farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

No,no czytam i nie wierze. Tylko pozazdrościć takich opadów. Pogranicze Wielkopolski i Kujaw 14l w 4 opadach za maj. Dziś lekko siąpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
Napisano (edytowany)
17 minut temu, intel napisał:

No,no czytam i nie wierze. Tylko pozazdrościć takich opadów. Pogranicze Wielkopolski i Kujaw 14l w 4 opadach za maj. Dziś lekko siąpi...

Jak wy tam działacie to nie wiem. Chyba jedynie facelię i słonecznik:) Jechałem kiedyś przez Kujawy nad morze rowerem i jak widziałem te wasze potężne rządki z ziemniakami, co to nasze bolka by musiały na 2 albo 3 razy brać, to ciężko uwierzyć, że dajecie radę przy 400 mm opadu na rok. Rozumiem, że nawadnianie robicie, ale skąd tyle H2O bierzecie? Warta i Wisła wyschnie przez Was.

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Kolego przy 400 mm dobrze rozłozonych idzie żyć,500 to luksus i nikt nie nawadnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
20 minut temu, karban napisał:

Jak wy tam działacie to nie wiem. Chyba jedynie facelię i słonecznik:) Jechałem kiedyś przez Kujawy nad morze rowerem i jak widziałem te wasze potężne rządki z ziemniakami, co to nasze bolka by musiały na 2 albo 3 razy brać, to ciężko uwierzyć, że dajecie radę przy 400 mm opadu na rok. Rozumiem, że nawadnianie robicie, ale skąd tyle H2O bierzecie? Warta i Wisła wyschnie przez Was.

A  bo wy to płaczecie  jak deszcz  dwa dni  nie pada  że  susza -zacznie  padać  też  płaczecie   że  a to siano-  a to żniwa   a   my  musimy dawać  radę.   Co zrobisz-nic nie zrobisz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znów popadało. Muszę zajrzeć do deszczomierza ile przybyło.

Jakie proporcje środków Waszym zdaniem można zrobić na oprysk jęczmienia i pszenicy? Bo mam Ekolist, Plonvit Zboże i Tytanit, chciałbym to wszystko wymieszać.Tyle ile podają na etykiecie wlać Plonvitu i Ekolistu, czy jak się więcej wleje to też nic nie będzie? Bo Tytanit to już dawałem, lałem po 0,2-0,3l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039
Napisano (edytowany)

ja tez placze bo sianokosy juz czas robic a tu pada i ma padac -na interii prognoza pogoda na 45 dni i zapowiadaja prawie codziennie opady....

drugi powod do placzu -od wiosny susza i nie ma co kosic....

jak zyc ,jak zyc , kunie glodne beda chodzic

rolnik-dodaj jeszcze mocznika i siarczanu magnezu, do tego antywylegacz i fungicyd, odzywek mozna wlac wiecej -jesli nie szkoda kasy-- na pewno nic nie spali, ja tak robie od lat.. tyle ze jak u ciebie pada tak jak umnie to chyba szybko do pola nie wjedziemy,

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
49 minut temu, Szymi40 napisał:

A  bo wy to płaczecie  jak deszcz  dwa dni  nie pada  że  susza -zacznie  padać  też  płaczecie   że  a to siano-  a to żniwa   a   my  musimy dawać  radę.   Co zrobisz-nic nie zrobisz. 

 

51 minut temu, miwigos napisał:

Kolego przy 400 mm dobrze rozłozonych idzie żyć,500 to luksus i nikt nie nawadnia

My nie narzekamy, w Dolinie Górnej Wisły lepszy dla nas rok suchy niż mokry, bo na naszych glinach i przy naszych 600 do 700 mm średnio, to suszy nie ma, chyba, że wywali taki kwiecień jak w tym roku, ale to ekstremum. My już w pole w tym tygodniu nie wjedziemy, bo takie 40 mm jak spadnie to na parę ładnych dni pole jest, że tak powiem, 'zu'. A Wam pokropi, burza to taka przeleci pół godziny max i wieczór już ziemniaczki idą na taśmę czy tam bizony już młócą:)

Więc dobrze, że mamy mozaikę gleb, klimatu w kraju, każdy się musi dostosować. A przy 400 mm to nie mówcie, że jest wesoło, a ratują Was tak naprawdę te czarne ziemie co to lodowiec i Wisła naniosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

WMA dziś 3razy pokropiło i raz dość mocno popadało mocznik w kukurydzy już rozpuszczony 😊 Ciekawe czy do jutra jeszcze coś deszczomierz złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

1mm coś się dzisiaj deszczyk na mnie obraził 🙄 maj 90mm 💪


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w zeszłym roku (po bezdeszczowej ostatniej dekadzie marca i prawie całym kwietniu), ostatnie dwa dni kwietnia i maj razem 145 l. Niby sporo, za to czerwiec i połowa lipca jakieś 6 l. w kilku pokropieniach, do tego wys. temp. i plony wszystkiego poleciały w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde chyba tylko ja nie posiadam deszczomierza 😕 A i jeszcze sołtys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
Napisano (edytowany)
29 minut temu, Ursus932 napisał:

Kurde chyba tylko ja nie posiadam deszczomierza 😕 A i jeszcze sołtys 

Można sobie zrobić samemu. Kawałek przeźroczystego czegoś w kształcie prostopadłoścaniu (nie musi nawet w przekroju być okrągły) i podziałka milimetrowa ze starego metra na przykład. Takie kupne są fajne bo mają wlew szerszy niż dół i dlatego milimetry są 'powiększone' i łatwiej odczytać, ale można zrobić taki sam przekrój na długości i podziałka w skali 1:1. Tylko, żeby miało to chociaż ze 100 cm2 przekroju.

A w sumie podziałkę też można przecież powiększyć, zrobić tylko górę np. 2x większą powierzchnię w przekroju niż dół i wtedy 1 mm opadu to 2 mm na podziałce i już to będzie bardziej czytelne.

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
Przed chwilą, karban napisał:

 

My nie narzekamy, w Dolinie Górnej Wisły lepszy dla nas rok suchy niż mokry, bo na naszych glinach i przy naszych 600 do 700 mm średnio, to suszy nie ma, chyba, że wywali taki kwiecień jak w tym roku, ale to ekstremum. My już w pole w tym tygodniu nie wjedziemy, bo takie 40 mm jak spadnie to na parę ładnych dni pole jest, że tak powiem, 'zu'. A Wam pokropi, burza to taka przeleci pół godziny max i wieczór już ziemniaczki idą na taśmę czy tam bizony już młócą:)

Więc dobrze, że mamy mozaikę gleb, klimatu w kraju, każdy się musi dostosować. A przy 400 mm to nie mówcie, że jest wesoło, a ratują Was tak naprawdę te czarne ziemie co to lodowiec i Wisła naniosła. 

Mam tez totalne gliny po 40 m  opadu na drugi dzień można pryskać i siać nawozy w ścieżkach sie nie utopisz ,czarnej ziemi mam może 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
1 godzinę temu, karban napisał:

 

My nie narzekamy, w Dolinie Górnej Wisły lepszy dla nas rok suchy niż mokry, bo na naszych glinach i przy naszych 600 do 700 mm średnio, to suszy nie ma, chyba, że wywali taki kwiecień jak w tym roku, ale to ekstremum. My już w pole w tym tygodniu nie wjedziemy, bo takie 40 mm jak spadnie to na parę ładnych dni pole jest, że tak powiem, 'zu'. A Wam pokropi, burza to taka przeleci pół godziny max i wieczór już ziemniaczki idą na taśmę czy tam bizony już młócą:)

Więc dobrze, że mamy mozaikę gleb, klimatu w kraju, każdy się musi dostosować. A przy 400 mm to nie mówcie, że jest wesoło, a ratują Was tak naprawdę te czarne ziemie co to lodowiec i Wisła naniosła. 

Wszystko ładnie i pięknie  -tylko  te  czarne  ziemie  to nie  u nas,  my mamy 5-6  klasę   i lasy na takich  wydmach   lotne piaski ,,co  Wisła naniosła''     do tego  skromniutkie opady.     Dzisiaj  równiutkie  0mm.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie dzisiaj 2mm i po deszczu już w tym tyg a tak miało lać u nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
4 minuty temu, XTRO napisał:

u mnie dzisiaj 2mm i po deszczu już w tym tyg a tak miało lać u nas 

Jak tam pomidory? Jest nadzieję że coś ocaleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
Napisano (edytowany)

Ale popadało, raz jak jechałem z roboty o 15.30, a potem po 16 jak do garażu wyszedłem, to aż gradem drobnym sypnęło. Teraz słońce w kark piecze

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530
5 minut temu, stempos1980 napisał:

Jak tam pomidory? Jest nadzieję że coś ocaleje?

dzisiaj ponad 5 tys wsadziliśmy w te najgorsze miejsca gdzie złapało. Pożyjemy zobaczymy, część będzie rosła ale te co ścięło to nie wiem, na pewno to odbije się na kondycji wszystkich roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś z niepozornych chmur spadło 25l/m2 ten front jak na razie zostawił u mnie 42.5l/m2  to prawie dwa razy tyle co przez marzec i kwiecień razem 

a jeszcze podobno jutro do południa ma cos pokropić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343
10 godzin temu, bratrolnika napisał:

są dwie opcje, Grześ nie miał z czego pić, albo @6465  cię odwiedził pod przykrywką nocy...

W piątek będę się koło niego kręcił. ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Chmura wielkości boiska i kupa gradu

5minut i 5mm. Tylko czemu w takiej formie?😥

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
4 minuty temu, 6465 napisał:

W piątek będę się koło niego kręcił. ☺

Sołtys, nie kupuj kolejnego, szkoda pieniędzy. Dopiero w sobotę możesz wystawić

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

O 16 godz w Koninie gradem sypneło a jezdnia zamieniła się w jezioro. 

Sołtysa deszczomierz u mnie w ogródku stoi od pierwszego maja. Więcej mi nie potrzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj