farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

20 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Zetorki pafnucy🤔

 

Screenshot_20200629-154544.jpg

Życie nie kończy się na AF 😎 poza tym Pafnus miał dzisiaj u Ciebie byc 😏

Edytowano przez zycietoniejebajka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

k**wa leje i leje ,kiedy to będzie koniec 😕

Połowa pieszego pokosu jeszcze na łąkach rośnie ,twarde już jak żyto się zrobiło 😕

A pamiętasz jak koło Wielkanocy na suszę stulecia narzekaliśmy? To mamy deszczu pod dostatkiem.

Ja przez tydzień takiej wprawy nabrałem w układaniu worków z piaskiem, że chyba na lato się na jakiejś budowie zatrudnię.  

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

WMA cos mam odczucie że zaraz bedzie ulewa. Robi sie coraz bardziej szaro na niebie więc tylko czekać aż ruszy deszcz... no i zaczyna powoli padać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Anomaliowo  to ten rok jest pogrzany. Porzeczka czerwona i czarna jeszcze nie dojrzała, a jedyna wiśnia w sadzie sprzedana przez "uczciwego" szkółkarza jako łutówka wygląda tak jak na zdjęciu. Żeby było ciekawiej każda odmiana przemarzła mocno, a ta ma się bardzo dobrze.

20200628_185849.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972
32 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Zetorki pafnucy🤔

 

Screenshot_20200629-154544.jpg

Oj Ryszard... Zetorek walczył o Ciebie jak miałeś kłopoty z regulaminem, a teraz nabijasz się z kolegi... Nawet się za nim nie wstawiłeś...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I cyk, 27l. od 11.30 do 16 tej. Czerwiec dobija do 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
4 minuty temu, thor1984 napisał:

Kolejne popołudnie ładnie napierdziela wzw/wli 

Aaa, czyli to ta co się na moich opłotkach utworzyła, pohuczała i wyładowuje się u Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Rolnik1973 napisał:

Zetorki pafnucy🤔

 

Screenshot_20200629-154544.jpg

Rysiek to kiedy jedziemy odwiedzić zetorka ? moze to nie łon🤔 coś sie chmurzy moze nie bedzie burzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Patrząc na radar to front się zbliża. 30 minut do godziny i może być armagedon. Wydane ostrzeżenie 3 stopnia z możliwą trąbą powietrzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Deszcz się trochę uspokoił ale 10 minut deszczu i 17l.takiej burzy to niebyło jeszcze w tym roku piorun na piorunie i grzmot za grzmotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
4 minuty temu, pawelol111 napisał:

jaki rejon?

WBR pogranicze WPY

Fotka z Niepołomnic

facebook_1593442791530_6683383474285779810.jpg

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
stempos1980 napisał:

4 minuty temu, pawelol111 napisał:

jaki rejon?

WBR pogranicze WPY

Fotka z Niepołomnic

Czy to kurła śnieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

No i teraz pytanie

Nie złośliwe tylko logiczne

Co lepsze susza i pare ton mniej czy zniszczenia budynków dróg i poniszczone plony przez deszcz? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 minutę temu, Uszek1988 napisał:

Czy to kurła śnieg?

To jest grad

Wejdź sobie na E-warzywnictwo.pl tam to jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No i teraz pytanie

Nie złośliwe tylko logiczne

Co lepsze susza i pare ton mniej czy zniszczenia budynków dróg i poniszczone plony przez deszcz? 

Lekka susza nie jest zła ale tego co było w 2018 roku niechce już nigdy w życiu doświadczyć.

Amen.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
33 minuty temu, Agrest napisał:

Aaa, czyli to ta co się na moich opłotkach utworzyła, pohuczała i wyładowuje się u Ciebie 

No u mnie to chyba jakieś resztki z tej chmury ale i tak dowalilo bo bardziej z początku poszło jak Sienno Iłża . Podjechałem kupić glebogryzarkę ale tak leje że nie idzie z samochodu wysiąść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
16 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No i teraz pytanie

Nie złośliwe tylko logiczne

Co lepsze susza i pare ton mniej czy zniszczenia budynków dróg i poniszczone plony przez deszcz? 

U mnie ten rok jest na razie super, wody jest idealnie, nie za dużo, nie za mało. Wolę zdecydowanie ten rok niż 2018 czy 2019. Jęczmienie zapowiadają się na 6t, pszenżyto na 7, może nawet 8. Jak na moje gleby klasy 4b to bardzo dobry wynik.

A sąsiad śmiał się ze mnie jak w kwietniu pszenżyto na wyleganie pryskałem. Teraz u niego leży a moje się bardzo dobrze trzyma.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

wg radarów na mnie dopiero to idzie. ok 19 ma dojść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

U mnie jak u Tomasza , póki co jest bardzo dobrze , wody umiarkowana ilość ale wszystko się jeszcze może zmienić. Sezon 2019 najchętniej bym zapomniał kiedy to popadało na początku marca , później pokropiło w maju a prawdziwy deszcze spadł 1 października. Dramat , płakać się chciało gdy patrzyło się na tą  agonię wszystkiego a nad głową dzień w dzień bezchmurny błękit i ponad 30 w cieniu. Aczkolwiek pogoda nas nie oszczędza i niektórzy teraz tracą plony i dobytek w wyniku ulew i gradu...

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj