farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Wiatr przestał wiać. Trzeba się chyba do siewu szykować. 

Panowie, jak zaprawić na mokro ziarno nie mając betoniarki ani zaprawiarki🤔 Rozsypać na plandece i jeden niech psika a drugi niech miesza🤔 Czy kurła jęczmienia wcale nie zaprawiać🤔 Ale zawsze się zaprawiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Beczka 60l po kapuście, 20kg zboża i odpowiednia dawka cieczy z zaprawą, beka w łapy i pakujesz jak taką dużą grzechotką😁

I tak 5 razy na każdy metr, tudzież kwintal lub decytonę😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
6 godzin temu, Agrest napisał:

Akurat siostra jest w takiej sytuacji że jak pójdzie na urlop to prawdopodobnie nie będzie do czego wracać. Włascicielka 80 lat i na wykończeniu, syn nie chce ciągnąć dalej tego kłopotliwego  biznesu. Rynek farmaceutyczny przesycony i placówkami i pracownikami.

Dawaj ją do nas

Kolegi szwagier szuka od dłuższego czasu mgr farmacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sumie można by tak zrobić. Nawet nie w rękach kręcić tylko po prostu ją po podwórku toczyć. Patrz ja na to nie wpadł🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
3 minuty temu, soltys48 napisał:

Dawaj ją do nas

Kolegi szwagier szuka od dłuższego czasu mgr farmacji

Ale do pracy czy za żonę???

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Dawaj ją do nas

Kolegi szwagier szuka od dłuższego czasu mgr farmacji

A weź jej przetłumacz, po porodzie załatwiłem jej robotę u nas w mieście powiatowym, nawet gotów byłem jej mieszkanie kupić, ale nie bo już w podstawówce ubzdurała sobie Wawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Babie nie przetłumaczysz

1 minutę temu, bratrolnika napisał:

Ale do pracy czy za żonę???

Pracy....

Żonę ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16852

może pokaż jej zalety życia w małym miasteczku? np, wielu znajomych, ale szczerych. nie fałszywych jak w warszfce. niższe ceny za wiele produktów. daleko od zgiełku. ja tu widzę same plusy. mnie by w Warszawie nie zamontował na dłużej. jak mój znajomy co się przeprowadził do syna: w pewnym momencie znikł, wszyscy zaczęli go szukać, a on przed blokiem stoi i nie wie co ma że sobą i wolnym czasem zrobić. na drugi dzień był nazad w swoim domu. 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kurna małe miastewczko u mie obok 4 apteki i wszedzie ,mgr farmacji przyjmiemy na drzwiach napisana kartka i przyczepiona a w w-wie pracy w aptece nie znajdzie ? dziwne a  doczytałem że może być problem z godzinami bo dziecko , no to to i może 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Znależc moze i znajdzie, ale mieć 700m i umówioną jedną zmianę, a jechać godzinę czy dwie w jedną stronę i praca zmianowa, dyżury nocne to w jej sytuacji nie ma opcji.

 

U mnie miasteczko malutkie, jest 5 aptek na odległości 1km, przez chwilę było 6, ale ta najnowsza nie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12180
Rolnik1973 napisał:

Umnie pod lasem bezpiecznie, raczej nie złapie. 

Mróz na niedzielę -5° na prognizie.

A koła na letnie to już pomieniali🤔

 

A właśnie trafiły się oponki letnie tanio😀


Rolnik200598 napisał:

W sumie można by tak zrobić. Nawet nie w rękach kręcić tylko po prostu ją po podwórku toczyć. Patrz ja na to nie wpadł🤔

parnik elektryczny obracać do okoła😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

Ja nie zaprawiam,zresztą te zaprawianie mało co daje,nawet youtuberzy nie zaprawiają bo sieli bez zaprawy i z zaprawą i plon ten sam,ja jestem tego samego zdania,może z zaprawą będzie ciut większy ale to się nie opłaca,mowa o mokrej zaprawie a ona droga, bo ten proszek to wiecie,Zresztą jakie macie ceny,jeszcze zaprawiać.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

zaraz Cię zlinczują, jak można nie zaprawiać, potem t0 t1 t2 t3 , 3 dawki N , 2x regulator, odżywki, od robaczka, toż to świętość takie zabiegi:D:D

🤣

zaraz będzie żeś paprak :D

A puenta do tego jaka ? pszenica wkrótce po 500 :D

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

Może i zlinczują ale jak coś przynosi mizerne efekty a kosztuje to po co utopić kasę a potem się martwić jak ją odzyskać, a ceny zboża mizerne, i słabe będą bo oziminy piękne,

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie handluję, jedynie parę worków sąsiadowi to się nie liczy. W sumie kiedyś się nie zaprawiało i też było🤔 

Ja zaprawiałem zawsze ale tą sypką zaprawą a w tym roku spróbuję fungicydów czy to takie och i ach i ile plon zwiększy. Bo jak ma być tona z hektara więcej to szkoda se głowę zawracać. Jak warunki są to prawie 5t/ha pszenicy jest na mojej ziemi bez fungicydów i innych czarów, tylko z opryskiem na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Fungicydy nie zwiększają plonu tylko ograniczają jego redukcję przez różne patogeny

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Strongman napisał:

Ja nie zaprawiam,zresztą te zaprawianie mało co daje,nawet youtuberzy nie zaprawiają bo sieli bez zaprawy i z zaprawą i plon ten sam,ja jestem tego samego zdania,może z zaprawą będzie ciut większy ale to się nie opłaca,mowa o mokrej zaprawie a ona droga, bo ten proszek to wiecie,Zresztą jakie macie ceny,jeszcze zaprawiać.

Ja zaprawiałem Melomana na 8 ha i tam jest porażka robale się zabrały za zboże i gołe place. Notomiast gdzie nie zaprawiałem to większość, jest idealne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

Powiem tak jak ktoś wszystko spasa w swoim gospodarstwie i jeszcze trochę dokupuję,niech nie żałuje i nie oszczędza,Prorokiem nie jestem jakie będą ceny,ale lepiej mieć swoje niż kupować,jak ty nie będziesz miał to i ludzie nie będą mieli i cena będzie duża.Mamy rynek globalny i można sprowadzić tira zboża ale jak ci zabarkuje 10t to będziesz musiał kupić na miejscu,po za tym transport też kosztuje jak byś miał sprowadzać.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Swoją drogą @Strongman masz dużo racji. Jak się dużo skosi w tym roku i do kolejnych żniw się nie zużyje to się nie zmarnuje. W suchym może być dłużej. Kury przerobią😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15367

Ja w tamtym roku pszenicę na jednym polu pisiał zaprawioną i bez i nawet 1% w niczym nie było różnicy.

Umnie pszenżyto jęczmień bez zaprawy, a terax jak i pszenicę będę siał to też bez, szkoda kasy i zdrowia na to.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

mam pytanko komu Systiva® 333 FS   komu ochroniła pszenice przed chorobami ?? 😄


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5320

to rebus czy ki ujjj? 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj