Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krowiarka    100

U nas kierowca mówił, że za grudzień też będzie premia, ale stała premia to też premia. :D Patrząc na to co się dzieje dookoła to mleko nie powinno spadać, ludzie nagminnie kończą z hodowlą, paszy już zaczyna brakować, zwierzaki jak to powiedział mój syn weterynarz "idą ku samozagładzie" :S. Co i raz ktoś się do mnie odzywa o cieliczki, ale nie sprzedaję, bo tamten rok był fatalny dla zdrowia krów i ten chyba nie będzie lepszy. Pogoda i jakość pasz robią swoje. Moje krowy mają piękne ruje, ale się nie zacielają prawdopodobnie przez fitoestrogeny, ale co poradzić jak lucerna jeszcze najlepiej rośnie w te susze.

vodz    38
30 minut temu, matik123 napisał:

Przypomnę tylko jak unia była zaje..na proszkiem i grożono katastrofą i mlekiem po 70-80 groszy a jak było każdy pamięta.

Przepraszam, ja miałem wtedy tyle za mleko w szrotr rypin. Między 0.78-0.88 zl. Nikomu nie życzę takiej ceny i tak poje**nego prezesa

zkordalski    371

Mlekovita podwyżka za mleko od 1 stycznia  jeden grosz do jednostki tłuszczy  czyli od 3 nawet do 5 groszy jeśli ktoś ma taki tłuszcz 

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzetor9540    1975
12 minut temu, pWnedMTZ napisał:

Włoszczowa, 1.57 obora pod ocena, podobno za styczniej ma być już obniżka

Jaka ilość i parametry? Mogę na PW pogadać o mleczarni?

Gość   
Gość

Z tego co pamiętam jak @ukaszProcho podawał ceny to nigdy 1,4 nie przekraczało i jeszcze na udział brali. Patrz jak mleczarnia płaci na przestrzeni kilku lat a nie kilku lepszych miesięcy w roku.

greg1985    40

A u mnie dziś odbierał  kierowca mleko z Mlekpolu to się martwił że mu mleko w cysterke nie wejdzie w ciągu tygodnia 3tyś  więcej mleka czyli tragedia nie ma z pasami.  U mnie wycielen najwięcej jest zawsze w październiku i listopadzie. Następnie luty i marzec A reszta miesięcy to luzik 

damianzetor9540    1975
4 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Z tego co pamiętam jak @ukaszProcho podawał ceny to nigdy 1,4 nie przekraczało i jeszcze na udział brali. Patrz jak mleczarnia płaci na przestrzeni kilku lat a nie kilku lepszych miesięcy w roku.

Do mnie piszesz? On oddawał do Radomska, to taka zasadnicza różnica

Gość   
Gość

To do Ciebie. No to mi się poje**ło. Przepraszam za zamieszanie.

kr9292    538
10 minut temu, greg1985 napisał:

A u mnie dziś odbierał  kierowca mleko z Mlekpolu to się martwił że mu mleko w cysterke nie wejdzie w ciągu tygodnia 3tyś  więcej mleka czyli tragedia nie ma z pasami.  U mnie wycielen najwięcej jest zawsze w październiku i listopadzie. Następnie luty i marzec A reszta miesięcy to luzik 

Dunki z Konrada sie cięła, stąd chwilowy wzrost. Ale z paszami wszędzie jest krucho. Ja już kilka lat próbuje zrobić zapas i mam na styk, albo zabraknie. Znajomi mieli kiszonek na rok do przodu i już praktycznie zapas znikł, jeszcze jeden suchy rok i nie jeden sie wylamie

Łolek    67

Krowy były i będą jeden zlikwiduje drugi dokupi i tak wkoło a jak nawet to wszystko je...nie to u mnie roboty wokół  oporowo rzucę to w pierony bez wielkich sentymentow i pewnie nie bede wyjątkiem 

komizmo    380

Mnie się czepiacie, że wróżę z fusów,a sugerujecie się twoją pogodą na pół roku do przodu 😉

• Confused 1

robert1226    161
2 godziny temu, komizmo napisał:

Niestety, wbrew obiegowemu hurra optymizmowi co niektórych tutaj, uważam, że 2020 to może być ostatni względnie dobry, do "wytrzymania" rok w mleczarstwie. 

O kuźwa Jackowski dochował się następcy. 

• Thanks 1

pedro2    1348

Jeździłem ostatnio trochę za rozsiewaczem po Podlasiu i powiem Wam, że ludzie są mocno zrezygnowani. Paszy mało, mgr zrealizowane, maszyny kosmicznie drogie i coraz mniej w kieszeni zostaje. Mimo iż cena jest niezła ( mlekpol, Mońki, polindus) to koszty nieubłaganie rosną. A gdzie mowa o kryzysie jak w 2015r i po 1.15zl doić, aż strach pomyśleć. 

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

komizmo    380
12 minut temu, robert1226 napisał:

O kuźwa Jackowski dochował się następcy. 

To dopiero będziesz mógł zweryfikować za dwa, trzy lata błyskotliwy młodzieńcze

grzesiu    122
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Radomsko to aktualnie dno i wodorosty. Mając 20 tyś miesięcznie nie przekroczy się tam nawet 1.3 zł 

Tam przypadkiem nie ma już problemów finansowych? Wydaje mi się że coś w tym jest bo za 2018 mieli stratę więc mogą ciągnąć złą passę i ratują się niska ceną skupu. 

SerafinKot    15
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz swój post. Cena za grudzień będzie niższa względem tej za grudzień. Pomijając ten bełkot to czemu Ci potaniało jak faktur jeszcze za grudzień nie ma? 

Faktycznie źle napisałem.W grudniu miałeś premię do białka i tłuszczu po 2 gr.

W styczniu tylko do tłuszczu 1gr. różnica wyjdzie około 10 gr. 🙄

Edytowano przez SerafinKot

Xawier    70
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Mlekovita podwyżka za mleko od 1 stycznia  jeden grosz do jednostki tłuszczy  czyli od 3 nawet do 5 groszy jeśli ktoś ma taki tłuszcz 

Co najwyżej 4,5grosza bo do tylu Lyder płaci za tłuszcz

GrzesiekAgro    116

Opłacalność spada , bo nikt kiedyś nie miał , takich kredytów , jak dziś. 10 lat wstecz ceny , były podobne

kokoman0    144
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

U mnie też z tego powodu kierowca narzekał🤔

pedro2    1348
49 minut temu, radekz200 napisał:

Polindus tak dobrze płaci?😳

Z tego co mówią podobnie jak Mlekpol. Tam tak samo jak u ciebie jak się nie upomnisz to i nie masz ceny

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Adamqq3    24

A ja ostatnio bylem na szkoleniu odnośnie rozrodu i zmniejszeniu kosztów produkcji i co mnie zaciekawilo ze do 2025 notowany bedzie wzrost produkcji mleka a po 2025 przewidywania sa naglego spadku. Wstalem zapytałem sie dalszego tego gościa to on mi kazal sie odwrocic i popatrzec na tych wszytkich zebranych i kazal zwrócić uwage na wiek wiec nas w wieku okolo 28 lat bylo uwaga dwoch a reszta to panowie po 50. Poprostu nie ma ludzi mlodych do pracy w rolnictwie a tym bardziej przy produkcji mleka. A jedyne czego ja sie obawiam jako mlody rolnik to zmian klimatycznych u nas tj okolice Kalisza przez grudzień spadlo 15 l wody gdzie w roku ubiegłym bylo tego deszczu 45 l i jezeli styczen luty marzec utrzyma sie w tego rodzaju suszy to obawiam sie jeszcze gorszej suszy niż w 2019. Bo koszty produkcji jako tako nie zdrozalo nawozy nawet tańsze, pasze mi dzisiaj przywieźli to 10 zl na tonie tansza, ziarna kukurydzy porównywalne do roku poprzedniego, wet za wizyte tyle samo bierze, paliwo drozsze o 7 gr.

A co do ceny to my w Kaliszu jako grupa mamy taka sama cene mleka jak w centrali lydera teraz ta podwyzke mamy 1 gr do jednostki tl, ale nie mieliśmy premi na koniec rok ale to dlatego ze mi jako my jestesmy Grupa Producentow a nie kolejny oddzial Mlekovity.

Adamqq3    24
2 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

@Adamqq3 Ale pani w skupie mówiła że niebawem się połączycie z Mlekovita i wtedy premie będą normalnie jak dla innych członków

To czy sie połączymy to jest nasza decyzja, bo jest pare duzych problemów które napewno beda poruszone na najbliższym zebraniu. I wszystko sie okaże.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Przez Matey
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2020 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2020 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2020 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2020 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2020 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.