farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

czesio200    3400

Ja za taki miodek rzepakowy to podziekuje... Ile tam chemii idzie to szkoda gadac. 

  • Haha 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
1 godzinę temu, Pafnucy napisał:

Ja chcę kartofli prawdziwych!

Przyjedź, zostało mi odrzutu z 30kg jakiś ogryzkow, miękkich, posadzisz to jeszcze urosną i z takich. Oddam za darmo 😀 

1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Nie musi być z biedronki

2 lata temiu kupiłem worek na targu od chłopa to gnojówką waliły, więc kto sadzi dla zarobku to ma w dvpie nawożenie i opryski aby dużo ton nakopać to tylko się liczy.

Boś kupił skrobiowego,  chcesz eko? Nie ma sprawy, zapłać za starego kartofla po 5-6zl, a jak każdy szuka aby taniej to co się dziwić.

Po h*j siejesz nawozy na zboża i pryskasz chemią? Przecież to idzie w żywność. Daj przykład i zrób eko zobaczymy co zbierzesz 👎

Jak kartofel rdzawy to zaraz ble i dziadostwo, jak jabłko z plamką to też ble, bez ochrony się nie da

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, czesio200 napisał:

Ja za taki miodek rzepakowy to podziekuje... Ile tam chemii idzie to szkoda gadac. 

Sam masz rzepak to wiesz. Ja nawet nie wiem na co się to pryska ale ciągle opryskiwacze w tym kursują. Tylko Twoim zdaniem co mam z tym zrobić? Wylać? Zniszczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja mam tylko na oborniku. Max 1 oprysk na stronkę. I ziemniaki sa

2 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Sam masz rzepak to wiesz. Ja nawet nie wiem na co się to pryska ale ciągle opryskiwacze w tym kursują. Tylko Twoim zdaniem co mam z tym zrobić? Wylać? Zniszczyć? 

Nie. Ludzie jedza nie moja sprawa sam jadlem jak bylem maly mama wciskala samo zdrowie mowila. Odkąd sieje rzepak to nie ma opcji zebym to jadl. Tak samo olej. Miod ok ale nie rzepakowy.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ile tego masz i czy utrzymujesz się z tego?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Rolnik200598 napisał:

Znam takich. U siebie muszę mieć 5x w tygodniu ziemniaki na obiad, oczywiście pod różną postacią. 1x w tygodniu jakiś makaron/ naleśniki i 1x w tygodniu kasza. 

Co do pogody. W nocy przymrozku nie było, teraz +18 i słonecznie,

@Bananek 4 wiadra 11,3l uwirowane dziś z 4 rodzin. Praktycznie czysty rzepak.

20200522_111303.jpg

Dziwaki. Czemu tylko pięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Rzepak sieje dla plodozmianu. Same zboża nie urosna. No i ja jade ten rzepak jak najmniej sie da... Ale robali jest taka masa, że....


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, czesio200 napisał:

Nie. Ludzie jedza nie moja sprawa sam jadlem jak bylem maly mama wciskala samo zdrowie mowila. Odkąd sieje rzepak to nie ma opcji zebym to jadl. Tak samo olej. Miod ok ale nie rzepakowy.

Jem miód rzepakowy, jest tyle czynników psujących zdrowie, że jeden w tą a w tamtą to jeden uj. Rzepak jest to jedyny praktycznie ważny pożytek u mnie. Z niego najwięcej się wyciąga.

 

1 minutę temu, Pafnucy napisał:

Dziwaki. Czemu tylko pięć?

Codziennie to trochę za dużo by było. Na zimę potrzebuję na 4 ludzi w domu jakieś 400kg  ziemniaków. Plus od czerwca do września wczesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Pewnie. W samej zywnosci jest tyle syfu ze szkoda gadac. A gdzie reszta czynnikow opryski smog powietrze i miliony innych. Jakis tam eko nie jestem, ale tego swojego prawie eko ziemniaka mam, jajko, kurczaka, i swiniaka to juz cos...

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w smog akurat specjalnie nie wierzę. To jest więcej propagandy medialnej moim zdaniem. Ja też ziemniaki mam, warzywa, jajka, kurczaki, indyki dla siebie. Świniaka też bym miał ale nie ma komu tego w domu przejeść... A i prosiaka kupić niezarejestrowanego problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Teraz są takie czasy że bez chemii to robale i choroby zjedzą nasze uprawy.bez tego to odrazu na etat lepiej iść a nie produkcja rolna.

U was też macie Niewidzialne reklamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Szymi40 napisał:

Ale  że jak   worek  na ziemniaki-   czy worek  ziemniaków.....     Pewnie  by za transport   tego worka  zapłacił  więcej  niż  one warte....

Worek z ziemniakami ale odbiór osobisty rowerem , litkup wspólny😁

Edytowano przez marulekk
  • Haha 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marulekk napisał:

Worek z ziemniakami ale odbiór osobisty rowerem , litkup wspólny😁

Flaszkę już od Ciebie dostałem, to już wystarczy. 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Teraz są takie czasy że bez chemii to robale i choroby zjedzą nasze uprawy.bez tego to odrazu na etat lepiej iść a nie produkcja rolna.

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Da rade produkować bez chemii. My bawimy się w ekologię. Ale to nie jest praca to jest jeden wielki zapierdol. Dla siebie i bliskich to warto, ale cudzym dzieciom tyłka miodem bym nie ucierał.

ETM w nocy było 0 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
7 minut temu, hobbysta82 napisał:

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Da rade produkować bez chemii. My bawimy się w ekologię. Ale to nie jest praca to jest jeden wielki zapierdol. Dla siebie i bliskich to warto, ale cudzym dzieciom tyłka miodem bym nie ucierał.

ETM w nocy było 0 stopni.

Ja wiem że w ekologi jest zapier........ol od rana do nocy na motykolu i wiele innych rzeczy tylko dla siebie tak ale na dużą skalę to trzeba się zastanowić nad tym czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3153

Sam już nie wiem,pszenżyto już po niedzieli mniej niż 600.A co będzie w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259
1 godzinę temu, Pafnucy napisał:

Flaszkę już od Ciebie dostałem, to już wystarczy. 😛

Musisz wypominać??? Podaj adres na pw, w pn wysyłam !!!!!!!?!?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dasz adres Ryśka , to będziemy kwita . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Trza poprostu w kilku osób wybrac się kiedyś jak będzie cieplej na wycieczkę krajoznawczą, miejscowość znam wiec zapytamy jakiegoś Mietka przy drodze gdzie mieszka Ryszard co ma Ursusa i germańskiego kumbajna , piwo sie da to wygada ze szczegółami co za ziółko ten Ryszard

  • Like 1
  • Haha 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
Napisano (edytowany)

LRA terz kropi deszcz🙂

Kurła  dostałem ostrzeżenie że  dziś  w nocy przymrozki, gdzie  byli jak już  dwie noce z przymrozkiem a dziś na  radarach ma być już Cieplej🧐 

@marulekk o to to ja się pisze 😎

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Pany do pryskania pszenżyta ozimego od grzyba to jak lepiej dać 200 czy 300 l wody na ha z 1 l środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj