farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

michal_19    175
Napisano (edytowany)
13 minut temu, Strongman napisał:

Owsy kapitalne a tu trawa skoszona i litr nalało,a w agroloku promocja na wapno.Kupujcie .

Jaka promocja i na jakie wapno ? Ja dziś wstepnie zamowilem morawice po 98 zł brutto realizacja koniec czerwca

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3154
Napisano (edytowany)

Dokładnie nie wiem ale cena około 70zł,a RSM 32 był po 700  i w 3 godziny rozkupili.Dzwoń się  dowiaduj o wapno.

Nawet dzisiaj w biedronce jak wydałeś 100zł na zakupy, to cukier po 1zł za kg, Limit 10kg na paragon.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to wygląda na to że to On . Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14048
9 minut temu, Strongman napisał:

Dokładnie nie wiem ale cena około 70zł,a RSM 32 był po 700  i w 3 godziny rozkupili.Dzwoń się  dowiaduj o wapno.

Nawet dzisiaj w biedronce jak wydałeś 100zł na zakupy, to cukier po 1zł za kg, Limit 10kg na paragon.

ten z biedronki mało wydajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
26 minut temu, Daro20 napisał:

Już trzeci dzień do około chmury chodzą a padać nie chce. 

Dobrze że się ciepło zrobiło to chociaż ryba zaczęła brać.

IMG_20200528_095331_1.jpg

Kurna u u mnie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955
Napisano (edytowany)

@JarekBazydlo, takie pytanie. Podobno już od dawna gospodarstwo jest na Ciebie, a w 2019 nie pobrałeś ani złotówki dopłat. Aż taki interes na bykach jest, że lekką ręką odpuściłeś kilkadziesiąt tysięcy złotych?

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166
Napisano (edytowany)

 😉

11 godzin temu, Bananek napisał:

ja nie kosze bo nie lubię brodzić (wyznaczać brzegu działki). 😉 taki hultaj. wolę poczekać aż sąsiad obok skosi, a ja wtedy skosze to co zostało.

A ja zawsze lubię pierwszy... Kto pierwszy ten miedzę wykasza 😎 taka zasada u nas 

9 godzin temu, hobbysta82 napisał:

Jarku, nigdy Ci się z tego nie zwierzałem, ale jesteś tarczą antykryzysową mojego związku.

Za każdym razem, kiedy dziewoja mi mówi, że na bardziej irytującego kretyna niż ja trafić nie mogła to pokazuje jej twoje posty i wie, że mogła ją spotkać większa tragedia. 

Dziękuje, że jesteś. z fanowskim pozdrowieniem.

ETM doczekaliśmy się deszczu. 

To żeś chłopie zaorał 😋 mój 14sty. 

Od dziś żurawi nienawidzę jak dorwę to udusze 🔫🔫🔫 2 godziny odsiewalem pół kilo, dzik wyryje to choć rowek zostawi i elegancko się odsiewa, a tu tragedia.  

Paczta jaka werwa w roslince 

IMG_20200528_154012.jpg

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513
7 godzin temu, soltys48 napisał:

Kurna u u mnie nic

Ostatnie dni zaczęła brać bo wcześniej to słabo. I najlepiej groch na haczyk bo na kukurydzę małe się czepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

jaruś widocznie taki debeściak jesteś

7 godzin temu, debrzyna napisał:

Nic ,to niedobrze U mnie takie są 

 

Ryby.jpg

Po 24/kg ☺️

Takich na paszy darmo nie chce😉

7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

@JarekBazydlo, takie pytanie. Podobno już od dawna gospodarstwo jest na Ciebie, a w 2019 nie pobrałeś ani złotówki dopłat. Aż taki interes na bykach jest, że lekką ręką odpuściłeś kilkadziesiąt tysięcy złotych?

Ktos ma zapłon......

Znowu zimno 5+ i od wczesnych godzin porannych wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

 

Ktoś specjalnie dla mnie zakłada sobie konto:)

 

Pamiętniczki chciał poczytać. Dziwisz się? Widać jesteś idolem wielu. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3154
Napisano (edytowany)

Wieje jak w Kieleckim.

No idzie deszcz od wschodu.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686
pedro2 napisał:

A ja zawsze lubię pierwszy... Kto pierwszy ten miedzę wykasza 😎 taka zasada u nas 

tu nie ma między. jedna wielka łąka. tylko znaleźć swój (właściwie dzierżawiony) kawałek. I to wygląda tak, że kawałek mój, kawałek sąsiada, kawałek mój, kawałek sąsiada, kawałek mój, kawałek sąsiada...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

@XTRO jutro jak się sprawdzi to u Ciebie ładne lanie się szykuje u mnie prognozy już do 30L obcieli no zobaczymy czy coś popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686
Kallina86 napisał:

Coś tam już potrafisz, ale i tak nie jesteś taki fajny jak Jarek wiesz... Ale próbuj. Ślepa kura ziarno znajdzie, to i Ty pewnie jakiegoś fana zyskasz  Co z tym deszczem z naszych chmur? U mnie od wczoraj wygląda, że to już ale jeszcze nic nie spadło.

gdzież bym śmiał mu dorównać. co do drugiej części twojej wypowiedzi to faktycznie te nasze deszcze wyglądają trochę jak stosunek przerywany. tylko stres generują zamiast przyjemności. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
9 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Od 1 maja pada co 2 3 dni a w tym tygodniu codziennie ulewa słońce ulewa słońce. Wstępne prognozy na czerwiec takie same czyli bardzo dużo deszczu. Pszenica minimum 10 pieterek wyķłosiła ale w większości 12 ( choć dopiero zaczyna wychodzić z pochwy) zobaczymy ile odrzuci. 

Suma summarum pozostałe miesiące susza totalna. Nie ma obsady. Jak zasiałem we wrześniu tak wyszło początkiem listopada bo grama wilgoci nie było i to wyszło marnie. 

Dodatkowo siałem kwalifikat który był spieczony... 

Jedynie co to owies wygląda rewelacyjnie. Wręcz podręcznikowo. Zobaczymy jak rzeczywiście z pogodą będzie 

To ile deszczu Ci spadło z tych "ulew"? Bo po kilku prawdziwych ulewach, to powinno Cię zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Fajnie że o mnie cały czas pamiętacie:) Zetorki12 czy też Pafnucy wpis dla ciebie teraz. Kolejny słoneczny dzień tylko wiatr sporo mocniejszy jak wczoraj. Zaraz jadę kosić resztę łąk i może coś jutro uda się zebrać przed deszczem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

tobie się na pewno uda.....komu jak komu ale tobie to nie ma innej opcji

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

legancko Jaruś . 👍 Już myślałem że dla mnie nie napiszesz . Czemu nie odpisałeś na moje pytanie pod zdjęciem mieszanki ? Jak tam byki napisz co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj