farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
1 minutę temu, Sean napisał:

Czyli Apokalipsa się zbliża.

Może nie . Ale bida z nędzą mogą zajrzeć . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

jak będzie 800kg/ha pszenicy to moze byc ciekawie. U mnie jeszcze z 1/3 z tamtego roku zostało ziarna i nie będę teraz sprzedawał.

futru mam minimum na rok zapasu gorzej ze słomą ale ona jakaś tam będzię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

jak tak dalej będzie to 4 cyfry za tonę zboża jak najbardziej realne, no i dobra, podlewa się coś tam będzie, nie tyle co trzeba ale przynajmniej będzie cena, mniej roboty a kasa ta sama będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Miało padać na sobotę i tak patrząc coś te opady maleją  w prognozie zobaczymy co będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 minuty temu, Uziu92 napisał:

, mniej roboty a kasa ta sama będzie.

mniej???

dla mnie ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Obawiam się że jeśli susza będzie bardzo ostra to wprowadzą jednak sporo obostrzenia co do zużywania wody. Podlewanie więc nie do końca jest metodą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

lepiej sprzedac połowę mniej za powiedzmy 1200 za tonę jak 2x tyle po 600.

Swoją drogą to trzeba by poszukać informacji o tym czy izraelska firma tahal na prawdę wykupiła polskie wodociągi i ujęcia wody, bo jak to prawda, a gdzieś kiedyś o tym słyszałem to może mieć to coś wspólnego z tym że rok po roku 3 sezon już w tym samym czasie, najbardziej newralgicznym mamy suszę. Zasuszyć kraj, ludzie zasoby sami wyczerpią, a potem można dyktować cenę za wodę jaką się chcę, bo bez wody nic nie ma, nić nie przeżyje, żadne rośliny, zwierzęta i ludzie, lepszy biznes jak na ropie, bo bez ropy przeżyje, a bez wody nie, ludzie ostatni grosz oddadzą za szklankę wody.

3 minuty temu, soltys48 napisał:

mniej???

dla mnie ta sama

dla mnie przy uprawie tylko i wyłącznie ziarna to mniej roboty. Mniej ton do wożenia, ładowania, koszenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

uprawa ta sama, nawożenie to samo kombajn i tak musi skosić , jedynie ciut mniej spali

a plon niższy nie równa sie wyższej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wodę można pozyskiwać na kilka sposobów ale ta "pozyskana" jest zwykle bez smaku dla tego szejkowie podniecają się naszą europejską wodą bo ma smak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Uziu92 napisał:

jak tak dalej będzie to 4 cyfry za tonę zboża jak najbardziej realne, no i dobra, podlewa się coś tam będzie, nie tyle co trzeba ale przynajmniej będzie cena, mniej roboty a kasa ta sama będzie.

Kasa ta sama, tylko za tą kasę kupisz wtedy połowę tego co obecnie. Pierwszy raz pokusiło mnie wyjść z domu w poszukiwaniu tych waszych "stringów" 😀 Nie wiedziałem nawet w którą stronę patrzeć, rozglądam się po niebie, kręcę w kółko (dobrze ze ciemno i sąsiady nie widziały 😝) i w pewnym momencie patrze, a coś leci z zachodu na wschód, najpierw trzy punkty jakby w nieregularnym trójkącie, a następne już bardziej w prostej linii. Chyba to było to... 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

dzisiaj zrobilem eksperymentalne nawodnienie -na razie ze studni w ogrodku pod warzywa i ziemniaki wczesne.

studnia nieuzywana ponad 20 lat, lustro wody na 7 metrach, wody prawie 1,5 metra, w lini prostej  ze 300 metrow od koryta wisly a pompa wyciagnie  150 litrow i  sie wylacza.

jutro w nocy ma padac i w sobote z rana-a jak mam kukurydze siac,co za pech.............


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
16 minut temu, Uziu92 napisał:

Swoją drogą to trzeba by poszukać informacji o tym czy izraelska firma tahal na prawdę wykupiła polskie wodociągi i ujęcia wody,

tak za peło psl zostały sprywatyzowane 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

a jaki sens teraz coś robić w zbożach ? U mnie poszło na N1 80-90N czystego i jak nie zacznie padać normalnie to na tym kończę, na 4 tony to wystarczy tym bardziej że na jesieni poszedł podkład, nawet poprawki na chwasty nie robiłem, bo nie ma sensu tego palić, chwastów też w sumie nie ma, kolejne co najmniej 1200-1500 zł oszczędności, fungi też nie będę robił bo po co ? te 3-4 tony bez tego się obejdzie, podobnie regulacja, też nie trzeba bo po co, także już kilka kolejnych tyś oszczędności, na 2 dawce azotu też. Po co robić koszty ? zrobiłem ten błąd w 18 roku, mysląc do konca ze popada, nawaliłem 180N, fungi, regulacje, sracje odzywki i co ? plon średni 2,53t na koniec, nie miałęm czym jeszcze wtedy nawadniać, na taki plon to kompletnie nic nie było potrzebne, kupa kasy utopiona. Zastanawiam się czytając temat o ochronie zbóz i nawożeniu po co ludzie pryskają teraz te popalone zboża czy tam nawozy sypią jak to kompletnie nie ma sensu, jeszcze gorzej będzie palić, koszty nabijają, więc albo są z żuław albo z podkarpacia gdzie coś tam popadało w święta i jakieś tam zabiegi czy nawozy mają sens.

Trzeba na bieżąco obserwować co się dzieje, nie dziwię się obszarowcom gdzie setki ha do opryskania albo obsiania, ale takim mniejszym co ma klika kilkanascie ha , idzie pewny deszcz to czepiam siewkę godzinę albo 2 wcześniej i lecę z azotem, wiem że są mrozy to nie prsykam, czekam, środki teraz są takie że mają szerokie okna stosowania na fazy BBCH, zrobią się warunki, popada konkretnie to można podziałać, a nie nawali jeden z drugim a potem zdjęcia zbóż wyschniętych i pytania co to za grzyb..., co to się dzieje... , czemu nie rośnie. Naoglądają sie jutuberów i naczytają tutaj na forum kilku panów i myślą że tą chemią cholernie drogą swiat zwojują, a to trzeba swojego mózgu używać i patrzyć co się na polu i w pogodzie dzieje.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór wszystkim Panom i pięknym Panią ))) Zostałam zaproszona na agrofoto.pl  i przy rejestrowaniu się. Pojawiła się informacja na ekranie mojego komputera: 3 wirusy masz. A następnie oferta: 58 % taniej - 299 zł PRZECENA na - 149 zł. Czy tylko mi przytrafiła się taka przygoda? Czy to się częściej zdarza? Czy ktoś z Was mógłby mi coś doradzić? Pozdrawiam serdecznie całą społeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3210

A ta berdzie padać.Prędzej rolnik da się przejechać jawą pafnoncemu.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, annadziedzicowa napisał:

Dobry Wieczór wszystkim Panom i pięknym Panią

Zacięłaś się ? Ile razy z bykiem powtarzać to będziesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Sobota na wschodzie ma padać rano pokazywali do 2 mil a tera  już tylko do 0,5 mil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj