farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZELKOW    1293

a słyszeliscie o złożach metali na suwalszczyznie? które mają wiekszą wartość niż złoto na całym świecie ? dobry bajer, dziwne że nikt jeszcze nie zaczął wydobycia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

A słyszeliście o złożach czerwonego bursztynu na Lubelszczyźnie? Ponoć najwieksze złoże w Europie, nawet jakas afera była bo jakiś biznesmen po cichu chciał wykupić tamtejsze tereny od rolnikow ale nie pykło, okolice Czemiernik i stawow w Siemieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A słyszeliście o potężnych złożach węgla brunatnego pod  Legnicą? Tylko ruszyć ich nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

A słyszeliście o ogromnych złożach złota na moich dzialkach? Bo ja nie słyszałem , a szkoda . 😂😂😂

  • Haha 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
ZELKOW napisał:

a słyszeliscie o złożach metali na suwalszczyznie? które mają wiekszą wartość niż złoto na całym świecie ? dobry bajer, dziwne że nikt jeszcze nie zaczął wydobycia

a myślisz że czemu Amerykanie mają tam bazę ? tam już może ryja dobrze i wydobywają

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
5 godzin temu, zetorki12 napisał:

No całkiem słonecznie i ciepło ... Jak to w styczniu . B|

I tak bez mrozu będziesz to drzewo targał ?? 🤔

No nie trzeba poczekać na mróz, no ale ile roboty jest żeby przygotować, gałęzie pociąć i powozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
bratrolnika napisał:

kurde, pierwsza połowa stycznia, a ja królikom świeżą trawę rwę....

nie miałeś na taksówkę? 😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No nie trzeba poczekać na mróz, no ale ile roboty jest żeby przygotować, gałęzie pociąć i powozić.

Ale to i drzewa ściąłeś i z nich galęzie , czy jak ? Ochwatu nie dostałeś? 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Tak sosny grube  sękate, takie co się nie nadają na materiał, to tam dużo gałęzi.

Nie nie dostałem, dziś lżej niż wczoraj bo już stawy rozruszane po wczorajszej rozgrzewce😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

Pewna pani kazała się zawieźć do domu taryfą. Już pod domem okazało się, że nie ma pieniędzy. Taksówkarz popatrzył na nią groźnym wzrokiem, uruchomił samochód i wywiózł kobietę za miasto. Tam w lesie na polanie otwiera bagażnik wyjmuje koc. - Proszę mi nic nie robić ja oddam panu te pieniądze - prosi kobieta. Taksówkarz nic nie mówi tylko rozkłada koc na trawie. - Proszę pana ja mam dzieci. Taksówkarz nic nie mówi. - Proszę pana ja mam męża. - A ja mam 40 królików nie gadaj tylko rwij trawę.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
7 godzin temu, ZELKOW napisał:

a słyszeliscie o złożach metali na suwalszczyznie? które mają wiekszą wartość niż złoto na całym świecie ? dobry bajer, dziwne że nikt jeszcze nie zaczął wydobycia

to nie bajer a złoża metali ziem rzadkich które mają  obecnie praktycznie tylko chiny , kilkanascie  lat temu ograniczyli eksport i tym samym zmusili wiele firm do przeniesienia zakładów na swoje terytorium bo tylko w chinach te minerały były możliwe do kupienia . japonnia coś kombinuje pod dnem oceanu ale na razie brak im technologi na wydobycie .         Chiny odpowiadają obecnie za 70 procent globalnej produkcji metali ziem rzadkich, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych działa tylko jedna kopalnia. W tej sytuacji amerykański przemysł – z wyłączeniem przemysłu obronnego – jest skazany na dostawy cennych pierwiastków z Państwa Środka.

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
15 minut temu, Bananek napisał:

czyli taki rodzinny interes. :)

Tylko dwie sztuki są, żaden interes, takie pupile dla dzieciaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25245

No i plotki głoszą że na tych złożach są aerykańskie bazy, a my pozwalamy grzebać w ziemi w zamian za niepodnoszenie kwestii odszkodowań za mienie pożydowskie. 

0 stopni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

tylko ze te metale wystepuja w takich ilosciach procentowych ze jeszcze przez wiele lat nie bedzie sie oplacalo ich kopac.

najwieksze nielegalne kopalnie bursztyny sa rozsiane po calym wolyniu i podolu wiec pewnie po drugiej stronie bugu go nie brakuje.

najwiecej zlota jest w wodzie morskiej......

pare lat temu mialem ubaw z poszukiwaczy skarbow- chodzili po polach z wykrywaczami metali  , co kawalek kopali ziemie i wyrzucali rude darniowa-pare tysiecy lat temu z niej wytapiano w dymarkach zelazo, obawiamm sie wydobycie tego to nie bylby dobry biznes😂

dzisiaj wyszlo sloneczko-pare na plusie ,skonczylem ostatnia orke, plug umyty do kwietnia ma wolne. ziemia nawet na centymetr nie zamarznieta.......

pm 10- 644 %

pm 2,5 -828 %


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

takie co się nie nadają na materiał, to tam dużo gałęzi.

Co z gałęziami robisz ? Drobne też zabierasz ? Ja nie mam cierpliwości do drobiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

ha! mam Cię. więc to jednak ty pomogłes kurkom sąsiadki przejść na tamten świat. 😀😉

zetorki12 napisał:

Ja nie mam cierpliwości do drobiu .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Co z gałęziami robisz ? Drobne też zabierasz ? Ja nie mam cierpliwości do drobiu .

Te drobne z igłami zostają na próchnicę, a te główne grubsze co odchodzą od kloca  tnę na kawałki.

No roboty dużo no ale porządek też trzeba żeby był. Jeszcze jutro i czekać na leśniczego, może będzie zanim mróz przyjdzie🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opałowe też odbija ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Wniosek złożyłem, mówił cią, pewnie tak, no 7 szt to trochę nie bardzo na lewo,  gdyby był suche to bym nie patrzał na papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Rysiek przezorny 😉 pogoda szaleje pół stycznia,a na Podlasiu 8° 👕 ciekaw jestem co dalej... jak w kwietniu dopier... pół metra śniegu i -20

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj