farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

popo73    78
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Raport pogodowy następujący:

- wczoraj cały dzień i noc- 18mm

- dziś od 7 rano do tej pory- 10mm

- maj łącznie już 130mm.

Temperatura +11, wiatr z zachodu, pada dalej.

U mnie od stycznia tyle nie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Z tego co pamiętam to ostatni rok normalnej pogody to 2006 lub 7 potem było tylko gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie miałem deszczomierza na początku roku więc nie wiem ile spadło.

Od 4 marca do 31 marca- 18mm

Kwiecień- 12mm

1 minutę temu, popo73 napisał:

U mnie od stycznia tyle nie spadło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
58 minut temu, Samsung123321 napisał:

Podlało ziemniaki do jedzenia. Ma padać cały kolejny tydzień prócz poniedziałku. 

20200531_105528.jpg

mlekiem podlało?,gdzie to wyczytałeś i gdzie ma padać cały tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
11 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Więcej niż u mnie. Szkoda, że znajoma ze szkoły nie prowadzi pomiarów bo ona też SBI a konkretnie Wilamowice. Można by było porównać.

W 2009 była burza dzień przed Bożym Ciałem. Grad, ziemniaki u wszystkich pocięte, truskawki zniszczone doszczętnie. Pierwszy raz woda w stodole była u nas,

swd u nas miało być 50 mm  i jest zaledwie 15 były ostrzeżenia a tu nic 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na rejestracjach SWD był u mnie gościu po stary śrutownik w zeszłym roku. Mówił że będzie go przerabiał na jakiś sprzęt do mielenia plastiku czy cuś takiego... A ja głupi dałem mu całe komplety kamieni, noże do okopowych bo myślałem, że idzie robić gdzieś na gospodarstwo. Dopiero jak odjeżdżał to powiedział do czego mu potrzebny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Kompletnie śrutownik się do tego nie nadaje. Młyny do plastiku mają co najmniej 3 lub 4 stopnie i działają bardziej jak rębaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja nie wiem, chciał, kupił. Takiego miałem jak na zdjęciu, ale dla mnie był już za mały. Dobry jest jak się ma ze 20 kurek, choć ojciec śrutował tym jak jeszcze świnie były, niby nie wiele, ale dla 3-4 tuczników to trochę schodziło.

DSC00263.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
46 minut temu, leszek1000 napisał:

Ile to pijaczków się zmarnowało. Jeden leżał w rowie. Jak go wyłowili to niby żył,ale potem stracił przytomność i kaplica. Drugiego tir przejechał. Trzeci spalił się w domu. 

 alkohol do spożycia zakazać. 

Dobrze, że narkotyki są zakazane. Dzięki temu nikt się przez nie nie zmarnował i nie ma narkomanów ... 

Do wszystkiego trzeba rozumu a nie zakazów i nakazów. 

U mnie padało od około 18 do 21-22. Ile, nie wiem. Ale jak sobie kupię taką zabaweczkę jak wy macie to w przyszłości będę wiedziała :D Tylko instrukcja potrzebna, bo ja z województwa podlaskiego ;) 

Teraz już tylko wiatr wieje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

u mnie w nocy dolało,całe 3,5 mm,ale ogólnie nie jest żle ,od 3 marca jak deszczomierz postawiłem jest 123 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
Napisano (edytowany)

Jest tu dobry człowiek co mi deszczomierz za Bóg zapłać dał,  i jeszcze 0.75l dobrej wlewki dołożył. ☺

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna tak patrzę na te pogody to jutro bez deszczu, potem wtorek deszcz, środa i czwartek bez deszczu a potem znów ma lać. To chyba środa i czwartek dosuszyć i zwieźć siano i potem pora chyba się na strych wygramolić i zacząć porządki pod zboże popołudniami🤔 Ze dwa dni zlecą, potem ze dwa w stodole i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
16 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Na rejestracjach SWD był u mnie gościu po stary śrutownik w zeszłym roku. Mówił że będzie go przerabiał na jakiś sprzęt do mielenia plastiku czy cuś takiego...

swd to jedna z większych rejestracji na śląsku nie ma obrzeży jak u ciebie parę miast niewiem dlaczego tak jest z swd 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
15 minut temu, Roman176 napisał:

swd u nas miało być 50 mm  i jest zaledwie 15 były ostrzeżenia a tu nic 

No właśnie widzę, że:

Rybnik skromne 13,  http://pogodarybnik.pl/

Tychy nawet tylko 1 mm (!)  http://pec.tychy.pl/index.php/home/60.html

Kęty za to 36, http://meteo24.nazwa.pl/kety/Current_Vantage.htm

Grzawa/Miedźna 22, http://grzawa.eu/stp.php

 

U mnie 30 plus, a jestem 5 km w lini prostej od Grzawej.

Swoją drogą mogli by to jakoś usystematyzować, bo costacja to inna. Ta zRybnika jest fajna bo podaje dane z całej Polski, sumy 24 godzinne, maksima, minima. 

http://pogodarybnik.pl/ogimet.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, witejus napisał:

mlekiem podlało?,gdzie to wyczytałeś i gdzie ma padać cały tydzień?

Nie no u mnie deszczem podlało. Jak u Ciebie mlekiem podlewa to gratuluję. Ciekawa anomalia. Chyba że mówisz o brzuchu i tam mlekiem podlewasz zjedzone ziemniaki :) A padać ma w mojej okolicy.  Prognozy pokazują codziennie deszcz z 80-90% prawdopodobieństwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
9 minut temu, karban napisał:

No właśnie widzę, że:

Rybnik skromne 13,  http://pogodarybnik.pl/

Tychy nawet tylko 1 mm (!)  http://pec.tychy.pl/index.php/home/60.html

Kęty za to 36, http://meteo24.nazwa.pl/kety/Current_Vantage.htm

Grzawa/Miedźna 22, http://grzawa.eu/stp.php

 

U mnie 30 plus, a jestem 5 km w lini prostej od Grzawej.

Swoją drogą mogli by to jakoś usystematyzować, bo costacja to inna. Ta zRybnika jest fajna bo podaje dane z całej Polski, sumy 24 godzinne, maksima, minima. 

http://pogodarybnik.pl/ogimet.php

Mi najbliżej do Kęt bo koło 17km. U mnie nieco mniej ale i tak 130mm w maju to naprawdę dużo. Wczoraj buraki pastewne saletrą podsypałem to się prawie rozpuściła w tym deszczu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Z czego ci tyle nalało? Ty chyba gdzieś okolice Suwałk, dobrze kojarzę?

Wręcz przeciwnie południe Podlasia 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Samsung123321 napisał:

Nie no u mnie deszczem podlało. Jak u Ciebie mlekiem podlewa to gratuluję. Ciekawa anomalia. Chyba że mówisz o brzuchu i tam mlekiem podlewasz zjedzone ziemniaki :) A padać ma w mojej okolicy.  Prognozy pokazują codziennie deszcz z 80-90% prawdopodobieństwa 

śmiejesz się kolego u mnie na w okolicy gospodarstwo mleczne cała rodzina ma wirusa mleko nie jest odbierane dziennie wylewają 

15 minut temu, karban napisał:

Swoją drogą mogli by to jakoś usystematyzować, bo costacja to inna.

zainwestuj w stację swoją dość pomocna rzecz 

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IMARKL3

moja prywatna 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Roman176 gdzie tak jest? Do tej pory  w TPR czy TA pisano że od takich gospodarstw normalnie mleko odbierają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

śląsk .. tylko to nie mleczarnia tylko coś ala firma z mel-komatem oni rozlewają takie mleko jak jest po lokalnych sklepach ... ale słyszałem od dużo rolników na śląsku niewiem jak teraz ale ograniczyli odbiór od wszystkich mleczarnie nawet w agrobiznesie 

- Skutki wprowadzonego na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego oraz ogólnej sytuacji na świecie związanej z koronawirusem widać w rolnictwie już dziś. Sytuacja na rynku mleka zmienia się gwałtownie. Dostawcy mleka obawiają się o ciągłość odbioru, niepokój występuje wśród hodowców bydła mlecznego i producentów mleka. Kluczowe dla Polskich producentów jest utrzymanie eksportu, gdyż produkują oni około 30% więcej surowca niż są w stanie skonsumować w kraju. Część producentów może nie poradzić sobie z tą nadwyżką, a co za tym idzie mleczarnie nie będą odbierać mleka – pisze do ministra rolnictwa Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej.


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Fajnie tam na wschodzie macie, południowo-zachodnio wlkp. tylko pokropiło trochę z rana, a za maj to chyba nawet 50 mm się nie nazbiera 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Roman176 napisał:

swd to jedna z większych rejestracji na śląsku nie ma obrzeży jak u ciebie parę miast niewiem dlaczego tak jest z swd

Taa, Wodzisław stolycą Śląska 😆 Dokapało cały 1l. przed południem, "całe" 13 od wczorajszego popołudnia. STA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
Napisano (edytowany)
9 minut temu, mraukot napisał:

Taa, Wodzisław stolycą Śląska 😆

gdzieś tak napisałem ??  ale największą metropolią tak od 2018 

po za tym swd to nie tylko miasto  Wodzisław , radlin Wodzisław Niedobczyce Rydułtowy Pszów itp 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj