Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

 saletra 1150 

mocznik 1400 ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Saletra 120 zł, saletrzak 100 zł brutto, worki. Lokalny skład.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

24 tony saletry anwil w bagu po 990 netto to dobra propozycja? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Po weekendzie szykują się obniżki. Na tą chwilę słyszałem u somsiada Nitram 34,5N w cenie 885 + transport

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Chciałbym w to wierzyć


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

GA obniża?

Pisałem maila do somsiada po ile by chciał za auto Atrigranu ale nie odpisał...wiesz może ? do powiatu brzezinskiego, łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś tu nie pasuję pszenica w górę a nawóz w dół ja się pytam gdzie tu jest cichy zabójca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jakby było odwrotnie to jest sens wnikać ;)

1 godzinę temu, strzechu napisał:

GA obniża?

Pisałem maila do somsiada po ile by chciał za auto Atrigranu ale nie odpisał...wiesz może ? do powiatu brzezinskiego, łódzkie

Tak, import atakuje ;) Atrigranu nie ma ogólnie w ofercie, czasem w przedsezonie bywa. Polcalc w lekkiej promocji ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

1110 zł brutto saletra GA 34N. 

Mi powiedzieli,  że mają ostatnie 6 ton na składzie w tej cenie. W poniedziałek ma przyjechać nowa w nowej cenie. Chętnych do zakupów brak. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 5.02.2020 o 18:06, Konrad_Duda napisał:

To jest normalne np. w popiele ze słomy jęczmiennej masz: P 20,7 g/kg, K 247 g/kg, Mg 5,2 g/kg, Ca 80 g/ka dodatkowo masz Cu, Mn, Zn i Fe. Jest to popiół sypki(suchy) konsystencja jak wapno hydratyzowane i trudno jest je wysiać. W Dani schodzi na miejscu popiół mokry z niedopaloną słomą i można to rozrzucić jak obornik. 

Poniżej film rusztu opalanego słomą.

Słoma jako paliwo

Jak ktoś ma pytania to odpowiem pod warunkiem że jest to popiół z biomasy a nie próba utylizacji odpadów.

 

Sorry że się wtrącam ale od lat mam piec  do suszarni opalany słomą  balotami 1,7m i rzeczywiście z tony jest około 300 kg niby popiołu ale w rzeczywistości jest to stopiony krzem(kurz i piasek zawarty w słomie ) ale konsystencja zastygłej lawy z pęcherzykami wiec to nie ta droga rozumowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Bo masz za wysoka temperaturę spalania i popiół się topi(częsty problem w instalacjach słomianych). Poniżej zdjęcie jak wygląda popiół suchy nie znalazłem lepszego.

Ps. 300 kg popiołu to pisałem że otrzymasz ze spalenia słomy z jednego hektara nie z 1 tony słomy

 

😞

Ash system.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tak to zdjęcie  to popiół ze spalania niskotemperaturowego  natomiast w przypadku spalania na zasadzie zgazowywania jak u mnie temperatura wewnątrz ponad 1300 stopni (bal staje się jedną kulą żaru a gaz spala się w komorze za ścianą szamotową kolor jasno żółty lub niebieski ) popiół zostaje również spalony bo pozostaje tylko szkło ( stopiony kwarc)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Mam takie pytanie czy nawozy mineralne azotowe można przechowywać w stodole gdzie powiedzmy leży siano czy jakieś zboże na pasze.

Chodzi mi oto czy to leglane.Bo w instrukcji niema nic na ten temat.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 14.02.2020 o 23:33, ASZv3 napisał:

Po weekendzie szykują się obniżki. Na tą chwilę słyszałem u somsiada Nitram 34,5N w cenie 885 + transport

Czyli nikt nie kupuje ? Inaczej się tego nie da wytłumaczyć. Mijałem kilka składów ostatnio i pusto, nawóz leży a chętnych brak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579
23 godziny temu, Strongman napisał:

Mam takie pytanie czy nawozy mineralne azotowe można przechowywać w stodole gdzie powiedzmy leży siano czy jakieś zboże na pasze.

Chodzi mi oto czy to leglane.Bo w instrukcji niema nic na ten temat.

Nie nie nie tam gdzie jest żywność  tak zwana pszenica . Trzymasz opryski z napojami do picia .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

No właśnie na opryski są specjalne przepisy,np szafka zamknięta.A na nawozy nie ma,tylko na logikę wydaję się ze nie powinno się trzymać ale zakazu jako takiego niema.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
17 minut temu, dsbh napisał:

Czyli nikt nie kupuje ? Inaczej się tego nie da wytłumaczyć. Mijałem kilka składów ostatnio i pusto, nawóz leży a chętnych brak.

Ogólnie słyszy się o sporych zastojach, natomiast u nas idzie dość konkretnie towar tj lokalnie jak i na kraj całosamochodówki.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas już klepią bidę, na ten tydzień nie mają co robić. 

 

Chyba o miesiąc za wcześnie kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

U mnie ceny wyglądają następująco: polidap 1800/ultra dap 1650, mocznik pulrea 1330/import 1280, pulan 1090, NPK import 1490/poli 1610, sól potasowa 1480. Swoją drogą stosował ktoś ultradap w podsiewacz do siewu qq? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Susza Równa się popyt i koło się zamyka Brak deszczu i zimy daję do myślenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

A co się dziwicie jak zboże tanie,to i ludzie mniej sypią.A nawozy drogie według lat poprzednich.

Edytowano przez Strongman
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj