farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

6465    12243

Panowie a jak tam pogoda w: Raciborzu ,Wodzisław, Bielsko-Biała, szczyrk? Jutro rano się tam wybieram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Nie czuć, wczoraj była chyba cyrkulacja od południa to smród poszedł na Warszawę.

dziś bezwietrznie i mgła okropna to ewentualny dym będzie się kisił w najbliższej okolicy. a i chyba już ugasili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prognozy długoterminowe pokazują , że taka pogoda ma się utrzymać co najmniej do pierwszej dekady marca. Sam marzec też ma być temp ponad normę . Suchy marzec do przekropnego kwietnia ponad normę w większości kraju. Źle to nie wygląda

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

To bardzo źle wygląda.wegetacja jest praktycznie cały czas i wrazie jakiegoś wygłupu suchego mrozi i wiatru to oziminy wytnie bo roślina niejest zwyczajna minusowych temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

2°, ☁, mgła , cicho dym z komina idzie pionowo, rano ma być na minusie to będxie hardkor na drogach jak ta mgła zamarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Przypomniałem sobie że w nocy padało. Naleciało prawie 4mm. To już 14mm w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

2°, ☁, mgła , cicho dym z komina idzie pionowo, rano ma być na minusie to będxie hardkor na drogach jak ta mgła zamarznie.

No to ładnie Rysiu z Twojej strony że paczkę Jokerom wysłałeś, ale w kopertkę trzeba było coś włożyć, chłopaki szukali.     :P   :D

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Z wetem rozmawiałem to powiedział że cały rok teraz kleszcz jest aktywny i co trochę ktoś z tym problemem go odwiedza.

Temperatura minimalna aktywności to +5. 

Ja w zeszłym roku w ostatniej chwili psa odratowałem przez te kleszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś deszcz ze śniegiem cały dzień leciał. Aktualnie 0 stopni i wiatru nawet nie ma za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dzisiaj bez kaleson nie zmarzłem 😎 5° u mnie właśnie zabrali już wsio. 💰💸


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

2°C, ☁, wiatra brak, mgły brak

18 godzin temu, Sean napisał:

No to ładnie Rysiu z Twojej strony że paczkę Jokerom wysłałeś, ale w kopertkę trzeba było coś włożyć, chłopaki szukali.     :P   :D

 

Kurła co???

Jaka paczkę🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
22 godziny temu, stempos1980 napisał:

To bardzo źle wygląda.wegetacja jest praktycznie cały czas i wrazie jakiegoś wygłupu suchego mrozi i wiatru to oziminy wytnie bo roślina niejest zwyczajna minusowych temperatur

Zauważyłem ,że u mnie bez właśnie puścił pąki ,także robi się ciekawie.

18 godzin temu, Agrest napisał:

Z wetem rozmawiałem to powiedział że cały rok teraz kleszcz jest aktywny i co trochę ktoś z tym problemem go odwiedza.

Temperatura minimalna aktywności to +5. 

Ja w zeszłym roku w ostatniej chwili psa odratowałem przez te kleszcze 

Co mu było ? Koty przynoszą w ciągu roku na sobie ale widzę ,że nic im nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Trafił na kleszcza zawierającego pasożyty. U psów wywołują chorobę boszeliozę.  Organizm zwalcza je ale jednocześnie niszczy płytki krwi i zwierzak kończy żywot.

Mój wieczorem był żywy z apetytem, rano smutny, nie jadł i słabł w oczach. Od razu do weta, zbadał krew podał leki i nawodnił. Dawał 10% na przeżycie bo wyniki krwi były już tragiczne ale udało się.

Pewnie @Paulina1985 mogła by coś więcej na ten temat choć troszkę większymi zwierzakami się zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U psów babeszjoza. Sikają wtedy moczem z krwią. moj pies tez miał, ale szybka.byla reakcja.  U krów tez się zdarza. Mialam krowe podejrzaną o babeszjozę, choć z wyników krwi nie wyszlo to dostała leki takie jak w przypadku babeszjozy i wyzdrowiała. Także do przezycia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Okolice Zamościa to jest spokój w nocy -1 w dzień zero do +1 jak na razie .

Oj będzie sady , truskawki i typ ruszą a do maja daleko a jaki będzie maj z mrozem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7877

Ja dealata temu straciłem przez kleszcza takiego fajnego pieska.ratowałem go ale było już za późno.rozwaliło nerki.teraz raz w miesiącu są psy nakrapiane na kleszcze a koty to nie moje tylko teściowej to diabli z nimi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj