Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chuck00    197
6 godzin temu, michalcium napisał:

Jest i spec od wszystkiego 

W każdym temacie pisze o apokalipsie, takie nasze polskie nastawienie na rzeczywistość 😁

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

pedro2    4100

Pewnie jakby sprzedał zboże, słomę, kiszonkę, dodał wszystkie koszty to opasy skórka za wyprawkę. Ale człowiek głupi sam się oszukuje, a to tylko skarbonka co miesiąc, co dwa kilka sztuk się sprzeda, to tylko obrót pieniądza. Nie wiem czy bym przeżył rok z tych 25-30 sztuk sprzedanych, nie mowa o inwestycji czegokolwiek czy kredycie. 

Oglądam tego gra o plon i się dziwię jak on psychicznie wyrabia czy coś bierze, w dwa lata byki mu nie wyrosły, mówi że niektóre poniżej 600kg, a miały być 800. Jechał na pelnoporcjowce, teraz miesiąc do sprzedaży i chce je podtuczyć soją i wysłodką. 

..

Wiadomość z agroFakt.pl

dabrowskit    130
Farmer6820 napisał:

Zaglądacie komuś do kieszeni a każdy ma inne koszty. Cena ziemi i dzierżawy np. Tam na Śniadowie nie płacą po 500 zł za hektar 

moje okolice też do tanich już nie należą jeśli chodzi o dzierżawę .

dabrowskit    130
lamboEVO100 napisał:

Moim zdaniem lepiej trzymać 20 krów niż 100 byków.

No mnie uczył nauczyciele od produkcji zwierzęcej ze 1 krowa to 4- 5 byków . To dobrze mówisz

soltys48    13998
4 minuty temu, lamboEVO100 napisał:

Moim zdaniem lepiej trzymać 20 krów niż 100 byków.

I chyba większy przychód będzie

2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Na błoto też jest sposób 🤣

FB_IMG_1606858852665.jpg

To na krótko

xmen    20

Czesc, co myslicie zeby w miejsce likwidowanych mlecznych wstawic jalowki mleczne i sperzedawac jako pierwiastki po wycieleniu, a sobie zostawiac cieleta do chowu i dokupowac jescze male jaloszki? Lepsze chyba to niz byki?

slawek74    8670
lamboEVO100 napisał:

W poniedziałek głaskałem błoto wczoraj całe utwardzenie uj strzelił 🤣

prawą czy lewą ręką 😁 u mni błoto i koleiny że fend 312 kołami z paszowozem mieli 😀🤪

ale teraz zastygło😎

Gość   
Gość

@slawek74No co tak się wszędzie chwalisz tym starym wypierdzianym fyndem 🙆‍♂️ 

Edytowano przez Ursus932

gregor1284    6523

@slawek74

FB_IMG_1607328333168.jpg

20 minut temu, xmen napisał:

Czesc, co myslicie zeby w miejsce likwidowanych mlecznych wstawic jalowki mleczne i sperzedawac jako pierwiastki po wycieleniu, a sobie zostawiac cieleta do chowu i dokupowac jescze male jaloszki? Lepsze chyba to niz byki?

Zależy jaki towar, u mnie te obrzepalce chowają to zysk raczej jak z byka. Dwa lata temu przed świętami prosił żeby jalowki na wycielenia po 2300 brać. Jak byś coś miał z dobrej obory z kartą to może i coś ugrasz. 

• Haha 1

slawek74    8670
Ursus932 napisał:

@slawek74No co tak się wszędzie chwalisz tym starym wypierdzianym fyndem 🙆‍♂️ 

wcale się nie chwalę ale Ty jednak i takiego starego zazdrościsz....

lamboEVO100    356
19 minut temu, slawek74 napisał:

prawą czy lewą ręką 😁 u mni błoto i koleiny że fend 312 kołami z paszowozem mieli 😀🤪

ale teraz zastygło😎

Paszowoz stoi na płycie ale weź jeździj z wycinakiem na ładowaczu po tych wertepach jak przymarznie nie porównane 

slawek74    8670

gregor1284 to tak tanie u was jałówki ? mam trzy krowy bez mleka to i 4 jałówki by kupił 🤔

Gość   
Gość

Czego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ chyba błoto z pod paszowozu Ci  chlapło na głowę 😁

1 minutę temu, slawek74 napisał:

pedro2    4100

Ja też przy pryzmach muszę pogłaskać dzisiaj błoto. 😋

13 minut temu, xmen napisał:

Nie Ty pierwszy na to wpadłeś... Ze swoich będziesz miał dobry towar, a z kupnych nie licz na cuda nikt nic dobrego nie sprzeda. A w okresie kwiecień-wrzesien mało chętnych i cena pod psem. Jedynie wycielenia ustawiać na listopad-grudzien. Sam mam 7 szt już powinny być zacielane, ale muszę poczekać do lutego

• Like 1

..

slawek74    8670

lamboEVO100 to ja wolę pod pryzmy podciągnąć przez to błoto i koleiny w jednym most do roboty właściwie w naprawie

Ursus932 napisał:

Czego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ chyba błoto z pod paszowozu Ci  chlapło na głowę 😁

1 minutę temu, slawek74 napisał:

teraz zamarznięte i nic nie chlapie

Soltys85    40

No ale wziołbys pierwiastke po wycieleniu z innej obory na inna pasze? Miesiac przed wycieleniem to minimum moim zdaniem,,,,

• Like 1

xmen    20
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Ja też przy pryzmach muszę pogłaskać dzisiaj błoto. 😋

Nie Ty pierwszy na to wpadłeś... Ze swoich będziesz miał dobry towar, a z kupnych nie licz na cuda nikt nic dobrego nie sprzeda. A w okresie kwiecień-wrzesien mało chętnych i cena pod psem. Jedynie wycielenia ustawiać na listopad-grudzien. Sam mam 7 szt już powinny być zacielane, ale muszę poczekać do lutego

W moich stronach nie ma problemu ze zbytem, zawsze sie sprzeda i duzo osob poszukuje jakowek uzytkowych i nie szuka super wydajnosci. Nie licze na wielki biznes, tylko mam obore z kojcami na rusztach to szkoda zeby stala pusta.

slawek74    8670
Soltys85 napisał:

No ale wziołbys pierwiastke po wycieleniu z innej obory na inna pasze? Miesiac przed wycieleniem to minimum moim zdaniem,,,,

ja kupowałem holenderki i dunki i nie narzekam ważne by znała tmr miałem polską z siana to porażka

xmen    20
4 minuty temu, Soltys85 napisał:

Napewno nie, ale sporo sprzedaje jalowek i czesem slabsze szt w laktacji i ludzie szukaja zeby zaraz mleko bylo. Czasem za krowe po 250 dniu laktacji czyli wydojona mozna wziac tyle co za jalowke miesiac przed wycieleniem.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Jakie są aktualnie ceny nawozów i w jakich powiatach?
      Zapraszamy do dyskusji.
      Link do kontynuacji tematu:

• Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2021:

• Przez danielhaker
      Rolnicy każdego roku zmuszeni są śledzić uważnie zmieniające się ceny pszenicy w Polsce. Aktualne notowania pszenicy wcale nie są takie łatwe do oszacowania i determinuje je cały szereg różnych czynników, które mogą warunkować o znaczącej obniżce lub podwyżce ich cen. Umiejętne oszacowanie cen pszenicy 2022 wymaga od rolników sporego doświadczenia w branży, a także ciągłego śledzenia zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wtedy będą w stanie przewidzieć, czy ceny pszenicy rosną czy spadają. 
      Jakie będą ceny pszenicy w 2022 roku?
      To pytanie zadają sobie rolnicy w całym kraju, kiedy tylko zbliża się sezon upraw. Zastanawiając się, od czego zależy cena pszenicy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość krajowej produkcji zbóż zarówno w obecnym sezonie, jak i w tym poprzedzającym. Warto zwrócić uwagę również na prognozy w kolejnym sezonie, uwzględniając również zboża importowane. Zdajemy sobie sprawę, że przewidzenie tych kwestii do najłatwiejszych zadań nie zależy i jest w dużej mierze niezależne od rolników, chociażby ze względu na zmieniające się czynniki pogodowe, ponieważ miniona susza może w znacznym stopniu wpłynąć na obecną cenę pszenicy. Przy prognozie cen pszenicy w 2022 roku należy uwzględnić również stan zapasów,  system krajowego handlu zbożem, ale też produkcję i zapasy światowe. Plony mogą też różnić się w zależności od poszczególnych regionów w kraju. 
      Cena pszenicy 2022 - prognozy
      Pomocne mogą okazać się również prognozy KOWR, czyli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który stara się określić, ceny pszenicy 2022 np. na podstawie jej zużycia czy wielu innych najpopularniejszych czynników. Warto czerpać wiedzę na temat zmieniających się cen zboża z różnych źródeł, aby finalna prognoza była jak najbardziej wiarygodna i miała najwyższa skuteczność, a prognozy specjalistów i analityków mogą okazać się cennym źródłem wiedzy.