Polecane posty

bop23    7
6 godzin temu, greg1985 napisał:

Mądrego to dobrze posłuchać. Prawdę chłop mówi ale jak widać nie każdemu to się podobało. Wiadomo w każdej mleczarni jest ładnie pięknie A chłop jest zawsze najważniejszy i każdy się liczy z jego zdaniem 😄

taaaaaaa  wszedzie tak robi  pod publiczke   jak to broni rolnikow ....   a później pewnie z nimi biesiadowal:)

Proximka12    7

Dziś na zebraniu mówili że będą potrącać nie 2 A 3 grosze na udziały ,niby po to aby szybciej wypłaty szły. I takie to błędne koło w tym mlekpolu :P

tay29    77

3 grosze na udziały to jest przy obecnym skupie ok 60mln złotych, z czego na udziały rocznie wypłacają 15mln czyli w ciagu jednego roku będą mogli wypłacic wszystkie zaległe udziały a potwm 3 grosze i tak zostanie

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomsky    0

Moim zdaniem stanowczo się trzeba sprzeciwiać tej podwyżce potrąceń na udziały. Zwiększanie funduszu udziałowego w dłuższej perspektywie może się stać poważnym problemem. Wystarczy popatrzeć co stało się w Łowiczu   po masowym odpływie dostawców. Duży fundusz udziałowy to mega ryzyko.

Dodi    182

W Rykach bywało, że 10gr szło na udział 😀 i jakoś nikt nie płakał. Teraz mamy 5gr. Przynajmniej udziały można w miarę szybko odzyskać 

• Like 1

tay29    77

z tym ze ma byc wprowadzony rowniez zapis ze nie ma gornej granicy w udzialach tym samym nie trzeba bedzie doplacać do niepełnych udziałów, ale udzialy bedą odprowadzane cały czas i to jest pozytywny zapis ktory planują wprowadzic

komizmo    374
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomsky napisał:

Moim zdaniem stanowczo się trzeba sprzeciwiać tej podwyżce potrąceń na udziały. Zwiększanie funduszu udziałowego w dłuższej perspektywie może się stać poważnym problemem. Wystarczy popatrzeć co stało się w Łowiczu   po masowym odpływie dostawców. Duży fundusz udziałowy to mega ryzyko.

No niby co się stało po tym masowym odpływie z Łowicza?🤨

Dwa lata zaraz będzie jak mnie nie ma tam i grosza nie powąchałem.

Potrącenia udziałów to jest w większości bandyckie złodziejstwo, dodatkowo tłumaczone naszym "dobrem", ponieważ dzięki tej grabieży jesteśmy "właścicielami" spółdzielni 😆.  Jacy z nas właściciele to widać właśnie w mlekpolu teraz. 

Osobiście jestem bardzo zadowolony, że mlekovita nie pobiera udziałów, tak bym je zobaczył jak te z Łowicza. Jeśli już je odzyskam za te 8 lat to przy tej inflacji będę mógł za to kupić dobrą flaszkę, a nie traktor.

Edytowano przez komizmo

kr9292    536

Każdy kij ma dwa końce. W razie upadku też spłacasz długi do wysokości udziałów

slawek74    2388

Spytajcie tych z Piątnicy ile im potrącają na udziały i jaką cenę mają

Pietuś    3
Napisano (edytowany)

Piątnica 10 gr na udzial

Edytowano przez Pietuś

slawek74    2388

Mi Ryki 5 a czasem i 10gr potrącaja i nie narzekam na to

• Like 2

RusiL    18

i właśnie dlatego robią z nami co chcą. gdybyśmy wszyscy nie siedzieli cicho (wszyscy a nie tylko jednostki) jak jakaś zmiana nam nie pasuje, to by się z nami liczyli.

• Like 1

kizak    260

Jest zebranie,a wszystkie informacje są podane jak na tacy,czyli te o których chcą powiadomić,a o sprawach nie wygodnych w ogóle nie mówi się. Na 90 procent     na sali siedzą same barany   [ Ludzie nie puszczający pary z gęby bo przeczołgają,lub ci co nie mają zielonego pojęcia o czym  mówi się,i nie koniecznie są to przydupasy,tylko z normalnym brakiem informacji]  do zarżnięcia.      Tylko to co wk***ia,    po wyjściu z sali mają do mnie pretensję że o coś nie zapytałem,czy o coś nie upomniałem się. Ja pytam gdy coś mnie [nas] uwiera i to ja ponoszę konsekwencje swoich słów. Noż kutwa,jak jeden pyta  15 razy,łatwo go uchodzić,ale jak piętnastu zadaje niewygodne pytania,to znaczy że jest coś nie  halo  i jest problem. 

• Thanks 1

SerafinKot    13
12 godzin temu, kr9292 napisał:

Każdy kij ma dwa końce. W razie upadku też spłacasz długi do wysokości udziałów

W tym przypadku lepszym porownaniem jest sierp. Jakie masz korzyści z pobierania udziałów?

Prosty przykład idź z 50 zł. do sklepu teraz a 2 lata wcześniej 

RusiL    18

kizak dokładnie o to mi chodziło

Loli1357    0

Witam . Słyszałem coś, że ma być podwyżka w Polmlek -Piotrków. Ktoś coś wie czy to prawda ma być podobno na styczeń i luty ?

zkordalski    368

Tak ma być tobie dadzą a dwóm innym zabiorą tak to działa :D 

kizak    260

Dobre jaja z tym 500 plus na bydło,miasto na cię nie może patrzeć,w radio,telewizji  bębnią na okrągło,a jest tylko 50 mln   zł na krowiarzy i świniarzy razem  . A te wartości np 180 zł za wybieg,jest to wartość maxymalna,Jak się trafi więcej chętnych to ta ilość zacznie spadać . Tak samo ta ,,większa pula'' dla wolnostanowiskowych,tam z odr będzie miarką się pocił,obliczenia..... Wnioski od 15 marca ,a arimr niema pojęcia jak to będzie. Co to k.... jest

robert1226    158

Kolejna propaganda PiS żebyś poszedł 10 mają i na tego bez jaj zaglosował. 

intel    4

@Loli1357 gdyby miała być za styczeń w Piotrkowie to już by było info przed. Szczerze wątpie,ze będzie jakakolwiek pożyczka chyba tylko dla wybranych jak zauważył zkordalski

emattti    17

Mlekovita
15-20 tys
bialko: 3,40
tluszcz: 4,30
cena: 1,56 brutto

Łolek    64
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Kolejna propaganda PiS żebyś poszedł 10 mają i na tego bez jaj zaglosował. 

Byli różni i o nas pamiętają  tylko przed wyborami taka jest prawda 

vodz    38
1 godzinę temu, kizak napisał:

Dobre jaja z tym 500 plus na bydło,miasto na cię nie może patrzeć,w radio,telewizji  bębnią na okrągło,a jest tylko 50 mln   zł na krowiarzy i świniarzy razem  . A te wartości np 180 zł za wybieg,jest to wartość maxymalna,Jak się trafi więcej chętnych to ta ilość zacznie spadać . Tak samo ta ,,większa pula'' dla wolnostanowiskowych,tam z odr będzie miarką się pocił,obliczenia..... Wnioski od 15 marca ,a arimr niema pojęcia jak to będzie. Co to k.... jest

Dodałbym jeszcze tpr. Czytałem w którymś numerze ze to ma być pomoc dla najmniejszych głównie. No może i z wypasem to tak, ale w zasięgu mojego wzorku nikt nie wypasa, nikt nie ma wolnostanowiskowej obory i mamek mięsnych tez nie ma. O swiniach to się nawet nie mówi. 2-3 wioski ode mnie są obory wilnostanowiskowe i to są najwięksi w swoich wsiach. Moim zdaniem ta propaganda powinna uderzyć w pis i mam nadzieje ze kiedyś tak się stanie bo ich bardzo nie lubię. Bardziej nawet niż po, bo ze po to owczarki niemieckie to wiadomo, ale toci Narodem i Ojczyzna i Bogiem sobie gębę wycieraja. Nie wierzę w ani jedno ich słowo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2020 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2020 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2020 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2020 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy ARR, czyli Agencji Rynku Rolnego, która stara się określić, ceny pszenicy 2020 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.