farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Uziu92    7958

wolę katować mono kulturę jak zbierać jarego 2 tony max. Chyba że podlewać. Na ten moment ozime piękne, jak nie wywali grad albo nie wymrozi to na 8+ jest potencjał, a jare masakra, kolejny rok na straty. Obornik można odebrać i zmagazynować na jesień, danie obornika na wiosnę w takie susze jakiegoś mocnego typu podkłady z pieczarek albo od drobiu i pali jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829
czesio200 napisał:

Jak ktoś ma obornik do odbioru wiosną to sieje jare czy kuku.

A to obornik nie może poleżeć do jesieni? 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
Bananek napisał:

wiem o co chodzi. U nas nazywa się to "za poletkami". chodziło się polami od krzyża do krzyża. teraz tylko przez wieś się idzie. I bez mszy. ludzie sami odprawiaja modły. na yt jest film pt "gradowa środa" z niedalekiej wsi traktujący o tym temacie.

U nas to nazywa się po prostu poświęcenie pól w tym roku tylko msze odbywają się w kościele normalnie to przez wieś idzie się od krzyża/kapliczki w stronę kościoła lub w dalej położonych wsiach świetlicy w której odbywa się msza na zakończenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

wolę katować mono kulturę jak zbierać jarego 2 tony max. Chyba że podlewać. Na ten moment ozime piękne, jak nie wywali grad albo nie wymrozi to na 8+ jest potencjał, a jare masakra, kolejny rok na straty. Obornik można odebrać i zmagazynować na jesień, danie obornika na wiosnę w takie susze jakiegoś mocnego typu podkłady z pieczarek albo od drobiu i pali jeszcze gorzej.

Tylko też mieć płodozmian pszenica ozima - pszenica jara czy jęczmień jary to tak jakby go nie było. Strączki - kukurydza to tak. Inaczej to tak jakby nie było płodozmianu, dlatego nie dziwię ci się że masz takie nastawienie. Jednak spróbował bym na twoim miejscu coś dorzucić, choćby groch czy rzepak. Cokolwiek, byle nie same zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
czesio200 napisał:

Jak ktoś ma obornik do odbioru wiosną to sieje jare czy kuku. Po drugie ile można katować monokulturę.

.uja prawda. Jak obornik dostępny wiosną, to wali się go na pryzmę i rozwozi po żniwach np. pod rzepak. Poza tym, jeśli w zmianowaniu pojawia się systematycznie rzepak, to nie jest to już monokultura 😉 Po cholerę człowiek spieszył z herbicydami w jęczmieniu przed południem, jak teraz na spokojnie by opryskał... 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pod jare z poplonem można poszaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
9 minut temu, czesio200 napisał:

Jak ktoś ma obornik do odbioru wiosną to sieje jare czy kuku. Po drugie ile można katować monokulturę.

A jare to nie monokultura?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

No tak, ale lubiny grochy kuku buraki tez sie na wiosne sieje. Nie wszystko sie da posiac na jesieni.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

18 na plusie, pochmurno i totalna cisza. Ptaki drą dzioby z radości, zwłaszcza kosy.

 

Lubicie krewetki? To smacznego😁

20200511_120712.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
czesio200 napisał:

No tak, ale lubiny grochy kuku buraki tez sie na wiosne sieje. Nie wszystko sie da posiac na jesieni.

po siać się da tylko ze zbiorem może być problem😀😉


Agrest bier na patelnie😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958
7 minut temu, danielursus3p napisał:

Tylko też mieć płodozmian pszenica ozima - pszenica jara czy jęczmień jary to tak jakby go nie było. Strączki - kukurydza to tak. Inaczej to tak jakby nie było płodozmianu, dlatego nie dziwię ci się że masz takie nastawienie. Jednak spróbował bym na twoim miejscu coś dorzucić, choćby groch czy rzepak. Cokolwiek, byle nie same zboża.

to prawda, owies podobno najlepiej ze zbóż zmianuje. Rzepak jest plan w tym roku zasiać, ale przy tej cenie co była czyli 1600-1700zł to przy powiedzmy 4 tonach będe miał ok 7 tyś, zboża jak naharatam 8 ton i będzie może w tym sezonie po ok. 800-900 to ta sama kasa + jeszcze ze zboża 500-1000 za słomę a koszty jednak niższe jak rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43
11 minut temu, danielursus3p napisał:

Tylko też mieć płodozmian pszenica ozima - pszenica jara czy jęczmień jary to tak jakby go nie było. Strączki - kukurydza to tak. Inaczej to tak jakby nie było płodozmianu, dlatego nie dziwię ci się że masz takie nastawienie. Jednak spróbował bym na twoim miejscu coś dorzucić, choćby groch czy rzepak. Cokolwiek, byle nie same zboża.

Ale po pszenicy zimowej , a przed jęczmieniem możesz  strzelic jakis fajny poplon facelia , łubin i juz troche tę monokulturę łamiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
Napisano (edytowany)

Szczecinek 3.2°C

Chojnice monitor.pogodynka.pl 2.7°C

jak nie spadnie dziś < 0°C to jestem papież

a tymczaem gdzieś blisko Bieszczad  Sanok-Trepcza monitor.pogodynka.pl Temperatura: 22°C

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 minut temu, Agrest napisał:

18 na plusie, pochmurno i totalna cisza. Ptaki drą dzioby z radości, zwłaszcza kosy.

 

Lubicie krewetki? To smacznego😁

20200511_120712.jpg

Cużeś tam już wydłubał z ziemi czyżby lodówka już pusta ?😁

U mnie od godziny rosi deszcz, może do rana z litr ukapie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

to prawda, owies podobno najlepiej ze zbóż zmianuje. Rzepak jest plan w tym roku zasiać, ale przy tej cenie co była czyli 1600-1700zł to przy powiedzmy 4 tonach będe miał ok 7 tyś, zboża jak naharatam 8 ton i będzie może w tym sezonie po ok. 800-900 to ta sama kasa + jeszcze ze zboża 500-1000 za słomę a koszty jednak niższe jak rzepak.

Nie licz do przodu Uziu ;)

 

2 godziny temu, mj23 napisał:

Ale po pszenicy zimowej , a przed jęczmieniem możesz  strzelic jakis fajny poplon facelia , łubin i juz troche tę monokulturę łamiesz

No pewnie że można. Poplonów dużo sieję. Mam obrany płodozmian jęczmień - kukurydza - pszenica - strączki i do tego masa poplonów i całkowita rezygnacja z orki. Zobaczymy jak to wyniknie. Jak będzie za biednie z płodozmianem to jeszcze rzepak dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Nie spadnie. Będzie bardzo zimno ale stabilnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
15 minut temu, leszek1000 napisał:

Po deszczu trzeba żyto i trawy pokosić 

I będzie sucho


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Owies tak np żyto po owsie jest dużo lepsze jak żyto po życie.

ale posiać owies na III klasie to to głupota, bo on kasy nie da dobrej.

Rzepaku, żebyś miał 4t yo musisz się go nauczyć uprawiać i koszta ponieść.

Po rzepaku jest też stanowisko inne. Nie można mysleć o polu przez pryzmat jednego roku i wyduszać z niego jak najwięcej. (przynajmniej ja jestem takiego zdania.)

Sieje dużo zboża troche rzepaku troche kuku i troche lubinu. I wtedy co 3 rok na pole wchodzi coś odmiennego od zboża.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
1 minutę temu, PRIMO napisał:

Cużeś tam już wydłubał z ziemi czyżby lodówka już pusta ?😁

U mnie od godziny rosi deszcz, może do rana z litr ukapie. 

 

Krewetki w młodych truskawkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146
1 minutę temu, Agrest napisał:

Nie spadnie. Będzie bardzo zimno ale stabilnie.

 

jutro odpiszę specjalnie ile było najmniej tylko pominę góry itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
2 minuty temu, theta napisał:

Szczecinek 3.2°C

Chojnice monitor.pogodynka.pl 2.7°C

jak nie spadnie dziś < 0°C to jestem papież

Jak będzie wiatr to nie spadnie. Dochodzi jeszcze ciepło krzepnięcia i tym podobne sprawy. Nie jest łatwozmienić stan skupienia wody wbrew pozorom:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    146

czas pokaże ale w tym tygodniu będzie mrozić jak nie było od 10 lat wspomnicie moje słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj