farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

GRZES1545    8980
8 minut temu, thor1984 napisał:

Ja po prostu chce mieć swoją bo z pożyczaniem to mam takiego pecha, że co jakiś czas musi coś walnąć 

Robisz nią w truskawce?

Tylko przy przygotowaniu pod sadzenie, sasiad robi w miedzyrzedziach, odkrecał noże i ladnie nawet wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No właśnie mi też chodzi o to żeby zrobić w truskawce ale i w malinie

PRIMO Ty to gdzieś od Skaryszewa jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
41 minut temu, thor1984 napisał:

ale zrobiło się za***iście przyjemnie na dworze po deszczu :)

Pany użytkuje ktoś taką gryzkę? 

g.jpg

Mam taką 2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@Bananek raportuj!. Zapomniałem powiedzieć żebyś nie lazł do piwnicy tak jak Rysiek radził tylko na piętro. Wiatra nie ma 😋 

Mnie by na razie wystarczyło... A ta łata znad Ostrołęki coraz bardziej się rozkręca 😕 chyba czerwiec 150mm pęknie. Aktualnie ponad 130


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Taki opad w około 30min i caly czas pada..... Mazowieckie , pow ostrowski

Nawet nie wiem ile tu jest..

IMG_20200629_213504.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
5 minut temu, Primula94 napisał:

Taki opad w około 30min i caly czas pada..... Mazowieckie , pow ostrowski

Nawet nie wiem ile tu jest..

IMG_20200629_213504.jpg

Koło 60l pewnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Kurła nie wyobrażam sobie takiego opadu w 30min co tam musiało sie dziać, jak spadnie te 20l w 20 min to wszystko pływać zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

No niestety, ludzie zaraz z beczkami zaczeli ganiac, stodoly niektore zalane. U mnie też i szambo poszło wierzchem przez obore i podwórze..

Kanalizacja na wiosce to studzienkami na poboczach zaczelo wyplywac...

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974
Strongman napisał:

45 minut temu, Uziu92 napisał:

A u mnie tak 😉 to co w domu się dzieje wolę nie wiedzieć i ile spadło deszczu czy gradu też nie 😁 

 

U ciebie ludzie gadają żeś z wiosny podlewał i cała pszenica leży i czegoś  z wiosny  nawalił z ze fioletowa była.

w piątek jeszcze stała , pewnie się zmęczyła i się położyła 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Dziwna rzecz, od jakiegoś czasu kocur wychodzi wieczorem do drogi i siedzi na podmurówce kilka godzin, dzisiaj deszcz dopierniczał, a ten siedzi 🤔 o co mu chodzi? Dopiero niedawno polazł zmaczany do stodoły 

Oj zapowiada się deszczowa noc. Nad mazowszem wcale nie słabnie. Chyba prognozy były trafne. Choć jeszcze wieczorem na to nie wskazywało 18mm za dziś


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Zasadniczo torfu się nie orze bo kwas wyciąga, ja raz przeorałem i drugi raz już nie mam zamiaru. Trafiłem na suchy rok 2015 Bogu dziękować a i tak sodoma przy uprawie i siewie. Ciągnik idzie jak w masło. 

15mm i spokojnie pada, ale znad Ostrołęki ciągnie na mnie mocniejsza porcja. 

Nie wiem jakie masz torfy. Ja sieje kukurydze na torfie i co roku orze. Teraz wwszyscy z moich stron zaczynaja to praktykowac. Trawy to samo, plon ogromny w wilgotny okres

Nie kumam  o co chodzi z oraniem łąki. Jak to moze zaszkodzić oprócz  słabej darni prze pierwsze lata

Oczywiscie orka na głębokość podorywki

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
11 minut temu, Uziu92 napisał:

w piątek jeszcze stała , pewnie się zmęczyła i się położyła 😂

Takie pierdu pierdu jak wszędzie, gdzie liczy się pole bo dużo gospodarzy, i są zazdrośni i konkurencja,takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974
Strongman napisał:

11 minut temu, Uziu92 napisał:

w piątek jeszcze stała , pewnie się zmęczyła i się położyła 😂

Takie pierdu pierdu jak wszędzie, gdzie liczy się pole bo dużo gospodarzy, i są zazdrośni i konkurencja,takie czasy.

mi to lotto😁 , dziwne to by było jak by ona po takich ulewach jak piszecie i pokazują w necie ustała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

6mm za dzisiaj. 94mm czerwiec i wcale za mokro nie jest. Za sucho też nie. Tak w sam raz. Chyba jedyny zadowolony😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak po takim deszczyku Warszawa pływa to ja nie wiem.  Normalny opad jak kiedys co tydzien. 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Partyzant85 napisał:

27 minut temu, Adam94 napisał:

Powiat lubelski

Gdzie dokładniej taka sytuacja? U mnie LLB dobra nawałnica ale bez gradu. Miejscami pszenżyto położone i ziemniaki przechylone - to tyle co koło domu. Jutro pojadę dalej zobaczyć jak reszta działek.

@ZELKOW - a jak tam u Ciebie dziś?

Ja tak późno bo grilla kończyłem 😂 wiało lało 10mm w deszczomierzu, na pola się przejade jutro ale jęczmień zimowy przy domu stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj