Polecane posty

alvaroalvaro78    141

Już w lipcu kupiłem 3 tiry nawozu z "polskiej gospodarki", "bo taniej nie będzie" więc teraz niech się gonią...:)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No wisz kupujac na zaś ponosisz ryzyko

5x zyskasz

To i raz możesz stracić nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
8 godzin temu, rafal12 napisał:

jakie macie ceny na  mocznik 24 tony ? może być wschodni 

Polski Pulrea 1165 z dostawą, importy grubsze Gdańsk / Braniewo / Szczecin - około 1115+ transport, prill z tych lokalizacji poniżej 1100.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Mnie sąsiad nie posłuchał i kupił w październiku bo mu nagadał sprzedawca, że będzie nawóz drożał. Na teraz mówił, że jest ok. 7000zł w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jak tak dalej pójdzie to będą musieli cła nakładać żeby ktoś polski kupił bo cały import 50 zł tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No wisz kupujac na zaś ponosisz ryzyko

5x zyskasz

To i raz możesz stracić nic się nie stanie.

Jakie to "polskie"... Praktykujący katolik?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
36 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No wisz kupujac na zaś ponosisz ryzyko

5x zyskasz

To i raz możesz stracić nic się nie stanie.

A Ty juz kupił nawozy? To skladaj wniosek możesz wygrać niuholanda I co tydzień piniedzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można też się samemu nagrodzić i kupić tańszy importowany nawóz. 😄 New Holland jest tylko 1, a kupujących wielu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Dokładnie tak jak pisze Piegus... O ile z ceną płodów jest loteria to nawozy zawsze przed żniwami były najtańsze. Teraz nawet to nie jest już pewnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Współczuję przedstawicielom którzy tak namawiali na te wcześniejsze zakupy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Jakie to "polskie"... Praktykujący katolik?

A to katolik może być niepraktykujący?🤑 Co do nawozów to dawno było wiadomo że będą spadki podobnie jak ze zbożami gdyby nie wysokie eny trzody spadki byłyby jeszcze większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dalej kpijcie sobie z kupowania polskich produktów. Wolę dać 30 złotych więcej i siać Anwilem niż niepewną saletrą z Gruzji lub Litwy... Ale jak idzie pszenica z UPA to rwetes robicie od razu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zaczniemy kupować polskie nawozy, to minister nagle wprowadzi restrykcyjne badania ziarna i będzie liczyć ile faktycznie wjeżdża go do Polski? No właśnie, dlatego właśnie tniemy koszty, żeby móc później sprzedać taniej płody rolne bez zagrożenia utraty płynności gospodarstwa. Nie każdy żyje na Kujawach i nie każdy  ma bardzo urodzajne gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

kupował ktoś nawozy ze wschodu w firmie AGROS sp. z o.o. Elbląg ?  ,wygląda na to że mają najlepszą cenę na mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Ja z okolic Malborka nie miałem z nimi styczności, przedstawiciel takowy też nie był u mnie...

Piegus znowu zgadzam się z Tobą. Co prawda ja z Żuław i na plony narzekać nie mogę ale bilansu finansowego pilnować trzeba... Tym bardziej jak dochód tylko z gospodarstwa i nie ma skąd przeksięgować kasy... 🙂

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głupią macie mentalność. Kupiłem tira saletry, prosto z Anwilu, przyjechała przez Ampol Merol. Jeszcze cieplutka, zero grudek. Dałem 20 na tonie więcej, niż za gruzińską niewiadomego pochodzenia itd. Ile bym zaoszczędził? 500 na tirze. Mam rodzinę w Niemczech, tam takie myślenie, by nie kupić niemieckiego jest niedopuszczalne. Ale obcy kapitał lubi takich pożytecznych głupków 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
1 godzinę temu, WiesławZetor napisał:

Dalej kpijcie sobie z kupowania polskich produktów. Wolę dać 30 złotych więcej i siać Anwilem niż niepewną saletrą z Gruzji lub Litwy... Ale jak idzie pszenica z UPA to rwetes robicie od razu... 

Widziałeś na oczy litewską saletrę? Robiłeś badania które pokazałyby że jest niepewna? Bo to takie puste gadanie, zboże rośnie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Co niektórzy to chyba do Cerkwi chodzą i Pop kitu nawciskał to kupili wschodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
6 minut temu, WiesławZetor napisał:

Głupią macie mentalność. Kupiłem tira saletry, prosto z Anwilu, przyjechała przez Ampol Merol. Jeszcze cieplutka, zero grudek. Dałem 20 na tonie więcej, niż za gruzińską niewiadomego pochodzenia itd. Ile bym zaoszczędził? 500 na tirze. Mam rodzinę w Niemczech, tam takie myślenie, by nie kupić niemieckiego jest niedopuszczalne. Ale obcy kapitał lubi takich pożytecznych głupków 😂

Ampol sprzedaje i gruzińska i litewska, także durne gadki ze skład  czy coś nie halo. A wspieranie gospodarki to zart chyba jeżeli daja ceny kosmiczne za polska saletre a gdy wkrada się konkurencja są w stanie od tak zejść z cena o 100 zl żeby dorównać wschodowi. Wniosek prosty je... nas jak sie da i tyle - według przysłowia masz łeb i ch.. to kombinuj.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20 złotych bym zarobił na tonie, rzeczywiście, ułożyłbym sobie za to życie. Mamy dobre polskie nawozy to je kupuję. A nie, przyczepy Fliegla, nawozy ze wschodu. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam też 2x3p, 330, 1734 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
2 godziny temu, karol napisał:

Współczuję przedstawicielom którzy tak namawiali na te wcześniejsze zakupy... 

Co ci winni przedstawiciele??? Współczuj rządowi PiS, którzy kręcą Grupą Azoty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, WiesławZetor napisał:

Głupią macie mentalność. Kupiłem tira saletry, prosto z Anwilu, przyjechała przez Ampol Merol. Jeszcze cieplutka, zero grudek. Dałem 20 na tonie więcej, niż za gruzińską niewiadomego pochodzenia itd. Ile bym zaoszczędził? 500 na tirze. Mam rodzinę w Niemczech, tam takie myślenie, by nie kupić niemieckiego jest niedopuszczalne. Ale obcy kapitał lubi takich pożytecznych głupków 😂

Jakby różnica była 20 zł to wolałbym kupić Polską. Ja kupuję wieloskładnik i np ultrę 8 kupiłem za 1540 brutto przy całym samochodzie. Polifoska 6 wtedy kosztowała 1660 i nikt nie chciał taniej sprzedać. Robi się różnica 120 zł na tonie. Dodatkowo w ultrze jest 20 kg więcej azotu co dodatkowo daje 60-70 zł oszczędności i fosfor jest bardziej przyswajalny.  Więc różnica jest 180 zł na tonie. Przy całym samochodzie robi się to kwota 4320 zł. Za taką  kwotę niektórzy muszą dymać 2 miesiące w pracy. Wybór jest prosty. Jak dla mnie powinny w GA nastąpić duże zmiany. Wywalić niepotrzebnych pracowników, nie pajacować z tymi ciuchciolandami i innymi wygranymi tylko obniżyć cenę poniżej nawozów sprowadzanych. Przecież to się kupy nie trzyma że nawóz importowany jest tańszy niż ten na miejscu. Identyczna sytuacja z węglem. Bardziej opłaci się sprowadzić towar niż wydobywać swój ale jak jeden górnik pracuje na 3 lub 4 pracowników biurowych to jak ma być dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj