farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Agrest    25581
5 minut temu, stempos1980 napisał:

Jakie ceny porzeczek?

Kolor 0,7 zł/kg.

Coś się zmieniło, bo do końca mowa o 0,5 zł była.

6 minut temu, Bartek933 napisał:

@Agrest wyluzuj, żniwa tuż tuż i lada tydzień będziemy wiedzieć co i jak.

U mnie lekko pokropiło, ale ziarno jęczmienia zbyt wilgotne

Nie jestem napięty żebym się luzował. Żniwa minimum 3 tygodnie.

Opisałem co mam na polu, bez fantazji.

Zdjęć nawet nie robiłem na poparcie bo szkoda sobie nerwów psuć. 

Teraz skupiam się na owocach. Zboże dopiero jak owoce skończę zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212
18 minut temu, Agrest napisał:

U mnie suszy nie ogłosili i nie czekałem na nią. Zebrałem przeciętnie 7,3t pszenicy i 5,5 pszenżyta.

W tym pszenica widzę że średnio nawet 4,5 nie da, a pszenżyto jeśli będzie wszędzie takie jak tam gdzie patrzyłem to i 3 t nie da.

Lepiej wejdźcie w łan żeby za dużo skosów nie stawiać i bb dokupować😁

Zlało tyłek na koniec kombajnowania porzeczki, wichura że skrzynki po polu fruwały. Brr...

Zrobiłem screena, czekaj tylko mnie w żniwa napisz 8t 😋 to Cię zjem na surowo.  @Bananek to mi nadatny do pafnucaka trochę od frontu, te zbójeckie rysy co Ryśka przeraziły. Coś jest na rzeczy 🤔


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203
39 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Dali prąd na debatę

Ale pada dalej

Co to za debata Bo jednego wybierają za to ze jest w pożądku a drugiego na złość ludziom co są za pierwszym, z zawieśći za programy socjalne,taki nic nie musi robić obiecywać i tak dostanie głosy.

6l Napadało.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

A jeden mówi sam do siebie, bo drugiemu się nie chciało przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

co to w ogóle za debata w pojedynkę? walkowanie w kółko tego samego bo i same pytania podstawione.


tamta debata trzask of ski'ego to huśtawka tvnu, a ta to ustawka tvp. jedni drugich warci. oboje szambo na siebie wylewają. po tym czasie od wyborów Duda trochę mi zmalał za obsieranie drugiego kandydata. nie bronię trzasku bo on w ogóle nie moje klimaty. Ale Duda nie powinien zbliżać się do jego poziomu.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Weź pod uwagę że prawdopodobnie to właśnie jest poziom pana Dudy. Tu trzeba patrzeć aby nie schodził poniżej mułu, bo będzie potrzebna pogłębiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w południe troche pokapało koło 17-tej pare kropli ale chociaż chłodniej i trochę lżej workować zboże pod eternitem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Centrum trochę pokropiło. A co do debat dziennikarze nawet nie słuchają trzaska tylko nudza się i w tel grzebią 😉 niech już to się skończy ta kampania bo rzygać się chce. Nieraz nawet dobrze że roboty pełno to nie słucha się tych bredni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, Daro20 napisał:

LRA 30mm z kilkunasto minutowej zlewy. Pada dalej ale spokojny. Większość zbóż leży plackiem. 

Na łąkach taka sytuacja 2 tygodnie po "powodzi". 

IMG_20200704_110611.jpg

u mnie też 30l w 30 minut

grochu jak tak dalej pójdzie się raczej nie zbierze - zgnije na pniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
aro1975 napisał:

2 godziny temu, Daro20 napisał:

LRA 30mm z kilkunasto minutowej zlewy. Pada dalej ale spokojny. Większość zbóż leży plackiem. 

Na łąkach taka sytuacja 2 tygodnie po "powodzi". 

u mnie też 30l w 30 minut

grochu jak tak dalej pójdzie się raczej nie zbierze - zgnije na pniu

też masz tak gdzie woda stanełą to groch usycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

To jak usycha to  nie będziesz musiał desykować😉

Mała  przerwa i dalej podlewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dzisieszy opad 20mm także aby żniwa normalnie obrobić bez kradięcia z pola, to może w końcu normalne zasiewy w wilgotną ziemię pójdą a nie susz taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

U mnie qq w kilku miejscach gdzie woda stanęła na uwrociach żółta i w kolano, już jej chyba nic nie ruszy 😋

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

U mnie 24mm. 70% pszenicy leży I od 4b do 3a pszenice w miarę zielone jeszcze. Jedynie tam gdzie trochę górki I 5 klasa to już po trochę bieleją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 godziny temu, XTRO napisał:

U mnie 24mm. 70% pszenicy leży I od 4b do 3a pszenice w miarę zielone jeszcze. Jedynie tam gdzie trochę górki I 5 klasa to już po trochę bieleją 

A jak pomidory po zalaniach?dużo padło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

za wczoraj i w nocy 13 litrów. lipiec - 31 litrów. teraz pochmurno, ale bez deszczu. 16°C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj