farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

bratrolnika    28749

I u mnie o 3 w nocy coś pokropilo, bo było słychać jak o okno deszcz tłucze

7 godzin temu, Strongman napisał:

przeciągnąłem ręka po zbożu i wilgotne

Pamiętam sytuację z przed 20 lat, jak mi kumpel opowiadal: wyprowadzil z ojcem krowy na pastwisko, ojciec wbija paliki, a on czeka, no i mu się siku zachciało, zrobił co trzeba, ojciec krowy powiazał, podchodzi do niego, kuca, przeciąga ręką po swiezo obsikanej trawie i mówi: ale rosa, nie ma co isc na pole....

  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324
14 minut temu, GRZES1545 napisał:

LRA z minute popadało, @marulekk tak jaj u Ciebie chmury puste😣  Znalazłem beczkę dla siebie w Miedzyrzecu i przy okazji obejrzałam po poludniu, na drugi dzień  rano dzwonie dogadać cenę  a  ta już  sprzedana🤦‍♂️

A ty wiesz jak działają ogłoszenia z sianem sianokiszonka chłopie dodasz ogłoszenie nawet dobrze od komputera nie odejdziesz jak już dzwonią

Już  praktycznie słonko świeci , trza bylo fotowoltaike robić, tyle słońca w tym roku to by Prąda narobił

Edytowano przez marulekk
  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Bo to są gangi,jedni przeszukują ogłoszenia,a  drudzy ich łapacze pędzą kto ma bliżej.I to działa we współpracy między polakami a litwinami. Wiem to z własnych  doświadczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filin    5

Przed szosta troche pokropilo i po deszczu .Rano bylem na targu mnostwo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
1 godzinę temu, PawelS napisał:

@Rolnik1973 wyciągaj kieliszek idzie coś w twoją stronę. @Pafnucy idź za chmura trfisz do Ryśka kieliszek będzie stał na środku podwórka 

Poszło na wisznice tamtędy siwo było, a u mnie pokropiło że nawet z rynny nie leciało 

Hvjnia i tyle szkoda było tyle piniędzów na nawóz wywalić bo i tak nie popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chmur brak, "wjater" taki że głowę wygina..

Rolnik1973 napisał:

Poszło na wisznice tamtędy siwo było, a u mnie pokropiło że nawet z rynny nie leciało  Hvjnia i tyle szkoda było tyle piniędzów na nawóz wywalić bo i tak nie popada.

W jedynie słusznych mediach przed chwilą mówili, że w najbliższych dniach do ponad 91 tyś. rolników, trafi zaległe "suszowe", a i w związku z obecną suszą (nie)rząd wdroży programy pomocowe 😉 Jest też pozytywny aspekt suszy, bo powiedzieli że nieuniknione są w tym roku podwyżki cen żywności.. czyli będą nam więcej płacić za to co produkujemy 👍 Więc chyba źle nie będzie.... 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Ja ostatnio słyszałem jak Duda mówił że już 90% rolników otrzymało suszowe... Więc nie słuchaj tych bajek co mówią albo przełącz z TVP na TVN tam juz inaczej mówią... a najlepiej jak pisałem wczesniej nie słuchaj wogóle tych głupot w TV.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obowiązkiem obywatelskim jest śledzenie "jedynie słusznych mediów" 😋 Apropo's Dudy i tego drugiego pajaca krzywoustego, to mówią to co im karakan nakaże. A że karakanowi z racji wieku w łepetynce się pier.oli, to niekiedy przeczy sam sobie 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 minut temu, galan99 napisał:

 Padać  drobny deszczyk i się bardzo chmurzy i tak ma padać do wieczora .

Może i do mnie dojdzie jak po drodze się nie wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
37 minut temu, Piotrek1975 napisał:

U mnie nawet kropla nie spadła, słońce grzeje wiatr zachodni, trza drewno ciąć na zime.

No patrz 🤨 u mnie to samo. 😁

Co się będziesz męczył z cięciem drew na opał lepiej zainwestuj w piec na pelet zasypiesz i spokój na dwa tygodnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
27 minut temu, galan99 napisał:

 Padać  drobny deszczyk i się bardzo chmurzy i tak ma padać do wieczora . 

Może przestanie się kurzyć....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Najbardziej pada od Kraśnika , Stalowa Wola kierunku Zamościa pada moje okolice zacznie dobrze padać koło 13 godziny .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324
59 minut temu, mraukot napisał:

Chmur brak, "wjater" taki że głowę wygina..

W jedynie słusznych mediach przed chwilą mówili, że w najbliższych dniach do ponad 91 tyś. rolników, trafi zaległe "suszowe", a i w związku z obecną suszą (nie)rząd wdroży programy pomocowe 😉 Jest też pozytywny aspekt suszy, bo powiedzieli że nieuniknione są w tym roku podwyżki cen żywności.. czyli będą nam więcej płacić za to co produkujemy 👍 Więc chyba źle nie będzie.... 😋

I tu się zgodzę, bo ceny w sklepach pójdą w górę ale produkty/towary wyprodukowane u rolnika w dół, chodzi o inwentarz żywy 

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
galan99 napisał:

Najbardziej pada od Kraśnika , Stalowa Wola kierunku Zamościa pada moje okolice zacznie dobrze padać koło 13 godziny .

 

To akurat nie jest jakiś strategiczny rolniczo region Polski, więc jakieś tam opady niczego nie zmienią w skali kraju. Tam to głównie "produkcja" na samozaopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853
pedro2 napisał:

@Bananek pada? Kuźwa pokropiło lekko i tyle... wszystko o kilka km ominęło na Biebrzę poszło

A jakże. piękny deszczyk. szkoda tylko, że już się zrobiło chłodno i o kolejnym dziś deszczu tylko pomarzyć zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

@mraukot akurat ten region to Zagłębie tytoniowe A zbliża się pora sadzenia tytoniu także każdy czeka na ten upragniony deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

do 8 maja to już będą rzepaki po kwitnieniu, pszenica jeszcze chwile i liść podflagowy czyli powoli robi się pozamiatane, a w żniwa 100+l spadnie tak jak ubiegłe dwa lata 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj