farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

kizak    2200

 Obornik,pod kukurydzę na grubo,talerzówka 2,1 m z wałem rurowym,ze 100 kg kamieni tak że 78koni z napędem pod górkę podnosiło i esaaaaa,orać już nie orałem,tylko od razu siew. Ludzie,nie jeden już tłumaczy,by talerzówka zrobiła robotę musi być prędkość.Aby porysować  z talerzami wzdłuż,to zaciągnie na pole i 2,8 m . Tylko najwięcej zależy od pola,co na tym rosło,i czy z tym ,,dobrem'' się nie utopi. A że śladów nie zakryje olej to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Pole 3kl ciężka ziemia. Rośnie pszenica i od zeszłego roku zawitał u mnie rzepak. Potem ma być bobik na ziarno, są poplony, są łąki do likwidacji. Że nie poszaleje jak inni- wiem. Ale co jest najbardziej uzasadnione, co brać i się nie bać, bo zamówić muszę dziś żeby za tydzień było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak ktoś ma swój kombajn to może. A jak się czeka na usługę to przyjdzie może jutro, może jak będzie miał czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

Odpowiedź jest prosta: z szerokiej zawsze można zrobić węższą, w druga stronę trudniej.  


Mecha napisał:

Pole 3kl ciężka ziemia. Rośnie pszenica i od zeszłego roku zawitał u mnie rzepak. Potem ma być bobik na ziarno, są poplony, są łąki do likwidacji. Że nie poszaleje jak inni- wiem. Ale co jest najbardziej uzasadnione, co brać i się nie bać, bo zamówić muszę dziś żeby za tydzień było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Tak, ale jest to nie symetryczne i będzie ściągać. A 1 znacznej odpowiedzi się tu ludzie widać boją, bo niby robili takim zestawem ale chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
Mecha napisał:

Tak, ale jest to nie symetryczne i będzie ściągać. A 1 znacznej odpowiedzi się tu ludzie widać boją, bo niby robili takim zestawem ale chyba nie...

coś mi się wydaje, że ty tej odpowiedzi wcale nie oczekujesz. kilka osób pisało różne opinie, wystarczy wybrać wśród nich, a ty dalej oczekujesz wskazania palcem i odpowiedzi typu: masz kupić konkretnie tą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3207

Wczoraj spadło u mnie 4mm i dzisiaj pali więc wieczorem tez pszenica pójdzie pod kosę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
soltys48 napisał:

Miałem wyjeżdżać w pszenicę a tu cyk i 4mm z nieba

Pan Bóg zmoczy, Pan Bóg wysuszy. będziesz miał czas gryke poworkować i poważyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Zważona i poworkowana w 50kg opakowania od żniw,teraz tylko rozsypać na pół i przekazać kurierowi DPD 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12378
3 godziny temu, Mecha napisał:

Odnośnie fotosanitarności to ponoć żyto sprawdza się fajnie przed rzepakiem, ciekawe jak pszenżyto.

To jak pany, która talerzówka 1.6 zapotrzebowanie mocy 30km, czy 1.8 zapotrzebowanie 35km jak się to u was sprawdzało

Chłopie wałkujesz to już dobry tydzień.  Im więcej będziesz pytał o to samo to usłyszysz więcej głupich odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Tak, ale jest to nie symetryczne i będzie ściągać. A 1 znacznej odpowiedzi się tu ludzie widać boją, bo niby robili takim zestawem ale chyba nie...

Bierz 1.8, i nacinane oba rzędy talerzy lepiej się zagłębia, sasiad ma taką i robiłem na niej w poplonie to fajnie sieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12378

U mnie soĺtysowa gryka już przeszło dwa tygodnie czeka na wysiew ale jeszcze zboże nie zcięte .

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

i cyk, jeden byk odjechał w świat, a na jego miejsce nowa skarbonka wjechała ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co i za ile?

leswie ostatnią łąkę wykosiłem już alert mi o burzach przysłali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przyszedł alert więc żadnego deszczu nie będzie. Posuchy ciąg dalszy. Kuku jeszcze parę dni i można zapomnieć o jakiejkolwiek kolbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ototo. Alert przyszedł, nie ma się co jakiejś większej ulewy spodziewać. Prognozy nie widzą opadu większego niż 5mm.

Teraz +32, słońce świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Własnie się zastanawiam czy nie wyskoczyć zbiornik namłócić bo i do mnie Albert napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Rolnik200598 u ciebie to prognozy widzą możliwość przejścia nocnego mcsa, z wbudowanymi superkomórkami generującymi grad do 4cm, porywy wiatru do 110kmh i lokalne podtopienia 😂.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj