Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5391
2 godziny temu, Agrest napisał:

W środę wysiałem ultra 8 , wilgotność wysoka, przymrozki, mżawki. 

Nawóz już rozmięknięty ale leży na wierzchu.  Teraz ładnie pada to rozbije granule i rozpuści, nie mniej ma gorszą rozpuszczalność od polifoski 6.

W jednym roku zrobiłem test słoikowy i polifoska szybciej uległa rozpuszczeniu. 

Podaję moją obserwację jedynie jako ciekawostkę.

Ultra 5 jeszcze gorzej, ale ja i tak rzucam pod pług lub pod grubera


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Po co dawać NPK bez mieszania z glebą?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Jeśli o mnie to jest rozsiane pod jęczmień. Wymieszam pewnie pod koniec przyszłego tygodnia jak deszcza przestaną padać.

Strat w azocie raczej nie będzie. Spłynąć na moich  glebach nie spłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Po co dawać NPK bez mieszania z glebą?

Czasem np na trwałe użytki zielone albo uprawy sadownicze trzeba ;)

1 godzinę temu, mano napisał:

Nie musisz jechać do portu, spokojnie możesz kupić na Lubelszczyznie w moich stronach jest dostępny Ultra 8 i kilka innych.

Ale skądś przyjechało ;) Tu była rozmowa o całym aucie to wiadomo, że normalnie taniej jak z placu ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Tylko z tym dawaniem NPK na łąki to jest tak, że to się sypie w celu regularnego uzupełnienia składników bo przecież taki fosfor dany pogłównie to będzie dostępny chyba dopiero po kilku latach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Napewno będzie dostępny w pierwszym roku bo trawy potrafią pobierać składniki i płytko i głęboko wystarczy obfity deszcz i z 1 - 2 cm się przemieści nawóz i trawa go pobierze bo korzenie są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
31 minut temu, KlimekPL napisał:

Tylko z tym dawaniem NPK na łąki to jest tak, że to się sypie w celu regularnego uzupełnienia składników bo przecież taki fosfor dany pogłównie to będzie dostępny chyba dopiero po kilku latach 

Nie prawda jak pada to jest dostępny jak by susza panowała kilka lat to tak by było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Kwestia systemu korzeniowego wg składu gatunkowego no ale wiadomo, że lepiej gdy składnik jest odpowiednio głębiej wtedy też korzenie się rozrastają w miarę określonych gatunkowi możliwości. Leniwie z wierzchu to też skromne ilości wody. Podsumowując ja staram się przed zakładaniem użytku uzupełnić solidnie fosfor, oczywiście na wcześniej ogarniętym optymalnym pH. Później po jakimś okresie dawka jesienne w postaci superfosfatu wzbogaconego.

PS a jak mówimy już o takich sprawach, niedługo w ofercie będę miał usługę głęboszowania użytków zielonych specjalistycznym na tą okoliczność głęboszem. Zapewne niektórzy słyszeli o temacie. Pierwszy pokaz tego głębosza w Polsce był u mnie na Mazurach. Zainteresowanych usługą Kętrzyn +100km lub zakupem / poważnym przetestowaniem u siebie maszyny zapraszam do kontaktu. Efekty głęboszowania w praktyce na różnych stanowiskach będę starał się pokazywać na bieżąco :) 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Wczoraj kupione:

Saletra anwil 1100

Mocznik pulgran 1300

Sol potasowa 1460

Polidap 1740

Ceny brutto zbieranina wszystkiego razem19 ton

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Pulgran a u nas lokalny punkt twierdzi że jest tylko pulrea. Mówię mu pokazuje w telefonie a on i tak swoje

@WOJTUNIO nie cytujemy poprzednich postów, następnym razem punkt

Edytowano przez Bartek933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

@ASZv3 a może istnieje taka maszyna która jest w stanie umieścić nawoz w głębi gleby na uzytkach zielonych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Istnieje, napowietrza i dozuje nawoz. W filmie jest pod zdjęciem pszenicy Yacenty, który zamieściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, ASZv3 napisał:

Kwestia systemu korzeniowego wg składu gatunkowego no ale wiadomo, że lepiej gdy składnik jest odpowiednio głębiej wtedy też korzenie się rozrastają w miarę określonych gatunkowi możliwości. Leniwie z wierzchu to też skromne ilości wody. Podsumowując ja staram się przed zakładaniem użytku uzupełnić solidnie fosfor, oczywiście na wcześniej ogarniętym optymalnym pH. Później po jakimś okresie dawka jesienne w postaci superfosfatu wzbogaconego.

PS a jak mówimy już o takich sprawach, niedługo w ofercie będę miał usługę głęboszowania użytków zielonych specjalistycznym na tą okoliczność głęboszem. Zapewne niektórzy słyszeli o temacie. Pierwszy pokaz tego głębosza w Polsce był u mnie na Mazurach. Zainteresowanych usługą Kętrzyn +100km lub zakupem / poważnym przetestowaniem u siebie maszyny zapraszam do kontaktu. Efekty głęboszowania w praktyce na różnych stanowiskach będę starał się pokazywać na bieżąco :) 

Głęboszoanie najlepiej przeprowadzić przy rekultywacji użytku zielonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Teoretycznie tak, praktycznie tym głęboszem w każdej chwili na UZ w dość dobrym stanie.

17 minut temu, Zapracowany napisał:

Istnieje, napowietrza i dozuje nawoz. W filmie jest pod zdjęciem pszenicy Yacenty, który zamieściłem.

Jest sporo fotek z pszenicą u Yacentego, więc jak możesz to wrzuć tutaj i będzie szybciej :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

To chyba w dłuższy termin ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ceny brutto z dzisiaj: Saletra pulan 1175zł bb, mocznik pulrea 1365zł bb, polifoska 6 1700zł worek. Lubelskie LLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

No a ceny  jak🤔

Azoty tanieją czy drożeją bo ciekawe czym stracił czy zarobił wg połowy lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Korn Kali 1130

DAP 18-46 1440

Zaksan 33  1055

netto w bb

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
8 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

No a ceny  jak🤔

Azoty tanieją czy drożeją bo ciekawe czym stracił czy zarobił wg połowy lutego.

Ceny na azoty stoją w miejscu 90 %  gospodarstw już kupiło .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Saletra polska 1080, węgierska 1060, salmag 990, saletrzak wegierski 940, mocznik polski 1300 ,wegięrski 1280, saletrosan 1050, ultra 8 1500, sól 1480. Lokalny skład PKR,wszystko bb, ceny brutto.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
17 godzin temu, ASZv3 napisał:

To chyba w dłuższy termin ;)

To za przelew 14 dni

jaka cena u sąsiada za anwil np 24 tony?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Słyszałem, że Anwil 995, Pulan 975, Nitram 975, Litwa 935


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj