Polecane posty

strzechu    254

Straszą . Duże gospodarstwa dawno zatowarowane... Składy nie kupują azotu dopóki nie sprzedadzą towaru z placu bo nie wiedzą co będzie a z towarem zostać nie chcą (stąd możliwe braki nawozów miejscami) . O transport bym się nie bał - bo to tak naprawdę bezpieczna forma pracy - kontakt z kilkoma osobami w ciagu dnia. Otwiera firanke i czeka w kabinie az zaladują/rozladuja , zamyka ,dwa podpisy i w drogę.

Do tego w polu sucho , deszczy w prognozach nie widac za bardzo - więc już wiedzą Ci z GA że ludzie będą ciąć dawki azotu- tyko chcieliby zeby kupili azot a potem mysleli ile go dadzą na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

wczoraj troche popadalo ale to kropla w morzu potrzeb- sam sie zastanawiam nad druga dawka, czesc mam ,reszte nie wiem czy bedzie sens dokupic, zyto hybrydowe na II klasie chyba odpuszcze, pszenzyto na III a  pewnie tez tylko dolistnie.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Spokojnie mniej paniki to dopiero marzec 22 i do tego zimno do czwartku jeszcze popada do połowy kwietnia wiec sam zastosuję drugą dawkę N2 początkiem kwietnia od grzyba koło 10 kwietnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Ultra DAP kupowalem w koncowce stycznia po 1514 netto tona. Czytalem wiele opinii nikt nie narzeka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
5 godzin temu, Agrest napisał:

Akurat z tej jestem zadowolony, jest gruba, wiadomo że trochę pyli.

Raz trafiłem towar, na mój gust z domieszką wapna dolomitowego. Po otwarciu i wysianiu jednego worka , resztę zwróciłem.

Luvena można powiedzieć że pewniejsza firma niż towary pakowane przez zakłady zaopatrzenia rolnego😉 

Jakie zakłady? ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

No dobra pokręciłem nazwy. 

Chodziło o :

ZOT - ZAKŁADY OBROTU TOWAROWEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Cuda w tym negatywnym sensie mogą zdarzyć się wszędzie. Ja akurat biorę od dużego importera, bezpośrednio z ich terminala. Nigdy nie było żadnego przypału :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Pytanie do mądrych głów, taka ciekawostka.

od czego to zalezy

jesienia saletra anwil 4 bigbagi wchodziły do rozsiewacza i było sporo luzu ze weszłoby jeszcze ze 300 kg

obecnie 4 worki anwil saletra wchodzą na styk

czym to spowodowane ? Grubsza granula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

W saletrze tego samego producenta raczej niespotykane no ale jak widać coś się zmieniło może na produkcji.

Ja raz miałem tak z jednym NPKiem i co ciekawe na jednym aucie xD klient wziął kilka ton, dowóz od nas z bazy... wsypał raz 3 bagsy i luz, później wsypał i już się nie zmieściło...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

mocznik 1099 netto/t

saletra 899 netto/t

dostawa od sierpnia 2020

oferta sms od Dealera Grupy Azoty Polish Agro

No to Grupa Azoty odkryła ceny na przyszły sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Przyszła saletra z Agrii . Anwil cały samochód 1010 netto. Zamawiane z 5 tyg temu

na pulan czekam już 6 tydzień także raczej z Agrii się już pożegnam. Nikt nic nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Z tymi saletrami, że tak długo to trochę dziwne... a mogłeś z auta zrezygnować i spróbować gdzieś na szybko, a raczej nie tyle ta szybkość co cena znacznie korzystniejsza ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie chciałem rezygnować jak już zamówiłem . Ale w następnym sezonie   Ograniczę współpracę z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
2 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

UltraDAP 1660

Saletrzak import 940 

Saletrzak z jakiego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Kurna w mojej okolicy nikt jego nie sprowadza a całe auto to trochę za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

moze wie ktoś co się dzieje z mocznikiem sąsiedzi pozamawiali a cały czas przesuwają terminy dostaw już na połowę kwietnia ja mam szczęście bo już od kilku tygodni w magazynie leży podobno cena poszła mocno w górę ?? tłumaczenie bo złoty słaby i wschodnie mocno drożeją i brak towaru  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Są mega obsuwy na polski tj zrobiły się nagle. Mi zostało do zrealizowania jedno auto i ma być w tym tygodniu w końcu u klienta. Ogólnie nie biorę już na niego zamówień i nie ma ceny. Natomiast co do importów to podrożały jakieś 50-80 zł/t. Te dostępne od ręki w dobrej jakości są w cenie wyższej jak było Pulrea. Jak było tanio i dużo to było, a teraz jakieś dziwne ruchy. Mocznik rządzi się trochę innymi prawami jak inne no ale... dziwnie.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

ok dzięki za info czyli to jest niezależnie  u kogo zamawiali tylko góra coś kombinuje pewnie kurs Euro  robi złą robotę moze  inne kraje wykopują podobnie jak wywożą z kraju pszenice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186
Dnia 22.03.2020 o 12:31, Kierownik napisał:

Ultra DAP kupowalem w koncowce stycznia po 1514 netto tona. Czytalem wiele opinii nikt nie narzeka

Ultra  dap w połowie  stycznia to kupowalem po 1550 brutto 24 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj