farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Strongman    3212
Napisano (edytowany)

No ale bramę chodzi otwierać,To znaczy ze gościnny bo by  mógł mieć cały czas zamkniętą.

Więc @Pafnucy jak się już wpraszasz zaproponuj ze z pustymi rekami nie zajedziesz.

 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Ok, Podbeskidzie zaczęło już naparzać, litry lecą w oczach.  Fajnie, że macię pogodę, my mamy bite 24 godziny deszczu przed nami. Poślemy Wam Wisłą, będzie za 5 dni w Toruniu, znajcie naszą dobroć. 

PS. Jak przyjeżdzacie w Beskidy na wakacje, to dobre peleryny bierzcie ze sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Pada jak tak dalej będzie przez całą noc padać  i jutro a tak będzie to koło 100 litry będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
Strongman napisał:

No ale bramę chodzi otwierać,To znaczy ze gościnny bo by  mógł mieć cały czas zamkniętą.

Więc @Pafnucy jak się już wpraszasz zaproponuj ze z pustymi rekami nie zajedziesz.

 

Bramę otwiera by sąsiedzi nie myśleli że pomarli tak pisał 12* i przycina trzeba chyba w piecu rozpalić psią budą 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Ja znam adres Ryśka. 

Wisznice, ul Pięciu Bram 12.

Możecie jechać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Rysiek fajny chłop,  mądrze gada.  Jak będzie chciał to was sam zaprosi adres poda a i flache postawi.  A wy się kuźwa na siłę pchata. Zluzujta trochę gumę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jak się do Ryśka pół agrofoto zjedzie to będzie musiał stodoły opróżniać żeby pomieścić wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

I wszystkie lodówki z kurczaków opróżni,ale za to rogatym się wypełnio i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

i suszowe pójdzie na dobry cel 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Wprost na odwrót,alkoholu by miał ze by dokonca życia nie przepił tyle by zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
XTRO napisał:

jak się do Ryśka pół agrofoto zjedzie to będzie musiał stodoły opróżniać żeby pomieścić wszystkich 

Jak już wszystko wysprzedał i stodoły puste a tak to kurczaków i rogatego nie lubię a i co bym ze sobą wzią 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Pogoda na cały czerwiec. Prognoza długoterminowa

W serwisie fanipogody.pl pojawiła się już pogoda długoterminowa na czerwiec. Synoptycy nie pozostawiają złudzeń. Czerwiec będzie zimny, a w dodatku bardziej deszczowy i burzowy niż maj. Fani Pogody, opierając się na modelach numerycznych, sprawdzili, jaka czeka nas pogoda na nadchodzący miesiąc.

Pogoda długoterminowa na czerwiec nie nastraja optymistycznie

Czerwiec będzie raczej chłodny. Napływać będą do nas chłodne masy powietrza znad Atlantyku Północnego. Może dojść do tego, że temperatura niejednokrotnie będzie niższa niż wskazywałaby na to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Lato odwołane. Cóż na koronę to może i lepiej. Przynajmniej ludzie na tyłkach siedzą.

W rolnictwie nie wiem, zboża chyba nie odczują tego, kuku będzie stękać, okopowe dadzą radę. Winorośle i morele papa w tym roku, a owoce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

No to suszy nie będzie, bo nawet jak mało popada to jak nie będzie po 35° i to nie pozapieka.

Kurła i dobrze i źle

Bo jak nie będzie kupca na plon to skąd kasy?

A tak pewny piniądz był za suszę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
4 godziny temu, leszek1000 napisał:

dzisiaj siano trzeba zrobić. 

Ciepło i słonecznie 

Kiedy kosiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Rolnik1973 napisał:

No to suszy nie będzie, bo nawet jak mało popada to jak nie będzie po 35° i to nie pozapieka.

Kurła i dobrze i źle

Bo jak nie będzie kupca na plon to skąd kasy?

A tak pewny piniądz był za suszę.

A ja osobiście nie chce kasy za susze,wole żeby była normalna pogoda

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja też chce żeby normalnie padało. Ale co zrobić, jest susza największa od lat,dekad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
2 minuty temu, leszek1000 napisał:

18 maj

Ja pierdziu. Padało Ci czy jak że tyle czasu? Ja cześć w poniedziałek kosilem, kolejne łąki we wtorek i wczoraj reszta. W poniedzialek i czwartek mi w to napadało łącznie 13mm ale jak znowu mi nie wcapuje to chce koło połowy tygodnia brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
4 minuty temu, leszek1000 napisał:

Ja też chce żeby normalnie padało. Ale co zrobić, jest susza największa od lat,dekad. 

Suszę masz i tyle siano trzymasz na polu ? U mnie część zebrana dzień przed deszczem, część moknie a kolejne skoszone. Kiedy zbiorę nie wiem, pogodę w kratkę zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Ja to mam dobrze, nie muszę łąk kosić i się martwić czy wyschnie czy zmoknie.

Kurła kto by kiedyś pomyślał że takich czasów dożyjem że nie będziem nic hodować czteronogowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj