farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1826
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

kujawsko pomorskie do słomka mam 50km 

Raczej typowej suszy w calym kuj-pom to nie ma ,są rejony gdzie faktycznie jest ale też sa miejsca gdzie jest całkiem dobrze jak na razie, sytuacje na pewno ratuje brak wysokich temperatur,mokra warstwa ziemi to ok 20cm dalej popiół, co do opadów za maj w okolicy ok 65 l ,20 km dalej już tylko 34 l dużo zależy od lokalizacji i klasy gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212
1 godzinę temu, karban napisał:

Patrzę na długoterminowe i naprawdę może być problem nawet z pojedynczymi 30 stopniami do końca lipca😮 A jak gorąca nie będzie, to na porządne burze też nie ma co liczyć, nawet na południu. 

Z drugiej strony widzę może jeden całkiem bezdeszczowy tydzień. 

Lato odwołane, przynajmniej do żniw. 

 

A na jaki hvj ci burze powiedz? Mało biedy? Aby padało, a burze to nic pożytecznego, tylko dla tych pojebów co nie mogą się doczekać rozpierduchy, tornad czy innych diabłów żeby foto cykać. Siedzi w bloku i się cieszy, że ma fajne fotki, a to samo u drugiego zabiera dorobek życia. 

  • Like 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
40 minut temu, pedro2 napisał:

A na jaki hvj ci burze powiedz? Mało biedy? Aby padało, a burze to nic pożytecznego, tylko dla tych pojebów co nie mogą się doczekać rozpierduchy, tornad czy innych diabłów żeby foto cykać. Siedzi w bloku i się cieszy, że ma fajne fotki, a to samo u drugiego zabiera dorobek życia. 

Najlepiej żeby desz padał równo i spokojnie w całej Polsce albo i na całym świecie. Niestety ten świat jest oparty na nierównościach od początku, a jeśli susza nadal występuje w regionach Polski to burze są jedyną możliwością na większe opady, bo na fronty znad Atlantyku to nie ma co liczyć, że dojdą do nas z zapasem wody, który zgubią jeszcze zanim dolecą do Odry. A burz to mamy na południu dostatek, ostatnie lata słabiej, ale normalnie 20, 25 na rok. Nikomu nie życzę dachu zerwanego, ale są to jednak wyjątki, a jak nie łupnie porządnie, to deszczu nie ma i nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

A u mnie pochmurno i zaczyna coś pokazywać z nieba tylko tyle że ciepło. 

Trzeba zasilać paprykę niech rośnie wreście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Jak to teraz paprykę?  Ja myślałem że to się rozsade wysadza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
8 minut temu, karban napisał:

Najlepiej żeby desz padał równo i spokojnie w całej Polsce albo i na całym świecie. Niestety ten świat jest oparty na nierównościach od początku, a jeśli susza nadal występuje w regionach Polski to burze są jedyną możliwością na większe opady, bo na fronty znad Atlantyku to nie ma co liczyć, że dojdą do nas z zapasem wody, który zgubią jeszcze zanim dolecą do Odry. A burz to mamy na południu dostatek, ostatnie lata słabiej, ale normalnie 20, 25 na rok. Nikomu nie życzę dachu zerwanego, ale są to jednak wyjątki, a jak nie łupnie porządnie, to deszczu nie ma i nie będzie.

Porypało, kto by wtedy zboże i inne produkty z pod gołego nieba kupił jakby każdy miał swego ponad potrzeby.

Musi być choć 70% powierzchni z klęskami.

21°, 🌥

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
14 minut temu, Bananek napisał:

dziś piękna pogoda na sianko. 27°C w słońcu i cieplutki wiatr.

gdzie? na opolszczyźnie pada i zapowiada się że nad całą polską będzie padać 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
igor10246 napisał:

14 minut temu, Bananek napisał:

dziś piękna pogoda na sianko. 27°C w słońcu i cieplutki wiatr.

gdzie? na opolszczyźnie pada i zapowiada się że nad całą polską będzie padać 

W najpiękniejszym zakątku Polski. Podlasiu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przejmuj się . Narośnie Tobie po 10 ton , sprzedasz po 200 za tonę to kasy jeszcze więcej będziesz miał . 😛

Sprawdziłeś ?

Oglądasz Aro... Wirusa łap . Zasiłki dają za to :ph34r:

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
39 minut temu, 6465 napisał:

Jak to teraz paprykę?  Ja myślałem że to się rozsade wysadza? 

Zasilać nawozami w żyłę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

uuu, pieróg od żony... chyba już rzadką okazja, skoro się tak cieszysz, Sławek? 😉


slawek74 napisał:

Pafnucy kiedy truskawki? żona kilka kupiła maja być pierogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Dopiero gdzie nie gdzie czerwona . Jak byś był w pobliżu to polecił bym Ci truskawki znajomego . Po 15za kg obecnie sprzedaje . Słodkie i pyszne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3204

U ciebie cieplej i na wschodzie zawsze wszystko pużniej,umnie pojedyncze na razie sztuki,a mam hanoye,marmoladę  roxanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
10 minut temu, slawek74 napisał:

Pafnucy kiedy truskawki? żona kilka kupiła maja być pierogi

Sławek dużo  chcesz? Mam młoda plantacje ale już  wczesnych trochę  mam na pierogi będzie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
Pafnucy napisał:

 Dopiero gdzie nie gdzie czerwona . Jak byś był w pobliżu to polecił bym Ci truskawki znajomego . Po 15za kg obecnie sprzedaje . Słodkie i pyszne .

w sklepie po 14.90zł 😁 możez Ryśkim kiedyś podjedziemy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj