farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Bananek    16686

od rana duchota i słońce pełną gębą. Już 20 stopni. Pewnie na dziś te burze co to wczoraj straszyli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441
4 minuty temu, soltys48 napisał:

A ja jeszcze nie wylazł😅

Ciupciaj   spokojnie-    końcówka   najlepsza....  🤣

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686
6 minut temu, Szymi40 napisał:

końcówka   najlepsza

a jak całego włożysz to całkiem słodko... ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Stare chłopy ,a,       nie rosną 😐😉👍 Latem trza spać jak pozwalają muchy   ,,iść spać kiedy one śpią,a wstawać -kiedy jeszcze śpią''🤗  22-03:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3154
8 godzin temu, danielhaker napisał:

Jak równe bele to wcale nie trzeba liczyć. Widać po beli kiedy nałoży drugą warstwę folii

 

Widać za 6 razem już cała pokryta i 12 raz widać a owijam 15razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
10 godzin temu, PRIMO napisał:

Broń Boże 😱

ja tam kupiłem, i jestem zadowolony, na 3,5 roku jazdy dołożyłem do niego pompkę paliwa, za 30zł, przedwczoraj akurat zmieniałem

a drugiego kupiłem kiedyś w Płocku, gdzie też się nie kupuje, i tez mam z nim miłe wspomnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149
9 godzin temu, pedro2 napisał:

To wpadnij gdzieś pod koniec przyszłego tygodnia będzie owies zbierany to policzysz i u mnie 😋 po ostatnich 160belach i owijaniu po nocy senior powiedział, że pier**li taka robotę nie będzie liczył.

                            Licznik powinien wyświetlać tak jak w paszowozie,że i pod słońce widać i w nocy .Kupiłem ten ze sklepu AGROHAHNDLER,no w noc y to widać zaj.......,za to w dzień ni uja. Plus dwanaśc ie  i bez słonka  .                                                                                                                 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 godzinę temu, Bananek napisał:

jak masz na kim poleżeć to oczywiste, moja akurat od 6 w pracy ;) 

Awarie miałem w nocy-wyjmowanie drzazgi z oka i temu tak mi się przysnęło

Na dworze pochmurno i 16°C, Grzesia obudziłem do futrowania a ja jadę prasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166
8 godzin temu, danielhaker napisał:

Jak równe bele to wcale nie trzeba liczyć. Widać po beli kiedy nałoży drugą warstwę folii

 

Wytłumacz to mojemu seniorowi 😉 

Od rana parno i mgła fest, super warunki dla roślinek, duża wilgotność. Dla grzybów też, ojczulek wypatrywał stonki i pod lasem dwa prawdziwki i koźlak. Ja wczoraj pieczarek nazbierał wiaderko 5L. W niedzielę trzeba ruszyć w las 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nocy coś pokropiło, ale to taka ilość, że wczoraj z sąsiadem więcej % wypiliśmy. Dziś zachmurzone, +19, wiatru brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686

od trzech sezonów padł nam kontaktron zliczajacy okrążenia owijarki. owijamy "na oko". przecież widać kiedy idZie kolejna warstwa folii.


Rolnik200598 napisał:

W nocy coś pokropiło, ale to taka ilość, że wczoraj z sąsiadem więcej % wypiliśmy. Dziś zachmurzone, +19, wiatru brak.

jak tam twoje podopieczne? znoszą już trochę lipy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441
8 minut temu, Rolnik200598 napisał:

W nocy coś pokropiło, ale to taka ilość, że wczoraj z sąsiadem więcej % wypiliśmy. Dziś zachmurzone, +19, wiatru brak.

I te  troszkę  co ci pokropiło  to na  nektarowanie  facelii   super  sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
40 minut temu, bratrolnika napisał:

ja tam kupiłem, i jestem zadowolony, na 3,5 roku jazdy dołożyłem do niego pompkę paliwa, za 30zł, przedwczoraj akurat zmieniałem

a drugiego kupiłem kiedyś w Płocku, gdzie też się nie kupuje, i tez mam z nim miłe wspomnienia

Ty brat to chyba pod szczęśliwą 🌠 się urodziłeś bo nawet betonowa posadzka nie dała rady. 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

akurat te auto pod Radomiem to kupiłem centralnie pod kościołem, w czasie mszy świętej w niedzielę, to musiało wyjść na dobre😂

poważnie mówię, nie chcecie to nie wierzcie, z gościem umówiłem się tak że myślał że jeszcze do kościoła zdąży, i jak był na mszy to ja już byłem na miejscu, w czasie mszy dobiliśmy targu, ludzie wychodzą z kościoła, a my siedzimy na masce i kasę liczymy

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, Bananek napisał:

jak tam twoje podopieczne? znoszą już trochę lipy?

Lipy dopiero zaczynają kwitnąć, póki co ostro buszują w facelii i na akacjach, choć nadstawki nie specjalnie ciężkie. Ostro zaczęły nosić w sobotę i niedzielę, w poniedziałek nic nie przyniosły, wczoraj i dziś ruch umiarkowany. Zresztą czego się spodziewać, w gniazdach po 6-7 ramek (wielkopolskich) czerwiu, to muszą czymś to wykarmić. Miałem trochę ramek pełnych syropu, które zabrałem do lodówki jak im wczesną wiosną gniazda ścieśniałem, jak w którymś ulu w gnieździe było mało jedzenia to robiłem podmianę. Ale już wszystkie te ramki wykorzystałem. Lipa zapowiada się super, oby tylko pogoda dopisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12251
2 godziny temu, soltys48 napisał:

A ja jeszcze nie wylazł😅

A kto bydło ponagania?😉

U sołtysa wczoraj piękne słońce cały dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
13 minut temu, 6465 napisał:

A kto bydło ponagania?😉

U sołtysa wczoraj piękne słońce cały dzień. 

Jechał i nie zajechał 🤔a u mnie tylu atrakcji było

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

... a my siedzimy na masce i kasę liczymy

I nie zamięła się?

To co to za auto było, dzisiejsze to wgniot murowany.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Wytłumacz to mojemu seniorowi 😉 

Od rana parno i mgła fest, super warunki dla roślinek, duża wilgotność. Dla grzybów też, ojczulek wypatrywał stonki i pod lasem dwa prawdziwki i koźlak. Ja wczoraj pieczarek nazbierał wiaderko 5L. W niedzielę trzeba ruszyć w las 😋

A stonke znalazł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
32 minuty temu, Agrest napisał:

I nie zamięła się?

To co to za auto było, dzisiejsze to wgniot murowany.😁

Gulf IV, mam go do tej pory, po trzech i pół roku u mnie pierwsza awaria miała miejsce kilka dni temu-pompka od paliwa mi zdechła, koszt naprawy 30zł, wymieniłem sobie pod robotą w pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj