farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Morion    547

@Rolnik200598 Dołożyłem ramek do pełna i w sumie weszło 10 wielkopolskich, ale na rodzinę tylko 8, a 2 na miód. Dobrze zrobiłem czy cały przeznaczyć dla pszczół? A dziś zobaczyłem że w ramki wdał się kornik😒 Da się go jakoś pozbyć czy muszę ramki muszę wyrzucić? No i dodam że pszczół w ulu pełno tzn młodych po spodzie chodzi ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

@Kallina86, sos z kurek dla Ciebie, a mnie te prawdziwki smażone na patelni poproszę. 

Nie ma problemu! Prawdziwki są tylko do zdjęcia 😋 Dwa dobre, reszta robaczywe. Nawet te malutkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

@Kallina86, to też nie problem. Nie lej tylko oleju na patelnię, skoro z własnym tłuszczykiem one


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853
Kallina86 napisał:

Nie ma problemu! Prawdziwki są tylko do zdjęcia 😋 Dwa dobre, reszta robaczywe. Nawet te malutkie.

no to będą prawdziwki ze skwarkami 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, Morion napisał:

@Rolnik200598 Dołożyłem ramek do pełna i w sumie weszło 10 wielkopolskich, ale na rodzinę tylko 8, a 2 na miód. Dobrze zrobiłem czy cały przeznaczyć dla pszczół? A dziś zobaczyłem że w ramki wdał się kornik😒 Da się go jakoś pozbyć czy muszę ramki muszę wyrzucić? No i dodam że pszczół w ulu pełno tzn młodych po spodzie chodzi ☺️

Ja bym te ramki stopniowo starał się wymieniać, zaczynając od tych najbardziej zeżartych. Jeśli nie jest to rodzina wybitnie mocna to dobrze zrobiłeś, że dałeś dwie ramki na miód tylko czy dałeś kratę odgrodową? Jeśli nie to jest duże prawdopodobieństwo że matka te ramki zaczerwi. Ja u siebie preferuję kratę odgrodową na korpus i potem albo półkorpus albo cały korpus na miód. Dużo ogólnie czerwiu w rodzinie?

@Bananek Na lipy od wczoraj ruszyły, duży ruch od rana przy ulach. Mam stosunkowo łagodne jedne Buckfasty i rodzinę z matką Primorską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, Kallina86 napisał:

Pracująca to by była, gdyby to były opieńki. Wszystkie inne to czysta przyjemność 😁

To ja jednak wolę tylko zbierać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
3 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Ja bym te ramki stopniowo starał się wymieniać, zaczynając od tych najbardziej zeżartych. Jeśli nie jest to rodzina wybitnie mocna to dobrze zrobiłeś, że dałeś dwie ramki na miód tylko czy dałeś kratę odgrodową? Jeśli nie to jest duże prawdopodobieństwo że matka te ramki zaczerwi. Ja u siebie preferuję kratę odgrodową na korpus i potem albo półkorpus albo cały korpus na miód. Dużo ogólnie czerwiu w rodzinie?

 

Nie wiem po czym poznać czy rodzina jest słaba czy nie. Tak dałem kratkę. Ze dwie ramki to niemal całkowicie w czerwiu a część już jest pusta tzn pszczoły się już wyrodziły, dlatego pszczół pełno na spodzie. Ojciec stwierdził że czerwiu jest bardzo dużo. planuję kupić kolejny korpus, tyle że dam go chyba na wiosnę bo nie wiem czy zdążą jeszcze miodu narobić w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest to rodzina z zeszłego roku to po tym co mówisz to szału nie ma z jej siłą bo zeszłoroczne rodziny są już raczej "pełnoprodukcyjne" czyli mają nadstawki. Jeśli jest to natomiast tegoroczny odkład to jest to rodzina dosyć silna z tego co mówisz. Jeśli są dwie ramki czerwiu a reszta pszczół się wygryzła już z komórek to matka na nowo je zaczerwi.

To czy dokładać korpus czy nie to już zależy jakie masz pożytki. W moich warunkach to już by się mijało z celem bo zaczynająca się teraz lipa jest ostatnim pożytkiem, potem to jak coś znajdą to wykorzystują już na swoje potrzeby. Ale być może u Ciebie będzie jeszcze na przykład nawłoć. Będę u siebie siał po pszenicy poplon specjalnie dla pszczół- gorczyca, facelia, gryka i mam trochę esparcety. Może jeszcze sobie coś pyłku przed zimą przyniosą. Zaraz na kolejny dzień jak zwiozę słomę to podorywka i siew.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
26 minut temu, dsbh napisał:

To ja jednak wolę tylko zbierać :).

Tak to ja mam z rybami... łowić lubię, ale skrobać, czyścić to już nie. I jeść też niekoniecznie. Chyba, że to filet :D 

5 godzin temu, pedro2 napisał:

Widziały gały co brały 😉

Dlaczego od razu w pi... Zapraszam do mnie, lekko pokropiło i nie pada 

Gdzie żeś jest? Nie czekaj już tam na mnie, bo ja już dawno w domu :P  Grzyby zebrane, obrane, umyte. Dobrze, że się do Ciebie nie wybrałam, bo wygląda że się zgubiłeś :D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853
Rolnik200598 napisał:

Ale być może u Ciebie będzie jeszcze na przykład nawłoć. Będę u siebie siał po pszenicy poplon specjalnie dla pszczół- gorczyca, facelia, gryka i mam trochę esparcety. Może jeszcze sobie coś pyłku przed zimą przyniosą. Zaraz na kolejny dzień jak zwiozę słomę to podorywka i siew.

niestety nawłoć już kwitnie i do końca sierpnia może się praktycznie skończyć. jakoś wcześnie w tym roku.


co do poplonow to taki sam plan mam na ten rok. zawsze sialem gorczyce, ale w to słaby pożytek. wsieje więc facelie i gryka, o ile witekrolnik coś mi załatwi. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
2 godziny temu, danielursus3p napisał:

Usuń to zdjęcie bo telefon pogryzę xD

 

O i następny :( 

ja póki co na sernikach jadę "premia lojalnościowa z mlekovity" :D

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12371

A ja dziś córkę na ryby zabrałem.  Branie było ☺

IMG_20200705_133956.jpg

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Bananek napisał:

niestety nawłoć już kwitnie i do końca sierpnia może się praktycznie skończyć. jakoś wcześnie w tym roku.

A nie wiem szczerze mówiąc, u mnie nawłoć w promieniu 7-8km praktycznie nie występuje. Za to na lipach ładnie huczą pszczółki bo byłem dziś po obiedzie na przejażdżce rowerkiem kombajn zamówić to widziałem i słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853

ja właśnie pyknąłem 130km po okolicy na dwóch kółkach, co jakiś czas zapach kwitnącej lipy. mmmm, piękny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby tylko cokolwiek zebrać tego miodku to będzie cacy i przejść do najważniejszego czyli karmienia oraz tępienia warrozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
30 minut temu, Bananek napisał:

ja właśnie pyknąłem 130km po okolicy na dwóch kółkach, co jakiś czas zapach kwitnącej lipy. mmmm, piękny czas.

Ja akurat w Łowiczu jestem, mała wycieczka na moto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853

A mi ladowanie zniknęło. na szczęście na powrocie. ech te chinczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853

miałem. teraz mam tylko junaka 123. wystarczy mi na okolicę. 2,5l/100km i heja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
56 minut temu, 6465 napisał:

A ja dziś córkę na ryby zabrałem.  Branie było ☺

IMG_20200705_133956.jpg

a co one takie czerwone ,ze złości czy jak ,te ryby--?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749
4 minuty temu, Bananek napisał:

miałem. teraz mam tylko junaka 123. wystarczy mi na okolicę. 2,5l/100km i heja.

Nie chcesz gsa przygarnac na stare lata???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Żeby tylko cokolwiek zebrać tego miodku to będzie cacy i przejść do najważniejszego czyli karmienia oraz tępienia warrozy...

A u nas niestety pszczółki bardzo słabo interesują się lipami w okolicy :/ Rozmawiając z pszczelarzami z okolic nie tylko u nas nie interesują się lipą..  Lipa z lipy raczej na ten rok się szykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj