farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Strongman    3136
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Nie mam, nawet nie wiem o kogo chodzi.

Pytaj @yahooo777 on ma bliżej

 

 

Być może ze to o niego chodzi bo ma mejla identycznego jak login z af,ale mam już numer.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Słabo dzisiaj kilogram tylko po wyczyszczeniu. Ale i pierwszy prawdziwek się trafił.. zostawiłem bo już papuć 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Grzeję ładnie.

@sumek666 nowe ciągniki też kręcicie że auto od Was w Rolserwisie stało?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Do biedronki po cukier bo po 1.25 przy 10 kg 

Ale tylko 10 kg na paragon z kartą.

20 kg zakupione.

 

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rano trochę po kropiło a teraz parno nie do zniesienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646
Rolnik1973 napisał:

Do biedronki po cukier bo po 1.25 przy 10 kg 

Ale tylko 10 kg na paragon z kartą.

20 kg zakupione.

 

kupił i ja tyle samo po tyle samo 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
27 minut temu, Bartek933 napisał:

 

@sumek666 nowe ciągniki też kręcicie że auto od Was w Rolserwisie stało?

tak, kiedy widziałeś?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
3 godziny temu, pedro2 napisał:

Kurde coś mi nie pasuje, w kartoflach woda stoi, w szufli też sporo wody jak na te 8mm. A ja durny dwa deszczomierze oddał znajomym. Jadę na grzybki 😳

A te deszczomierze nie maja tak ze podczas grubego deszczu woda z nich wypryskuje? 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
20 minut temu, Bananek napisał:

kupił i ja tyle samo po tyle samo 😀

Teściu z teściową już 3 podejście robią 😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646

powiedzta mi jeszcze panowie taką rzecz. od jakichś 4-5 dni leży cielak odpojony, wcina wszystko co pod nos podaję, biegunki nie ma. tylne nogi mu nie działają. dostał zastrzyki od zapalenia stawów, ale to nie to. przód jest nad wyraz zdrowy, mokry nos, żuje, tylko ten tył nieszczęsny. już go nawet podwieszałem w plachcie ale nic to nie dało. chciałbym powalczyć jeszcze, ale za bardzo nie wiem jak. ktoś miał taki przypadek?


soltys48 napisał:

Z pół wsi nabrał 🤦

tyle cukru kupi to o drożdżach niech nie zapomni 😉 chyba znasz tajny przepis forumowego panoramiksa, że tyle cukru trzeba?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Drożdży nakupilem 10kg jak kurwawirus zaczął siać panikę i nigdzie nie szło dostać,leżą sobie w zamrażarce

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12156

Zacier będziesz teraz w mauzerze kisił  teraz trzeba od agresta porzeczek ci dostarczyć. 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

+32, słońce praży.

Czerwiec zakończył 100mm deszczu, w lipcu już 5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
1 godzinę temu, Bananek napisał:

powiedzta mi jeszcze panowie taką rzecz. od jakichś 4-5 dni leży cielak odpojony, wcina wszystko co pod nos podaję, biegunki nie ma. tylne nogi mu nie działają. dostał zastrzyki od zapalenia stawów, ale to nie to. przód jest nad wyraz zdrowy, mokry nos, żuje, tylko ten tył nieszczęsny. już go nawet podwieszałem w plachcie ale nic to nie dało. chciałbym powalczyć jeszcze, ale za bardzo nie wiem jak. ktoś miał taki przypadek?

 

tyle cukru kupi to o drożdżach niech nie zapomni 😉 chyba znasz tajny przepis forumowego panoramiksa, że tyle cukru trzeba?!

 

Takie przypadki sa jak ciągnie sie cielaka zamiast do nóg krowy to w górę słychać trzask i wózek inwalidzki. Innych przypadków nie widziałem

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Do biedronki po cukier bo po 1.25 przy 10 kg 

Ale tylko 10 kg na paragon z kartą.

20 kg zakupione.

 

Co z tego jak tam tylko połowa cukru w cukrze,takie zmiotki resztki 😋

1 godzinę temu, fireseba napisał:

A te deszczomierze nie maja tak ze podczas grubego deszczu woda z nich wypryskuje? 

Cholera wie, jak wiatr silny i wpoprzek pada tak jak dzisiaj to też nie zmierzy. Orientacyjne pomiary. Na stacji imgw 20km dalej za czerwiec zmierzyli 126mm, u mnie wyszło 144mm no ale to duża odległość


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843
3 godziny temu, PAN88 napisał:

Na 4 łapach 

Na broniszach czy wolne dzisiaj?

Na Broniszach jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646
fireseba napisał:

Takie przypadki sa jak ciągnie sie cielaka zamiast do nóg krowy to w górę słychać trzask i wózek inwalidzki. Innych przypadków nie widziałem

A guzik prawda. cielak ma ponad miesiąc. normalnie chodzil, pił mleko, odpoilem go i jadł już normalnie cj i sianko. złapał kiedyś kiszonke z qq, i go zduło. podałem co trzeba i wyleczylem go. teraz ni stąd ni zowąd położył się i leży od prawie tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jak ktoś lubi herbate słodzoną to jest spora różnica w smaku tego napoju  słodzonego cukrem z różnych cukrowni , być może odmiana buraków lub technologia  pozyskania cukru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Bananek napisał:

A guzik prawda. cielak ma ponad miesiąc. normalnie chodzil, pił mleko, odpoilem go i jadł już normalnie cj i sianko. złapał kiedyś kiszonke z qq, i go zduło. podałem co trzeba i wyleczylem go. teraz ni stąd ni zowąd położył się i leży od prawie tygodnia.

A niedobór selenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16646

daję mu witaminy z selenem w zastrzyku. codziennie. próbuje się zrywać (określenie na wyrost) Ale nic z tego. jakby jakiś niedowlad. i to akurat mięsna sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj