farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

slawek74    12080

Chmury były po bokach i deszcz nie sięgną Rysiek oddaj deszcz bo Ci germański traktor pokarze 👿

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
20 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Pany do pryskania pszenżyta ozimego od grzyba to jak lepiej dać 200 czy 300 l wody na ha z 1 l środka.

Moim zdaniem nie więcej jak 200. Dopiero teraz robisz pierwszy zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Poprostu dosłownie przespał termin a wy już teorie tworzycie 😁


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
Napisano (edytowany)

@Rolnik1973 czy dasz 200 czy 300 wody to i tak litr środka dodajesz na hektar.🤔 jak ustawisz cisnienie i prędkość że  wyjdzie Ci 200l hektar to tak wlej i pryskaj.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
47 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Pany do pryskania pszenżyta ozimego od grzyba to jak lepiej dać 200 czy 300 l wody na ha z 1 l środka.

Według mnie 300 ja na 75a 300l miałem. 

38 minut temu, danielursus3p napisał:

Moim zdaniem nie więcej jak 200. Dopiero teraz robisz pierwszy zabieg?

U mnie pszenżyto ozime już się kłosi dosyć mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Ale jaja, najszła chmura i pada

Odemnie przyszła i gradem lubi sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, camo napisał:

U mnie pszenżyto ozime już się kłosi dosyć mocno. 

U mnie zależy na którym polu i czy nawożone intensywnie. Na gorszych działkach już wykłoszone praktycznie, na lepszych jeszcze kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

Moim zdaniem nie więcej jak 200. Dopiero teraz robisz pierwszy zabieg?

Nie, drugi będzie, miałem robić jeden ale że wtedy ogłosili że suszowego nie będzie to zrobiłem wtedy pierwszy.

Pszenżyto prawie wykłoszone to dam teraz 2 z tebukonazolem i koniec. A do prawie wykłoszonego można dać z 5 mocznika i odżywki czy kłos nie będzie zadowolony?

 

3 l z górką napadało, a druga chmura mineła o parę km, tam pewnie z 5 by było jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie dawał bym mocznika do fungicyda. Może osłabić działanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u mnie dzisiaj nic nie napadało a  teraz się rozpogodziło i pewnie trzecia noc z przymrozkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
6 minut temu, hubertb napisał:

Nie dawał bym mocznika do fungicyda. Może osłabić działanie. 

A same coś takiego mam trochę

 

Screenshot_20200522-183323.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jest teraz dość zimno, więc nie kombinuj i nie mieszaj. Chyba że przyniesie to znaczne oszczędności. Dolistnie dokarmiaj rośliny jedynie zdrowe, te porażone grzybem są i tak bezwartościowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Rolnik z makroplonem nono...cichutko się zrobiło trawka ścięta można browarka zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Pany do pryskania pszenżyta ozimego od grzyba to jak lepiej dać 200 czy 300 l wody na ha z 1 l środka.

Po co chemie walisz? Truciciel 🙄


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Było trochę chmur ale nagle znikły i niebo czuściutkie się zrobiło wiatr ucichł i czuć zimno.Ale południowy zachód widzę że jest w chmurach

Rysiek to lubi nam troszkę ciśnienie pocnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
2 godziny temu, danielursus3p napisał:

U mnie zależy na którym polu i czy nawożone intensywnie. Na gorszych działkach już wykłoszone praktycznie, na lepszych jeszcze kilka dni.

Ja teraz pryskałem pszenżyto na skrzypionkę, no i tak jest dosyć ładne i już jest wykłoszone a tam gdzie jest więcej cienia lub nie wiem od czego to zależy to w niektórych miejscach na polu w ogóle nie jest jeszcze wykłoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
11 minut temu, camo napisał:

Ja teraz pryskałem pszenżyto na skrzypionkę, no i tak jest dosyć ładne i już jest wykłoszone a tam gdzie jest więcej cienia lub nie wiem od czego to zależy to w niektórych miejscach na polu w ogóle nie jest jeszcze wykłoszone.

Dużo masz skrzypionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

Nie jest jakoś bardzo dużo, w zeszłym roku było więcej. mam nadzieję że po oprysku już nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, camo napisał:

Ja teraz pryskałem pszenżyto na skrzypionkę, no i tak jest dosyć ładne i już jest wykłoszone a tam gdzie jest więcej cienia lub nie wiem od czego to zależy to w niektórych miejscach na polu w ogóle nie jest jeszcze wykłoszone.

U mnie nie widać skrzypionki. W niedzielę się wybiorę na lustrację zobaczyć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Trza połowić.... Żubrówkę i może rybkę 😁 

IMG_20200522_193503.jpg


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

W zimowych skrzypionka u mnie chyba nie zrobi problemu, bo już się kłoszą, a jajec specjalnie nie widzę na roślinach. Podobnie było w zeszłym roku,alew tym roku może ominie nas bojak na maj to zimno jak cholera. Jeszcze mnie komar nie ugryzł, a co roku był z tym większy lub mniejszy problem. W tamtym roku skrzypionka zaatakowała mieszanki jare, w tym może być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, marulekk napisał:

Trza połowić

Tam będziesz połowił . Do dana pij . 🍻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj