Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829

Acha, no ogólnie ostatnio minimalna cena w jakiej sprzedawał somsiad to było 790 netto. Teraz około 830. Różnica jakaś jest ale że się komuś chce tak rozlewać w tej cenie to może i dziwne.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Mają taki ruch na składzie że chłopaki magazynierzy niedługo będą łyżkami rsm przelewać żeby z nudów nie umrzeć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

za tonę pszenicy 5,5t saletry albo 680l paliwa :D kurła kiedyś to było :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15379

To musi było za innego piniądza, bo to ni jak ma się nawet jak o zera odjąć, 

Jednak dziś lepi👍🏻

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

dziś na tonę saletry trzeba 1,5t pszenicy a na prawie 700l ON  4 tony około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
5 godzin temu, ASZv3 napisał:

Na tą chwilę słyszałem cenę lekko ponad 900/t

Można. Na mokre nie.

Nie spłynie po zamarzniętej ziemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Dnia 24.01.2020 o 16:57, Uziu92 napisał:

jak na szybkie działanie albo pogłównie to tylko kreda. Po 3 miesiącach zaczyna działać.

Mam zamiar siac krede granulowana pod jare owies i jeczmien jak myslisz siac teraz ? i mam pytanie czy musi byc jakis odstep miedzy wysiewem kredy a nawozami npk i mocznikiem zeby sie nie pogryzło ? I czyjakis musi byc odstep od wysiania kredy do siania zboza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

najlepiej jakby był odstęp, możesz teraz wysiać kredę i pomieszać z glebą jak masz możliwość, a nawozy przed siewem zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

najlepiej jakby był odstęp, możesz teraz wysiać kredę i pomieszać z glebą jak masz możliwość, a nawozy przed siewem zboża.

Pomieszac zbytnio nie mam jak bo dosc duzo tego jest. Ma padac wiec mysle ze rozpusci krede. Czy to prawda ze od siewu kredy do nawozów npk i mocznika musi byc 6 tyg przerwy bo inaczej sie pogryzie ?

I czy to prawda ze nie mozna siac jarych odrazu po wysiewie kredy pod kultywator ?

Przepraszam ze tak pytam ale nasłuchałem sie madrosci i chciałbym je zweryfikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
54 minuty temu, Mecha napisał:

Nie spłynie po zamarzniętej ziemii?

Odpowiadając Ci brałem pod uwagę obecną sytuację i myślałem o przymrozku porannym / jakimś dniu z lekkim mrozem, który skuje wierzch i umożliwi przejazd bez problemu. Idąc tym tokiem to nie przewiduję aby skuło jeszcze ziemię głęboko i na to napadało sporo śniegu co by mogło spowodować spływ przy nagłej odwilży.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
9 godzin temu, ASZv3 napisał:

Odpowiadając Ci brałem pod uwagę obecną sytuację i myślałem o przymrozku porannym / jakimś dniu z lekkim mrozem, który skuje wierzch i umożliwi przejazd bez problemu. Idąc tym tokiem to nie przewiduję aby skuło jeszcze ziemię głęboko i na to napadało sporo śniegu co by mogło spowodować spływ przy nagłej odwilży.

No właśnie, tak naprawdę nie wiem jaka warstwa to była, ale dzięki za odpowiedź.

 

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
31 minut temu, Jasio88 napisał:

panowie ile płacicie za RSM 32?

Pisałem kilka postów wyżej ze 920brutto. Przeczytaj ze dwie strony do tyłu o innych cenach też jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Przy całej cysternie około 830 netto


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974
damianos95 napisał:

1 minutę temu, Uziu92 napisał:

najlepiej jakby był odstęp, możesz teraz wysiać kredę i pomieszać z glebą jak masz możliwość, a nawozy przed siewem zboża.

Pomieszac zbytnio nie mam jak bo dosc duzo tego jest. Ma padac wiec mysle ze rozpusci krede. Czy to prawda ze od siewu kredy do nawozów npk i mocznika musi byc 6 tyg przerwy bo inaczej sie pogryzie ?

I czy to prawda ze nie mozna siac jarych odrazu po wysiewie kredy pod kultywator ?

Przepraszam ze tak pytam ale nasłuchałem sie madrosci i chciałbym je zweryfikowac

teoretycznie powinno być te 6 tyg. Ja bym teraz wysiał kredę a pod agregat nawozy i siew zboża, ja dawałem kredę pod agregat i za 2 dni siew ale ozimego i nic się nie działo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

dzisiaj przyjechał rsm 32 wczoraj zamówiony u lokalnego sprzedawcy 805 netto, a w big agro chcieli 838 netto przed wczorajszą podwyżką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Kurnia giełdy szaleją, cenę rzepaku przez dwa tygodnie upierdolili ponad 100zl/t, a nawozy do góry? Czemu też nie tanieją? 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

kupiona ultra 8 1540zl/t saletrzak węgierski genezis 940zl/t saletra amonowa węgierska 1060zl Genezis ceny brutto ilosci kilku tonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Mi się udało kupić RSMS chyba po najniższej cenie dwa tyg temu 710 netto z GA. Teraz już widzę poszedł w górę.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
19 godzin temu, Mich9 napisał:

po ile saletrosan macie w okolicy?

dolnyslask lubuskie 1040 brutto

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

 

1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

gdzie takie ceny ?

wielkopolska okolice Kozmina Wlkp

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj