Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bercik92    2201
15 minut temu, komizmo napisał:

Farmer

''Obsada zwierząt (bydła, owiec i kóz) w gospodarstwie wynosi od 0,5 do 1,5 DJP/ha UR." nie jest tak żle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może u was. 

Sam będę musiał ograniczyć o połowę, sąsiedzi też, no chyba że dzierżawy będą na umowie ale w to wątpię, gorzej będzie jak zaczną dopłacać do ugorowania, wtedy będzie po dzierżawach. 

U nas jeden na 6 we wsi chciał wziąć dopłatę dobrostanową, nie dał rady bo legowisko za krótkie, chciał dolać parę cm. betonu tylko by gnoju ciagnikiem nie wypchał. 

Znajomy myślał że weźnie do 300 sztuk, wtedy jeszcze 500+ i teraz też wymogów nie spełnił. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warunek podstawowy to wszystko luzem i te krowy zwiększona powierzchnia a na młode zgodnie z rozporządzeniem nic więcej. No i dopłacają tylko za sztuki powyżej 24 miesiąca za młodsze nic nie dają 

My nawet z dzierżawami nie mamy 1 ha na 1.5 djp. 

Ale to wszystko jeszcze grubymi nićmi szyte. Jeden myśli jaka durnote wprowadzić a za chwilę cała reszta jak to obejść. Niestety taka jest ta biurokracja ale już nie raz nam zakazy mieli powprowadzać na wszystko i jakoś nic z tego bardzo nie wyszło jedynie więcej biurokracji. 

Ktoś musi produkować żywność a na zachodzie już się wykruszają. Znajomy ostatnio pół wyposażenia obory ściągnął z zachodu tam rolnik likwidował 120 krów i rozprzedawal 7 letnia oborę na części 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
4 godziny temu, Farmer6820 napisał:

I te wymogi nie są wcale przesadzone nawet niedoszacowane trochę. A wiem że na cały powiat było 120 wniosków o dobrostan a było 9 kontrolowanych i to tylko tacy co składali i na dobrostan świń i na dobrostan krów 

Kontrole na dobrostan zapowiadają czy przyjeżdżają w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapowiadają. Bo ludzie muszą mieć trochę czasu rury karkowe przesunąć 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kasę dostałeś bo nie pomyśleli, tak jak piszesz, zaraz będzie 100, a na koniec 20 sztuk bo skąd będą na to pieniądze brać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Farmer6820 napisał:

Warunek podstawowy to wszystko luzem i te krowy zwiększona powierzchnia a na młode zgodnie z rozporządzeniem nic więcej. No i dopłacają tylko za sztuki powyżej 24 miesiąca za młodsze nic nie dają 

My nawet z dzierżawami nie mamy 1 ha na 1.5 djp. 

Ale to wszystko jeszcze grubymi nićmi szyte. Jeden myśli jaka durnote wprowadzić a za chwilę cała reszta jak to obejść. Niestety taka jest ta biurokracja ale już nie raz nam zakazy mieli powprowadzać na wszystko i jakoś nic z tego bardzo nie wyszło jedynie więcej biurokracji. 

Ktoś musi produkować żywność a na zachodzie już się wykruszają. Znajomy ostatnio pół wyposażenia obory ściągnął z zachodu tam rolnik likwidował 120 krów i rozprzedawal 7 letnia oborę na części 

I ja myślę hale udojowa używke wstawić za 100k to już konkretna hala jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jak przyjadą odkupić z Ukrainy to będą zadowoleni że do Niemiec jechać nie musieli taki kawał 😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech to 100 zostawia a już więcej pomiędzy sobą rozpiszemy. 

On dorwał wszystko. Od agrafek po drabiny paszowe i poidła. Będzie używana fajna tylko uzywke cholernie ciężko ustawić żeby dobrze działała ta cała elektryka z pomiarem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Planuje zmienic mleczarnie i mam dwie do wyboru mlekovita oddzial trzebienisko i osm wloszczowa . Waszym zdaniem co lepsze patrzac w przeszlosc i przyszlosc z gory za madre odpowiedzi dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A skąd jesteś? Mlekowita chyba pewniejsza, sam oddaje do Trzebowniska, ale prawdziwych parametrów tłuszczu to bym się nie spodziewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
7 minut temu, ZUCH1234 napisał:

Planuje zmienic mleczarnie i mam dwie do wyboru mlekovita oddzial trzebienisko i osm wloszczowa . Waszym zdaniem co lepsze patrzac w przeszlosc i przyszlosc z gory za madre odpowiedzi dziekuje

Z Włoszczowy kojarzę tu z forum @lusjan

Cenę podobna chyba wypłacają, ile średnia za cały rok @lusjan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ostatnio kierowca podrzucił gazetkę z Włoszczowej, jak mi dziecko zaśnie to wrzucę podsumowanie 11 miesięcy. Przynajmniej dowiedziałem się ile trwa wypłata udziałów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Nie wiem jak Wy w Mlekpolu liczyliście te ceny wg nowego cennika że Wam tyle wyszło.

Ja za październik przy tł 4,31 i bi 3,38 pow 10 tyś miałem 1,768 zł/l brutto

Wg nowego cennika 1,2+(0,51% x 0,013 zł) + (0,18% x 0,028 zł) + 0,13zł + 0,02zł + 0,15zł + 0,02 zł + 0,05 zł= 1,58 zł/l netto co daje 1,67zł/ l brutto

W swoich obliczeniach w dopłatach za zawartości tłuszczu i białka 0 tuż po przecinku nie zauważyliście  bo jest 0,013 i 0,028 za 0,1%


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Pablo16 radny tak liczy . Wydaje mi się że skoro jest na radach to powinien wiedzieć co i jak. Cały czas upiera się że mlekpol teraz lepiej płaci jak Piątnica a druga sprawa że cena została bez zmian. Faktycznie jest na cenniku jeszcze 0 i jeśli będzie się liczyć tak jak ty to mi też wychodzi 10 gorszy mniej. Prezent na święta by był elegancki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Na temat radnego to wypowiadał się nie będę i kłócił z nikim też nie. Dowiemy się po 10 stycznia 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie wszystko wyjaśni się po 10. Jeśli będzie obniżka to trzeba przejechać się do Piątnicy czy nadal szukają nowych dostawców i kupić nowy zbiornik na mleko 200 litrów żeby mlekpol miał z czego odbierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
Pablo16 napisał:

Nie wiem jak Wy w Mlekpolu liczyliście te ceny wg nowego cennika że Wam tyle wyszło. Ja za październik przy tł 4,31 i bi 3,38 pow 10 tyś miałem 1,768 zł/l brutto Wg nowego cennika 1,2+(0,51% x 0,013 zł) + (0,18% x 0,028 zł) + 0,13zł + 0,02zł + 0,15zł + 0,02 zł + 0,05 zł= 1,58 zł/l netto co daje 1,67zł/ l brutto W swoich obliczeniach w dopłatach za zawartości tłuszczu i białka 0 tuż po przecinku nie zauważyliście  bo jest 0,013 i 0,028 za 0,1%

0.013zl to 1,3grosza za każde 0,1% czyli 1% tłuszczu to 13gr dopłaty. Przy twoich 0,51% to jest 6,63 grosza dopłaty za białko to 0,028zł za 0,1% czyli 1 %białka to dopłata rzędu 28groszy. Czyli 0,18% razy 28gr to daje nam 5,04grosza dopłaty za białko czyli lacznie za białko i tłuszcz masz dopłatę 11,67groszy dopłaty(0,1167zł). Czyli za mleko powyżej 10tys litrów i parametrach 4,31 tłuszcz i 3,38 bialko powinno Ci wyjść łącznie z wszystkimi dopłatami 1,7067 zł netto czyli jakieś 1,79zł brutto przy 5%vat lub 1,84zł brutto przy 8% vat dla ryczałtowca. Alfa dobrze liczymy?

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ceny bardzo podobne do moich, faktury z dwóch miesięcy wiszą u księgowej. Faktura zwykle przychodzi koło 7, pieniądze wcześniej. Cena znacznie niższa niż taki mlekpol, ale też skup mleka jakieś 10 razy mniejszy, a wypłata udziałów 5 razy szybsza... Jeśli chodzi o parametry, to ostatnim razem nie zgadzały mi się dwa lata temu, zadzwoniłem, wzięli próbkę kontrolną i poprawili. Mlekovita pewnie płaci lepiej, ale sporo osób tutaj skarży się na parametry. U nas nie ma dylematów, bo poza OSM Pszczyna, Bieruń i Skoczów nie ma konkurencji, a wszystkie te podmioty płacą gorzej. 

podsumowanie Włoszczowa.jpeg

podsumowanie Włoszczowa2.jpeg.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
27 minut temu, karol091193 napisał:

0.013zl to 1,3grosza za każde 0,1% czyli 1% tłuszczu to 13gr dopłaty. Przy twoich 0,51% to jest 6,63 grosza dopłaty za białko to 0,028zł za 0,1% czyli 1 %białka to dopłata rzędu 28groszy. Czyli 0,18% razy 28gr to daje nam 5,04grosza dopłaty za białko czyli lacznie za białko i tłuszcz masz dopłatę 11,67groszy dopłaty(0,1167zł). Czyli za mleko powyżej 10tys litrów i parametrach 4,31 tłuszcz i 3,38 bialko powinno Ci wyjść łącznie z wszystkimi dopłatami 1,7067 zł netto czyli jakieś 1,79zł brutto przy 5%vat lub 1,84zł brutto przy 8% vat dla ryczałtowca. Alfa dobrze liczymy?

Oby tak było i z przyjemnością przyznam się do błędu 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

fajne te premie u was. niby dadzą dużo ale prawie wszystko na udział zabiorą🤔 jak dla mnie te molochy mogą płacić więcej nic mi do tego i nie zazdroszczę wam. tylko co z tych premii jak w ślad za nimi dodatki i pasze też skaczą z ceną do góry. prosty przykład milkor38 z agrocentrum z miesiąca na miesiąc w górę. trzy dostawy było ~1700 potem 1900 a dziś zamawiałem 2050 i premia poszła wpizd... tylko że premia była a cena zostanie.

  • Like 1

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj