Polecane posty

sequ    0
Dnia 6.05.2020 o 06:51, tmk1974 napisał:

Zaczęły się przechowania (czytaj: weź na magazyn i czekaj na cenę - rzekomo najniższą, he,he), Pierwsza ogłoszona cena - koniec maja, Po ostatnich doświadczeniach można to streścić krótko -  szukanie jeleni.

czemu szukanie jeleni? kupiłeś drożej czy w tej samej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Koledzy macie już jakieś oferty na NPK 6-20-30 lub coś o podbnym składzie? Powoli trzeba sie rozglądać za nawozami pod przyszły sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

saletra amonowa 950, nitromag 27N - 885, Ms PK 15-30- 1330, polifoska 6 1530,  ampelmerol ceny netto ceny hurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Dnia 6.05.2020 o 20:14, ansu napisał:

Coś ze wschodu, kilka lat kupuję i jestem zadowolony. Świerzy, N ie zbrylony, nie kurzy, się składniki kiedyś znajomy sprawdzał i niby jest.

W tym roku Bielchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

@casefarmer z dostawą do za ile t??

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40
14 godzin temu, ansu napisał:

@casefarmer z dostawą do za ile t??

Cały samochód, z dostawą. Myślicie że dobra cena na ten rok? Czy ze względu na niską cenę ropy naftowej może będzie jeszcze tańszy nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Sama ropa to akurat wielkiego znaczenia nie ma, w kontekście azotów zwłaszcza.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Niby tak ale nie sądzę żeby cena zeszła do jakiegoś skrajnego minimum.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

Mam takie pytania: jak ktoś wie proszę o odpowiedzi.

- Grypa Azoty wprowadziła przechowanie na Police i Fosfory-czy za takie przechowanie dostaję się jako rolnik jakieś pieniądze i ile?

- Czy Grupa Azoty wprowadziła przechowanie na AZOT czy nie. Czy dealerzy mają teraz kłopot ze sprzedażą i będą później uśredniać cenę.

- czy ktoś miał w przechowaniu azot węgierski i jak się przechowuje i czy węgier coś płaci za przechowanie czy nie? Kiedyś kupiłem saletrzak gruby i zrobił się momentalnie kamień.

- czy ktoś stosował taki nawóz z Łotwy LVAGR 7-20-30+3S 500kg  jak się przechowuje mam ofertę za 1320 zł netto z transportem

- czy macie jakąś wiedze o nowych cenach: ja słyszałem że saletrzak będzie po okolo 600 netto saletra 700 netto a mocznik po 900 zł netto oczywiscie +_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

RSM 32 1 tona 1050 brutto , powoli zaczynam się zastanawiać czy warto to stosować . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Jestem bardzo ciekawy cen na ten sezon. Jakby nawozy były tanie + paliwo, to już mocno obniży koszty produkcji, który w ostatnich latach był bardzo wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Po ile obecnie zwykły mocznik 46, paleta, worek 25kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Dziś brałem 2 woreczki to po 1480zł t

Dziś brałem 2 woreczki to po 1480zł t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
9 minut temu, ansu napisał:

Po ile obecnie zwykły mocznik 46, paleta, worek 25kg. 

1380 brutto

Lechpol Szubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Po kilku latach obserwacji rynku można dojść do wniosku, że największy wpływ na ogólne ceny nawozów ma cena pszenicy i rzepaku. Jeżeli pszenica jest tańsza to nawozy mają niższą cenę i na odwrót. Oczywiście są inne przyczyny zmian cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
8 godzin temu, Uszek1988 napisał:

Jeszcze nie ma nowego cennika na rsm więc cenna na "stary" towar

Choćby cena na stary towar to i tak drogo . Nowy cennik powinien być minus 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

W tamtym roku Yara wyszła z wysokimi cenami na Azot, GA się szybciutko dostosowała do tych cen i zrobiła wykup z przechowania po wysokich cenach. A że każdy był zawalony po sufit nawozem, bo liczył na duży zarobek, to Yara ceny szybko obniżyła, wszedł tańszy import i klienci GA zostali ręką w nocniku.

Tak samo Siarkopol się 2 lata temu stawiał, bo z Ukrainą ostro handlowali, a nas mieli w D... Teraz się proszą, żeby brać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Macie już nowe ceny na wieloskładniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj