Polecane posty

dsbh    85

Saletra 120 zł, saletrzak 100 zł brutto, worki. Lokalny skład.

Ulman    1143

24 tony saletry anwil w bagu po 990 netto to dobra propozycja? 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl

ASZv3    562

Po weekendzie szykują się obniżki. Na tą chwilę słyszałem u somsiada Nitram 34,5N w cenie 885 + transport

Zwykle mam tu pełną skrzynkę, więc w razie potrzeby zapraszam do kontaktu poprzez Messenger'a / Facebook'a - Armand. Łatwo znajdziecie ;) Ewentualnie mail: armand888@wp.pl

Chętnie doradzę w uprawie użytków zielonych, optymalnym doborze mieszanek traw i innych kwestiach, w których mam doświadczenie :) 

Ulman    1143

Chciałbym w to wierzyć

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

ASZv3    562

?

Zwykle mam tu pełną skrzynkę, więc w razie potrzeby zapraszam do kontaktu poprzez Messenger'a / Facebook'a - Armand. Łatwo znajdziecie ;) Ewentualnie mail: armand888@wp.pl

Chętnie doradzę w uprawie użytków zielonych, optymalnym doborze mieszanek traw i innych kwestiach, w których mam doświadczenie :) 

strzechu    63

GA obniża?

Pisałem maila do somsiada po ile by chciał za auto Atrigranu ale nie odpisał...wiesz może ? do powiatu brzezinskiego, łódzkie

maniek20    162

Coś tu nie pasuję pszenica w górę a nawóz w dół ja się pytam gdzie tu jest cichy zabójca 

• Haha 1

ASZv3    562

Jakby było odwrotnie to jest sens wnikać ;)

1 godzinę temu, strzechu napisał:

GA obniża?

Pisałem maila do somsiada po ile by chciał za auto Atrigranu ale nie odpisał...wiesz może ? do powiatu brzezinskiego, łódzkie

Tak, import atakuje ;) Atrigranu nie ma ogólnie w ofercie, czasem w przedsezonie bywa. Polcalc w lekkiej promocji ;)

sumek666    3610

1110 zł brutto saletra GA 34N. 

Mi powiedzieli,  że mają ostatnie 6 ton na składzie w tej cenie. W poniedziałek ma przyjechać nowa w nowej cenie. Chętnych do zakupów brak. 

RU68    237
Dnia 5.02.2020 o 18:06, Konrad_Duda napisał:

To jest normalne np. w popiele ze słomy jęczmiennej masz: P 20,7 g/kg, K 247 g/kg, Mg 5,2 g/kg, Ca 80 g/ka dodatkowo masz Cu, Mn, Zn i Fe. Jest to popiół sypki(suchy) konsystencja jak wapno hydratyzowane i trudno jest je wysiać. W Dani schodzi na miejscu popiół mokry z niedopaloną słomą i można to rozrzucić jak obornik. 

Poniżej film rusztu opalanego słomą.

Słoma jako paliwo

Jak ktoś ma pytania to odpowiem pod warunkiem że jest to popiół z biomasy a nie próba utylizacji odpadów.

Sorry że się wtrącam ale od lat mam piec  do suszarni opalany słomą  balotami 1,7m i rzeczywiście z tony jest około 300 kg niby popiołu ale w rzeczywistości jest to stopiony krzem(kurz i piasek zawarty w słomie ) ale konsystencja zastygłej lawy z pęcherzykami wiec to nie ta droga rozumowania 

Konrad_Duda    30

Bo masz za wysoka temperaturę spalania i popiół się topi(częsty problem w instalacjach słomianych). Poniżej zdjęcie jak wygląda popiół suchy nie znalazłem lepszego.

Ps. 300 kg popiołu to pisałem że otrzymasz ze spalenia słomy z jednego hektara nie z 1 tony słomy

😞

Ash system.jpg

RU68    237

Tak to zdjęcie  to popiół ze spalania niskotemperaturowego  natomiast w przypadku spalania na zasadzie zgazowywania jak u mnie temperatura wewnątrz ponad 1300 stopni (bal staje się jedną kulą żaru a gaz spala się w komorze za ścianą szamotową kolor jasno żółty lub niebieski ) popiół zostaje również spalony bo pozostaje tylko szkło ( stopiony kwarc)

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2020? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273036-ceny-pszenicy-2019/
    • Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Matey
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2020? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionac? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273042-ceny-kukurydzy-2019/

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj