaci raz parę złotych i drugi raz zapłaci trochę więcej złotych a trze ci raz weżnie za dużą gotówkę i nie zapłaci.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, damianzbr napisał:

 

 

Nie dziwię się że dyrektor żądał odwołanie policji, a niebiescy pewnie mieli z ciebie spory ubaw jak dzwoniłeś na 112. 

 

TY: czy to112 ? Halo jestem w banku zniknęło mi 200 tysiaków z konta proszę wpaść bo trzeba dyrektorka wraz z kasjerką przydusić aby zaczęli śpiewać, za ile będziecie czekam..

 

Za dużo filmów się na oglądaliście 😅 Z tym chowaniem kasy po schowkach w podróży też.

Ja się nie dziwię że dyrektor zażądał odwołania policji z innego powodu, nagłośnienie sprawy że z danego banku znikają pieniądze, może taki bank doprowadzić do ruiny,  sam też natychmiast zawiadomiłbym policję,  @damianzbr nie opowiadaj głupot że jakby zniknęło ci 200 tysi to nie dostałbyś sraczki.   :P

 

 

29 minut temu, Strongman napisał:

 

Bo by traktora nie widział i kasy.Jest dużo ludzi co biorą bo dają i nawet nie myślą zapłacić.Tak samo możesz sprzedać zboże na przelew cudzej osobie i ona nie przeleje nie zapłaci i się bujaj.Bywa też ze zapłaci raz parę złotych i drugi raz zapłaci trochę więcej złotych a trze ci raz weżnie za dużą gotówkę i nie zapłaci.

 Akurat  złe porównanie w tej sytuacji, nie byłoby żadnego problemu, spisuje się umowę kupna - sprzedaży ciągnika czy samochodu z adnotacją że pojazd zostanie wydany po wpłynięciu {zaksięgowaniu} zapłaty na konto sprzedającego. Po wpłynięciu, a nie czasem po wysłaniu, bo kupujący pokażę mi że wysyła przelew, a w międzyczasie  zdąży   go anulować.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3206

Gotówka jest najbezpieczniejsza ale mi się zdarzyło z tymi przelewami ze nie chcieli mi zapłacić więc wole sprzedać kilka stówek taniej ale wiem ze pieniądze otrzymam a nie bawić się w hazard w sprzedaży zbożna bo ktoś oferuje z 600zł na samochodzie więcej.

W handlu jest tak ze na przelewy to się handluje tylko z takimi co się zna i wie ze płacą i nie kantują, ile razy się zdarzyło ze umówił się ktoś na taką cene a zapłacił ktoś mniej bo coś tam.

Jeden człowiek sprzedał zboże dostał nie taką zapłatę jak się umówili więc pojechał na skup oddał pieniądze i zabrał zboże.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Pomijając płody rolne dla rolnika czy niepewnej firmy bez faktury... za maszyny, ziemię czy co innego wolę przelew zdecydowanie. Przyjeżdża handlarz uj wie skąd, piszesz umowę, kasa do ręki i co niby to pewne? 😁 spoko 😁 Koleżka w technikum miał dobry sprzęt i drukował sobie piniąszki takie hobby. Dostał dwa lata w zawiasach, a tylko 3 sklepy wypróbował po kilkadziesiąt złotych.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj