Polecane posty

karolr2    767
7 godzin temu, gm18 napisał:

Lubelskie lokalny kurnik pszenżyto 590 netto pszenica 700 netto.... 

Lokalny czyli gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 minuty temu, karolr2 napisał:

Lokalny czyli gdzie?

Czyj transport? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
13 godzin temu, Uszek1988 napisał:

Jutro jestem umówiony na telefon zobaczymy co Pan powie o tym cudzie😋

Ciekawe czy Ci powie ile w tym jeszcze mikro jest, ja uważam że do tego trzeba jeszcze podłaczyć całą tablicę Mendelejewa

13 godzin temu, Uszek1988 napisał:

Jutro jestem umówiony na telefon zobaczymy co Pan powie o tym cudzie😋

Ciekawe czy Ci powie ile w tym jeszcze mikro jest, ja uważam że do tego trzeba jeszcze podłaczyć całą tablicę Mendelejewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Pan ma wysłać mi próbkę towaru. To jest odpad po spaleniu biomasy zmieszany z siarczanem wapnia. Badania na zawartość skladnikow ma podobno zrobione w Puławach i Oschr Koszalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
12 godzin temu, ASZv3 napisał:

Daleko nie płynie, z Danii. Osady...

To jest osad z oczyszczalni ?? 
w mojej okolicy brali osad z oczyszczalni. Zdaje to egzamin ?? Nadaje się do nawożenia pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
14 godzin temu, MKrajes napisał:

Jak tak się czyta to faktycznie cudo i my wszyscy byliśmy tacy głupi i tyle lat przepłacaliśmy za nawozy. tak na poważnie nigdy o czymś takim wcześniej nie słyszałem, robi spore zamieszanie i pewnie wielu zamówi to za rok cos powiedzą. Ale drogą logicznego myślenia nie można o tym cudzie znaleźć żadnych informacji, sprzedaje to tylko jeden człowiek więc ja osobiście bym nie ryzykował   

Mnie zastanawia ta ilość... 30 ton... czy on naczepę na swoim grzbiecie będzie ciągnął???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
35 minut temu, Uszek1988 napisał:

Pan ma wysłać mi próbkę towaru. To jest odpad po spaleniu biomasy zmieszany z siarczanem wapnia. Badania na zawartość skladnikow ma podobno zrobione w Puławach i Oschr Koszalin.

Ciekawe skąd w popiele zmieszanym z wapnem odsiarczającym spaliny tyle składników 😉

10 minut temu, masa24 napisał:

To jest osad z oczyszczalni ?? 
w mojej okolicy brali osad z oczyszczalni. Zdaje to egzamin ?? Nadaje się do nawożenia pola?

Tak. Nie wiem, nie stosowałem. Zapewne robi robotę ale kwestia czy z czasem nie wyjdą jakieś negatywne tematy / szkodliwość czy wręcz toksyczność.  Wolałbym żeby to było jakoś atestowane aczkolwiek w tym kraju da się wszystko... pytanie czy w Skandynawii tyle mają g..., że już pól zabrakło xD


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

To musi być popiół - w popiele jest względnie dużo potasu a mało fosforu , w osadzie z oczyszczalni jest względnie dużo fosforu a mało potasu + w osadzie jest azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ale jak myślicie ten nawóz nie zaszkodzi ?? myślę nad 1 tirem tego może pod kuku dam zamiast soli i kizerytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
mat22889 napisał:

ale jak myślicie ten nawóz nie zaszkodzi ?? myślę nad 1 tirem tego może pod kuku dam zamiast soli i kizerytu.

daj znać jak zamówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
4 godziny temu, ASZv3 napisał:

Ciekawe skąd w popiele zmieszanym z wapnem odsiarczającym spaliny tyle składników

To jest normalne np. w popiele ze słomy jęczmiennej masz: P 20,7 g/kg, K 247 g/kg, Mg 5,2 g/kg, Ca 80 g/ka dodatkowo masz Cu, Mn, Zn i Fe. Jest to popiół sypki(suchy) konsystencja jak wapno hydratyzowane i trudno jest je wysiać. W Dani schodzi na miejscu popiół mokry z niedopaloną słomą i można to rozrzucić jak obornik. 

Poniżej film rusztu opalanego słomą.

Słoma jako paliwo

Jak ktoś ma pytania to odpowiem pod warunkiem że jest to popiół z biomasy a nie próba utylizacji odpadów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Konrad_Duda napisał:

4 godziny temu, ASZv3 napisał:

Ciekawe skąd w popiele zmieszanym z wapnem odsiarczającym spaliny tyle składników

To jest normalne np. w popiele ze słomy jęczmiennej masz: P 20,7 g/kg, K 247 g/kg, Mg 5,2 g/kg, Ca 80 g/ka dodatkowo masz Cu, Mn, Zn i Fe. Jest to popiół sypki(suchy) konsystencja jak wapno hydratyzowane i trudno jest je wysiać. W Dani schodzi na miejscu popiół mokry z niedopaloną słomą i można to rozrzucić jak obornik. 

Poniżej film rusztu opalanego słomą.

Słoma jako paliwo

Jak ktoś ma pytania to odpowiem pod warunkiem że jest to popiół z biomasy a nie próba utylizacji odpadów.

 

czyli jest to możliwe że posiada składniki w takich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Tak tylko różnice w zawartości składników zależy od rodzaju słomy i ilości wapna dodawanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579

To czemu zabronili wypalania słomy na polu jak tyle daje dobroci w nawożeniu ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Napisano (edytowany)

Ekologia między innymi

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, galan99 napisał:

To czemu zabronili wypalania słomy na polu jak tyle daje dobroci w nawożeniu ? .

Bo robacki niezadowolone i petycje napisały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
19 minut temu, galan99 napisał:

To czemu zabronili wypalania słomy na polu jak tyle daje dobroci w nawożeniu ? .

Tylko z 1 ha przy plonowaniu 7 t/ha pszenicy będziesz miał 350 kg popiołu tego co w ogłoszeniu a to bardzo mało nie mówiąc już o próchnicy itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Coś z tym popiołem jest na rzeczy. Palę w piecu drewnem popiół sypie za płot na pole i tam na tym kawałku gdzie go sypie zawsze wszystko dużo ładniejsze jak dalej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj