Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro321    103

atrigran nie powinien kosztować wiecej jak 350 zł, lepiej zastosuj jakąś krede granulowana np. wokas, wapniak koszelowski czy kredcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

jak na szybkie działanie albo pogłównie to tylko kreda. Po 3 miesiącach zaczyna działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
Dnia 22.01.2020 o 18:38, lokser napisał:

Ceny rosną? Czy tylko celowa zagrywka?

Od poniedziałku druga podwyżka GA w tym roku...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Ile saletra w górę?

Dnia 10.01.2020 o 17:02, danielhaker napisał:

Grupa Azoty od 12.01 podnosi ceny azotowych

Dnia 10.01.2020 o 18:21, bizon1 napisał:

Powiem tak rolnik piniędzy niema i nie. będzie miał,dopóki   saletra nie będzie po 1000 zł brutto.

a gdyby wierzyć w podwyżki GA to saletra teraz  by kosztowała z 1400

Nie sprawdziło się?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Z GA raczej 20-40 zł. Teraz somsiad miał przykładowo Pulan 998 a LIT z dostawą W-M i Podlaskie 958. Podejrzewam, że różnica się jeszcze zwiększy no ale cóż...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Sranie w banie, mi przedstawicielka na początku roku też mówiła że azot do góry od 12 czy 13 i co? i guzik a słyszałem nawet że rsm potaniał coś troszkę.. pierwszy raz od kilku lat nie mam jeszcze nic z azotu kupionego, a jak się wkurzę to dam na wszystko rsms i też będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

I to, że od 13-stego poszedł w górę od krajowych producentów... RSM nigdzie nie potaniał. O co chodzi z tym, że musisz się wkurzyć żeby użyć RSM S? ;)

2 godziny temu, Agrest napisał:

@ASZv3 i co z moim tematem?

Postaram się wieczorem odpisać, przepraszam za opóźnienie.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Wszystkie ceny rosną, to i ceny nawozów też 🤷‍♂️. Tzn z wyjątkiem cen płodów rolnych 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

To dużo wniosło do tematu ;) proporcjonalnie do efektu na rynku ;)

7 godzin temu, Mecha napisał:

Wszystkie ceny rosną, to i ceny nawozów też 🤷‍♂️. Tzn z wyjątkiem cen płodów rolnych 🤔

Trzeba rozróżnić wzrosty ogólne a te w skali każdego roku ;) Aczkolwiek niestety biorąc pod uwagę wszelkie środki do produkcji jak i koszty nazwijmy to życia... to rolnicy są w porównaniu do wielu zawodów w totalnej du*** a jakieś dodatkowe pseudo dotacje np do "dobrostanu" jeszcze te miejsce pogłębią...

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
23 godziny temu, ASZv3 napisał:

I to, że od 13-stego poszedł w górę od krajowych producentów... RSM nigdzie nie potaniał. O co chodzi z tym, że musisz się wkurzyć żeby użyć RSM S? ;)

Postaram się wieczorem odpisać, przepraszam za opóźnienie.

Haha, a no że zamiast się pierdzielic z saletrosanem i saletrzakiem pod buraki to na wszystkio rsms bo i taniej trochę wyjdzie skoro rsms około 800 a reszta 1000-1100

A że potaniało to coś inspektor z cukrowni mi mówił że z 10zł

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Witam chce zastosować dalmag w rzepaku mg s zn. Można na zamarznięta ziemię? Bo na mokre rośliny się nie odważe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Chciałbym zapytać czy rsm 32 który przetrzymywany na zewnątrz w cysternie w warunkach do -5st w nocy a w dzień na plusie może się skrystalizować i osiąść? Mam do kupienia w podejrzanie niskiej cenie i nie wiem czy coś z nim nie tak i czy jak mi naleją do beczki to będzie tyle azotu co trzeba. Jak to sprawdzić? Wystarczy zważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
36 minut temu, Minkes napisał:

Chciałbym zapytać czy rsm 32 który przetrzymywany na zewnątrz w cysternie w warunkach do -5st w nocy a w dzień na plusie może się skrystalizować i osiąść? Mam do kupienia w podejrzanie niskiej cenie i nie wiem czy coś z nim nie tak i czy jak mi naleją do beczki to będzie tyle azotu co trzeba. Jak to sprawdzić? Wystarczy zważyć?

z tego co wiem to ten skrystalizowany ma tyle samo azotu co nie skrystalizowany nie ma tak że azot się skrystalizuje a zostanie woda ale najlepiej zważyć 1 litr ma mieć 1,32 kg.

Edytowano przez Mario5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Dzięki za info. Niby z GA ale wiesz jak nie wiesz?! 920 brutto za 32 a na okolicy 80-100 zł więcej. Okolice Wrocławia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

A o jakieś ilości mówisz w tej cenie?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
Dnia 26.01.2020 o 13:49, AndrzejWosztyl napisał:

Potrzebuję salmag 24 tony morze ktoś coś podpowie 

Na tą chwilę słyszałem cenę lekko ponad 900/t

6 godzin temu, Mecha napisał:

Witam chce zastosować dalmag w rzepaku mg s zn. Można na zamarznięta ziemię? Bo na mokre rośliny się nie odważe. 

Można. Na mokre nie.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
4 godziny temu, Minkes napisał:

Dzięki za info. Niby z GA ale wiesz jak nie wiesz?! 920 brutto za 32 a na okolicy 80-100 zł więcej. Okolice Wrocławia.

 

A co podejrzanego w tej cenie ? Kupił cysterne po obniżkach po ~840 brutto i sprzedaje z marżą 10% . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
4 godziny temu, ASZv3 napisał:

A o jakieś ilości mówisz w tej cenie?

Od wiadra praktycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj