Polecane posty

kulczer    108

Grupa Azoty pod koniec grudnia zbierała zapisy na nowy produkt NPK 7-18-28 w cenie z dostawą w BB - 1320 zł netto/t a pod koniec stycznia zbiera zapotrzebowania na ten sam towar w cenie 1280 netto w BB z dostawą. Część ludzi kupiła drożej a teraz oferują taniej? Ktoś kto tam decyduje i redaguje ten cennik powinien na głowę lodu trochę przyjąć. Po zakończeniu sezonu w 2019 roku nie obniżono cen tylko je utrzymano bo dealerzy na poczatku wyskoczyli z dużą marżą i dla zwykłego rolnika żaden spadek cen nie był odczuwalny. Następnie w grudniu obniżono ceny na RSM i mocznik i zrobiono bonifikatę dla dealerów na saletrzak i saletre i ceny w zakupie hurtowym spadły. W detalu poszło lekko w dół ale nikt nie opuści cen detalicznych na składach bo nakupował  latem i co teraz ma zrobić. Ciekawy jestem przyszłego sezonu jak rolnicy zareagują jeśli sytuacja się powtórzy tzn utrzymane zostaną ceny na wysokim poziomie. Prorokuję że nikt nie kupi ani tony nawozu do stycznia bo pomyśli że cena spadnie jak w tym roku. Ja na pewno nie dam się już tak załatwić jak zrobiono mnie w tym roku z mocznikiem.

saletrzak wegierski  drobny 1000 zł brutto w/p

saletra 1180 zł brutto w/p

mocznik 1400zł  brutto w/p

saletrzak polski 1050 zł brutto w/p

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
13 godzin temu, Strongman napisał:

Najlepiej żeby jej nie było, ale gdyby nie te forum to dużo osób by nie złożyło, pytałem się sąsiadów czy dostali pieniądze w pierwszym roku i każdy ze nie dostał ale dostali, nikt nikomu nic nie powie żeby był bogatszy od niego.

Co za ludzie u nas to żadna tajemnica każdy mówi co i ile 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
Napisano (edytowany)

U mnie nikt nic nie powie i nawet po wódce  jak postawisz,mogą z tobą pić i nawet po alkoholu ci prawdy nie powiedzą.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Gdzie takie cudaki bo trzeba uważać żeby czasem tam wiatr nie zaniusł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 godzinę temu, kulczer napisał:

Grupa Azoty pod koniec grudnia zbierała zapisy na nowy produkt NPK 7-18-28 w cenie z dostawą w BB - 1320 zł netto/t a pod koniec stycznia zbiera zapotrzebowania na ten sam towar w cenie 1280 netto w BB z dostawą. Część ludzi kupiła drożej a teraz oferują taniej? Ktoś kto tam decyduje i redaguje ten cennik powinien na głowę lodu trochę przyjąć. Po zakończeniu sezonu w 2019 roku nie obniżono cen tylko je utrzymano bo dealerzy na poczatku wyskoczyli z dużą marżą i dla zwykłego rolnika żaden spadek cen nie był odczuwalny. Następnie w grudniu obniżono ceny na RSM i mocznik i zrobiono bonifikatę dla dealerów na saletrzak i saletre i ceny w zakupie hurtowym spadły. W detalu poszło lekko w dół ale nikt nie opuści cen detalicznych na składach bo nakupował  latem i co teraz ma zrobić. Ciekawy jestem przyszłego sezonu jak rolnicy zareagują jeśli sytuacja się powtórzy tzn utrzymane zostaną ceny na wysokim poziomie. Prorokuję że nikt nie kupi ani tony nawozu do stycznia bo pomyśli że cena spadnie jak w tym roku. Ja na pewno nie dam się już tak załatwić jak zrobiono mnie w tym roku z mocznikiem.

saletrzak wegierski  drobny 1000 zł brutto w/p

saletra 1180 zł brutto w/p

mocznik 1400zł  brutto w/p

saletrzak polski 1050 zł brutto w/p

 

Z tą ceną NPK nie widzę akurat jakiejś mega dziwnej sytuacji... Mocznik to w pewnym sensie inna sprawa i jak już tak szeroko się rozpisujesz to powinieneś wiedzieć jak to działa. Swoją drogą jeśli teraz masz po 1400 to kupiłeś po 2000 czy jak? bo jakieś kosmiczne te ceny i nie ogarniam o co chodzi...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, kulczer napisał:

Grupa Azoty pod koniec grudnia zbierała zapisy na nowy produkt NPK 7-18-28 w cenie z dostawą w BB - 1320 zł netto/t a pod koniec stycznia zbiera zapotrzebowania na ten sam towar w cenie 1280 netto w BB z dostawą. Część ludzi kupiła drożej a teraz oferują taniej? Ktoś kto tam decyduje i redaguje ten cennik powinien na głowę lodu trochę przyjąć. Po zakończeniu sezonu w 2019 roku nie obniżono cen tylko je utrzymano bo dealerzy na poczatku wyskoczyli z dużą marżą i dla zwykłego rolnika żaden spadek cen nie był odczuwalny. Następnie w grudniu obniżono ceny na RSM i mocznik i zrobiono bonifikatę dla dealerów na saletrzak i saletre i ceny w zakupie hurtowym spadły. W detalu poszło lekko w dół ale nikt nie opuści cen detalicznych na składach bo nakupował  latem i co teraz ma zrobić. Ciekawy jestem przyszłego sezonu jak rolnicy zareagują jeśli sytuacja się powtórzy tzn utrzymane zostaną ceny na wysokim poziomie. Prorokuję że nikt nie kupi ani tony nawozu do stycznia bo pomyśli że cena spadnie jak w tym roku. Ja na pewno nie dam się już tak załatwić jak zrobiono mnie w tym roku z mocznikiem.

saletrzak wegierski  drobny 1000 zł brutto w/p

saletra 1180 zł brutto w/p

mocznik 1400zł  brutto w/p

saletrzak polski 1050 zł brutto w/p

 

Też dałem się w bambuko zrobić z nawozami bo w żniwa kupiłem a teraz PROMOCJA DO ŻNIW 0% KREDYT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

korn kali w ilości 2,5 t z dowozem zaproponowano mi w cenie 1360 brutto - jak myślicie dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
1 godzinę temu, Agro_expert napisał:

Tydzień temu zakupiłem Korn Kali po 1110 netto 5t z dowozem

 

Cena bardzo dobra,miesiac temu kupiłem tez 5 ton po 1100 netto tyle ze z odbiorem własnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7
18 godzin temu, ASZv3 napisał:

Z tą ceną NPK nie widzę akurat jakiejś mega dziwnej sytuacji... Mocznik to w pewnym sensie inna sprawa i jak już tak szeroko się rozpisujesz to powinieneś wiedzieć jak to działa. Swoją drogą jeśli teraz masz po 1400 to kupiłeś po 2000 czy jak? bo jakieś kosmiczne te ceny i nie ogarniam o co chodzi...

Ceny mocznika obecnie a np. w końcu listopada to różnica 150 zł na tonie brutto mniej. I tu jest ból ludzi których Grupa Azoty zrobiła w bambuko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Korn-kali Chemirol 1060netto loco gospodarstwo przy 12.5t. Miało być 1050netto i mają mi to zwrócić w niższej cenie mocznika...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
21 minut temu, tompast napisał:

Ceny mocznika obecnie a np. w końcu listopada to różnica 150 zł na tonie brutto mniej. I tu jest ból ludzi których Grupa Azoty zrobiła w bambuko.

Siedzę w tym, więc powiem że nawet 200 zł netto... ale o czym mówisz, że GA "zrobiła w bambuko"?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Oj nie jednemu przedstawicielowi dostanie się... namawiali bo na zimę będzie drożej... teraz ciekawe co będą mówić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

https://m.olx.pl/oferta/nawoz-npk-600-zl-tir-30-ton-duze-ilosci-CID757-IDDnD1Y.html#a2282a7662 co za cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
karolr2 napisał:

https://m.olx.pl/oferta/nawoz-npk-600-zl-tir-30-ton-duze-ilosci-CID757-IDDnD1Y.html#a2282a7662 co za cudo

Jutro jestem umówiony na telefon zobaczymy co Pan powie o tym cudzie😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Lubelskie lokalny kurnik pszenżyto 590 netto pszenica 700 netto.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Jak tak się czyta to faktycznie cudo i my wszyscy byliśmy tacy głupi i tyle lat przepłacaliśmy za nawozy. tak na poważnie nigdy o czymś takim wcześniej nie słyszałem, robi spore zamieszanie i pewnie wielu zamówi to za rok cos powiedzą. Ale drogą logicznego myślenia nie można o tym cudzie znaleźć żadnych informacji, sprzedaje to tylko jeden człowiek więc ja osobiście bym nie ryzykował   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jedna nieprawda w tytule, że jest azot. Składniki są prawdziwe, cenowo ciekawie to wychodzi ale... Teraz zgadujcie skąd to się bierze to Wam powiem 😉


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Chińczyki wywożą jakoś odpad statkami 😂. Jak ktoś blisko portu i ma dobre rcw to mógłby się zainteresować.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Nie ma jakiegoś mocno wyśrubowanego składu więc może być autentyczny tylko czy dawkowanie 1,5t-2t dostarczy wszystkiego w optymalnej ilości w uzytkach zielonych czy kukurydzy to wątpię 

nie trzymaj w niepewności tylko zdradź tajemnicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Daleko nie płynie, z Danii. Osady...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz Youtuberom przywiozą za darmo na podwórko, a ich ojcowie będą to nagarniali łopatą w Piaście, kiedy oni będą kręcili "vloga".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj