farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Uziu92    7969

zimy nie było to teraz będzie przeszkadzać, najgorsza ta susza, w polu jak ktoś robi to tumany jak w sierpniu :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

Panie do 7 kwietnia to jeszcze trzy razy się zmieni i dwa razy asteroida nas pierdolnie 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Niestety ogólny trend w prognozie ostatnio im się sprawdza. Obecne mrozy przewidzieli. 

-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Rzepak może dostać po du..., myślicie że zboża ozime zniosą te mrozy bez szwanku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak będzie 3 dni do tego okresu co zapowiadają mróz to można uwierzyć ale nie dwa tygodnie przed. Tak jak i @marulekk pisze, jeszcze się z dziesięć razy pogoda zmienić może. 

-2, delikatny wiatr i gwiazdy świecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

zalezy kto kiedy nawóz dał, jak mocno uwodnione to na zdrowie to im nie pójdzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
27 minut temu, Uziu92 napisał:

zalezy kto kiedy nawóz dał, jak mocno uwodnione to na zdrowie to im nie pójdzie

Przecież niektórzy youtuberzy już koniec lutego/początek marca podali całość N na zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

a zauważyłeś ze cokolwiek oni nie zrobią to była to zawsze dobra decyzja i strzał w 10 tke ? Czy podadza w 1 dawce czy w 5 to był to dobry krok wg nich. Nieomylni są :D  W rolnictwie jest za dużo niewiadomych żeby być pewnym swoich działań przed zbiorem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3206

No i dodaj jeszcze ze w tamtym roku nawalili N a ze była susza to zboże go nie pobrało to ten N nadal tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Bo to takie pitolenie - podam całość N bo potem nie będzie padać. A jak nie bedzie padać od połowy marca, cały kwiecień i maj to coś urośnie? Nawet jak dadzą w połowie lutego cały azot to wielkie G to da jak następne 3 miesiące będą bez deszczu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
8 minut temu, Strongman napisał:

Woda chyba tańsza jeszcze:D

trochę planuję chlupnąć na najsłabszą działkę, nawozu nasypane, poleje się i będzie rosło, rok temu spraktykowane :DAktualnie w polu jest tak sucho ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

-7 Już u mnie. Nagrzewnica w pomieszczeniu chodzi już 3 noc  gdzie trzymam śor 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

-7°, ☀, wiater galęziami nie macha.

A coś  Pan tak szybko wstał?

Bramę zdążysz otworzyć jeszcze😁😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

wwl -9 , mroż i susza mogą dać  straty , bo rosliny bedą się musiały delikatnie zregenerować ale jak zabraknie wody to mróz je osłabia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj