farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

6465    12373
12 minut temu, slawek74 napisał:

też mam kawałek po łące siany 26 maja nie wiele odbiega od reszty a pole fatalnie zaorane i uprawione

 

na radarach nad Ryśka chałupą pierony biją 🙉🙊

 

U tego mojego kumpla to nic nie robione,  przyjechał zasiał w tą scientą trawę to tylko takie dróżki  były po siewniku talerzowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a żebyś wiedział. z półtorej godziny orałem, bo chodziłem i kupy wrzucałem w bruzdę, a i tak efekt po ...

1 minutę temu, Sylwekx25 napisał:

Jakbyś miał zachodni pług taki jak ma Rysiek to by było ładnie 😋

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5584

Odkąd kupiłem rabewerka to orka jest przyjemnością a jak miałem unie to aż strach wspominać 😂

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
Strongman napisał:

Co to kociuba.

 

czasem brzydką babę tak nazywaja 😁🤪 hak do gnoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, Sylwekx25 napisał:

Odkąd kupiłem rabewerka to orka jest przyjemnością a jak miałem unie to aż strach wspominać 😂

Przed orką idzie talerzówka i UG wszystko zaorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

U mnie to nazywają kopacz ale ja tam tego nie uzywan tylko mocne widły fiskarsa i tam ząb się nie zegnie no chyba jak by chciał to by go ułamał ale w gnoju trzeba warstwami po wierzchu ani kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5584

TheraRolnik napisał: 1 minutę temu, Sylwekx25 napisał: Odkąd kupiłem rabewerka to orka jest przyjemnością a jak miałem unie to aż strach wspominać 😂 Przed orką idzie talerzówka i UG wszystko zaorze. Dopóki nie nawieziesz do oporu gnoju, nie ztalerzujesz wysokiego poplonu i nie masz dużo resztek np po kukurydzy. UG względnie dobrze zaora: ściernisko po kosie lub snopowiązałce i to jeszcze zagrabione , lub czyste kartoflisko.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, pafnucy napisał:

a żebyś wiedział. z półtorej godziny orałem, bo chodziłem i kupy wrzucałem w bruzdę, a i tak efekt po ...

 

Kup jakiegoś grubera i skończy się taka męka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203

Czasem bywa ze to wgniecione skręcone bo hasają w zagrodzie i ciężko jest ale ja wole po małych kawałkach wywalać niż wbić za duzo i się szarpać,Lepiej wiencej razy machnąć po mniej niż wiecie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, pafnucy napisał:

no ale gruber zwalone przerobi?

Wszystko porozrywa i kupy obornika też rozdrobni. Toż kiedyś kiedyś też tak robiłem jak Ty.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stringman, a mówił kro Tobie , że jak na tak królewskie pochodzenie to walisz więcej byków niźli ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203
1 minutę temu, pafnucy napisał:

no ale gruber zwalone przerobi?

Lepiej zmień pług a nie patrz grubera,liczą się większe odległości i się nie zapycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5584
pafnucy napisał:

no ale gruber zwalone przerobi?

Zależy jaki , jak bardzo grubo to też się zapcha. No ale do 5211 przy gruberze to cinko widzę 😕 żeby efekt był to trzeba dosyć szybko jechać


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie. dobry pług i by szło. tak to pod ramą się pchało aby trochę więcej słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zgodzę się z tym, ja wcale szybko nie jeżdżę, a nigdy nic się nie zapchało, prędzej zapcha się jak szybko zapierdal*sz, bo nie zdąży przelecieć a już następne, 5211 4 łapy spokojnie pociągnie.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dzisiaj to jak by gdzie stał to bym kupił. :D

Przed chwilą, Sylwekx25 napisał:

Kup coś podobnego jak ma Rysiek i zobaczysz jak fajnie orka pójdzie 😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
12 minut temu, Sylwekx25 napisał:

 

11 minut temu, szymon09875 napisał:

 

Kiedyś oczy bolały teraz już nic 😅

Edytowano przez TheraRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj