Polecane posty

Gość   
Gość

Węgiel czy nawóz ze wschodu jest obarczony mniejszymi kosztami pracy. A to duży procent ceny produktu finalnego. Jakby nie patrzeć w ciągu 10 lat najniższa krajowa w Polsce wzrosła z 900 to prawie 2 tysięcy. A na wschodzie? Wypłata raz na 2-3 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niedługo będą mówić że na wchodzie dopłacają do tego żeby móc popracować i dlatego tam tak tanio. Tam jest tak samo jak i u nas. Tylko jest taka różnica że w Rosji całą firmę trzyma to za ,,mordę'' kilku bogatych ludzi a reszta pracuje na to aby oni mogli zarobić jak najwięcej. Nie ma osób które biorą grubą kasę za nic. W Polsce wygląda to tak że ten najniżej zapiernicza na dyrektorków z całymi tabunami asystentek itd. A jeszcze dodatkowo musi to przynieść zysk państwu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Ukrainie średnia wypłata to równowartość 450-500pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
29 minut temu, matik123 napisał:

Niedługo będą mówić że na wchodzie dopłacają do tego żeby móc popracować i dlatego tam tak tanio. Tam jest tak samo jak i u nas. Tylko jest taka różnica że w Rosji całą firmę trzyma to za ,,mordę'' kilku bogatych ludzi a reszta pracuje na to aby oni mogli zarobić jak najwięcej. Nie ma osób które biorą grubą kasę za nic. W Polsce wygląda to tak że ten najniżej zapiernicza na dyrektorków z całymi tabunami asystentek itd. A jeszcze dodatkowo musi to przynieść zysk państwu. 

A ile jeszcze pośredników po drodze i z węgla który pewnie na kopalni kosztuje że 400 na składzie będzie kosztował 1000

  • Like 1
  • Haha 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo w Polsce jak jesteś górnikiem to masz dożywotni deputat wegląwy ty i twoja cała rodzina odchodzisz z pracy po 15 latach  i jak to ma potem sie kalkulować ? Potem wychodzi wydobycie 1 tony węgla 500zł a na ukrainie 100zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
3 minuty temu, zkordalski napisał:

Bo w Polsce jak jesteś górnikiem to masz dożywotni deputat wegląwy ty i twoja cała rodzina odchodzisz z pracy po 15 latach  i jak to ma potem sie kalkulować ? Potem wychodzi wydobycie 1 tony węgla 500zł a na ukrainie 100zł 

Kur.. stanąłeś mi na odcisk. Gościu ja pracuję na kopalni i jak znasz temat tylko z opowieści przy piwie od kumpli albo zza ekranu (a wnioskuję po wypowiedzi że tak jest) to się nie wypowiadaj.

Rolnik tylko zasieje i samo rośnie, może robić Kiedy się mu chce, dostaje grubą kasę z unii na wszystko i te składki emerytalne.....

A teraz porównanie węgla do np pszenicy: jedno i drugie jeździ ze wschodu za niższą cenę.

Retopal ruski 710zł za tonę, polski 750zł (nawet z pewnej polskiej kopalni 670) a gdzie jakość tego ze wschodu?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

"zasieję i samo rośnie, dostaję grubą kasę z unii na wszystko" tutaj też "znasz temat tylko z opowieści przy piwo od kumpli albo z zza ekranu", fajna hipokryzja 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Kur.. stanąłeś mi na odcisk. Gościu ja pracuję na kopalni i jak znasz temat tylko z opowieści przy piwie od kumpli albo zza ekranu (a wnioskuję po wypowiedzi że tak jest) to się nie wypowiadaj.

Rolnik tylko zasieje i samo rośnie, może robić Kiedy się mu chce, dostaje grubą kasę z unii na wszystko i te składki emerytalne.....

A teraz porównanie węgla do np pszenicy: jedno i drugie jeździ ze wschodu za niższą cenę.

Retopal ruski 710zł za tonę, polski 750zł (nawet z pewnej polskiej kopalni 670) a gdzie jakość tego ze wschodu?

Gadasz glupoty. Niee na kopalni tylko w kopalni sie pracuje. Wyplate masz placona z naszych podatkow i te swoje 13 i 14 i 18stki i nie wiem co jeszcze. Nadepnales mi na odcisk bo jestem rolnikiem 😁😃

Edytowano przez Franko75
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Kur.. stanąłeś mi na odcisk. Gościu ja pracuję na kopalni i jak znasz temat tylko z opowieści przy piwie od kumpli albo zza ekranu (a wnioskuję po wypowiedzi że tak jest) to się nie wypowiadaj.

Rolnik tylko zasieje i samo rośnie, może robić Kiedy się mu chce, dostaje grubą kasę z unii na wszystko i te składki emerytalne.....

A teraz porównanie węgla do np pszenicy: jedno i drugie jeździ ze wschodu za niższą cenę.

Retopal ruski 710zł za tonę, polski 750zł (nawet z pewnej polskiej kopalni 670) a gdzie jakość tego ze wschodu?

Rolnik pracuje wtedy kiedy trzeba a nie wtedy kiedy mu się chce , bo samo mu nie urosnie . Chyba że chwasty .

Wiadomo pod ziemią praca ciężka ale bez przesady że tylko górnicy pracują . Zanim dojedziesz na wyrobisko to pewnie mija z godzinę albo więcej popracujesz że 3 i już wracasz . 

Masz wcześniejszą emeryturę w wysokości której rolnicy mogą tylko pomarzyć  nie wspominając o 13, 14 i innych deputatach . 

Rolnik żeby dostać dotację musi się dobrze drapać po głowie żeby nie musiał ją później oddawać z odsetkami .

Nie zazdrość czegoś czego nie rozumiesz .

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Haha 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 minut temu, Mich9 napisał:

"zasieję i samo rośnie, dostaję grubą kasę z unii na wszystko" tutaj też "znasz temat tylko z opowieści przy piwo od kumpli albo z zza ekranu", fajna hipokryzja 😁

Chiałem pokazać jak "to wygląda" (ale tak nie jest) na przykładzie rolnictwa, żeby zrozumiał 

1 godzinę temu, robercikj100 napisał:

Rolnik pracuje wtedy kiedy trzeba a nie wtedy kiedy mu się chce , bo samo mu nie urosnie . Chyba że chwasty .

Wiadomo pod ziemią praca ciężka ale bez przesady że tylko górnicy pracują . Zanim dojedziesz na wyrobisko to pewnie mija z godzinę albo więcej popracujesz że 3 i już wracasz . 

Masz wcześniejszą emeryturę w wysokości której rolnicy mogą tylko pomarzyć  nie wspominając o 13, 14 i innych deputatach . 

Rolnik żeby dostać dotację musi się dobrze drapać po głowie żeby nie musiał ją później oddawać z odsetkami .

Nie zazdrość czegoś czego nie rozumiesz .

Ja mogę zanieść chętnemu CV i proszę nie przesadzać z długością pracy, metry się liczą. To się tak wydaje ale często mamy "przybrane" godziny, a w pracy jesteśmy nawet godzinę wcześniej. Gdyby nie te dodatki to uwierzcie mi, że w byle jakiej firmie jest więcej, a człowiek zdrowszy.

1 godzinę temu, Franko75 napisał:

Gadasz glupoty. Niee na kopalni tylko w kopalni sie pracuje. Wyplate masz placona z naszych podatkow i te swoje 13 i 14 i 18stki i nie wiem co jeszcze. Nadepnales mi na odcisk bo jestem rolnikiem 😁😃

Oj kolego... ja pracuję w kopalnii prywatnej i nie znamy tutaj 14stek i innych deputatów, więc nie pracuje w budżetówce. 

Sam też jestem rolnikiem. 

A o górnikach też miałem takie zdanie i tu nie chodzi o to że sam nim jestem. O rolnikach też krążą różne informacje, "a w mediach ludzie (pseudoekolodzy i inne organizacje) prawdę mówią".

Jest wolny rynek, rozumiem... ale nie dopuśćmy jako rolnicy, jako górnicy, jako polacy! Do tego co się teraz dzieje. 

Życzę wam udanego startu w nowym sezonie 💪🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Praca górnika jest bardzo ryzykowna to jak Rosyjska ruletka jedzie pod ziemię i nie wiadomo czy wyjedzie płaca powinna być godziwa , tak samo lekarza bo nas leczy .

Praca Rolnika jest ciężka , kiedyś była dziś są maszyny , traktory , kombajny ale słaba opłacalność bo kapitalista ma zarobić nie rolnik .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
26 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

Przymrozek ładnie zaczyna łapać. Gdzieś za godzinę zaczynam rozsiew Korn Kali.

Na co i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
2 godziny temu, Mecha napisał:

Sam też jestem rolnikiem. 

 

To po co piszesz takie farmazony? Zostaw kopalnie i zajmij się rolnictwem bo jak sam  napisałeś tam jest "lżej" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Wracając do tematu. Cena z wczoraj, saletra po 1030netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Byliśmy po zaprawę i tata zapytał z ciekawości, więc pewnie 1t wystarczy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Przy podobnej ilości okoliczny skład 1280 brutto,mocznik 1600....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Ja mam takie ceny z cukrowni za buraki saletra ok 1080-1100, saletrzak z borem 1034, rsms 26 i 32 w tej samej cenie 885, ceny netto

W sumie saletrę mają troszkę taniej od ch......lu, ale ceny i tak dosyć wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.02.2020 o 11:52, WiesławZetor napisał:

Dalej kpijcie sobie z kupowania polskich produktów. Wolę dać 30 złotych więcej i siać Anwilem niż niepewną saletrą z Gruzji lub Litwy... Ale jak idzie pszenica z UPA to rwetes robicie od razu... 

 

Dnia 7.02.2020 o 13:12, WiesławZetor napisał:

Głupią macie mentalność. Kupiłem tira saletry, prosto z Anwilu, przyjechała przez Ampol Merol. Jeszcze cieplutka, zero grudek. Dałem 20 na tonie więcej, niż za gruzińską niewiadomego pochodzenia itd. Ile bym zaoszczędził? 500 na tirze. Mam rodzinę w Niemczech, tam takie myślenie, by nie kupić niemieckiego jest niedopuszczalne. Ale obcy kapitał lubi takich pożytecznych głupków 😂

bravo !!! mentalnośc ludzi w tym kraju to jest masakra, w kościele rece składa, a za chwile by drugiego za 100 zł sprzedał i jeszcze by sie chwalił jaką ma głowe do biznesu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
18 godzin temu, skywalker89 napisał:

Ja mam takie ceny z cukrowni za buraki saletra ok 1080-1100, saletrzak z borem 1034, rsms 26 i 32 w tej samej cenie 885, ceny netto

W sumie saletrę mają troszkę taniej od ch......lu, ale ceny i tak dosyć wysokie

Jaka cukrownia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Wczoraj kupiony YaraBela  Extran 27N, cena 980zł/t i MacroSpeed, cena 1144zł/t Ampol-Merol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jaki MacroSpeed? Optima, Perfect, inny, netto, brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj