Polecane posty

slawek74    12159

gregor1284 to tak tanie u was jałówki ? mam trzy krowy bez mleka to i 4 jałówki by kupił 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ chyba błoto z pod paszowozu Ci  chlapło na głowę 😁

1 minutę temu, slawek74 napisał:

wcale się nie chwalę ale Ty jednak i takiego starego zazdrościsz....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Ja też przy pryzmach muszę pogłaskać dzisiaj błoto. 😋

13 minut temu, xmen napisał:

Czesc, co myslicie zeby w miejsce likwidowanych mlecznych wstawic jalowki mleczne i sperzedawac jako pierwiastki po wycieleniu, a sobie zostawiac cieleta do chowu i dokupowac jescze male jaloszki? Lepsze chyba to niz byki?

Nie Ty pierwszy na to wpadłeś... Ze swoich będziesz miał dobry towar, a z kupnych nie licz na cuda nikt nic dobrego nie sprzeda. A w okresie kwiecień-wrzesien mało chętnych i cena pod psem. Jedynie wycielenia ustawiać na listopad-grudzien. Sam mam 7 szt już powinny być zacielane, ale muszę poczekać do lutego

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

lamboEVO100 to ja wolę pod pryzmy podciągnąć przez to błoto i koleiny w jednym most do roboty właściwie w naprawie


Ursus932 napisał:

Czego 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️ chyba błoto z pod paszowozu Ci  chlapło na głowę 😁

1 minutę temu, slawek74 napisał:

wcale się nie chwalę ale Ty jednak i takiego starego zazdrościsz....

 

teraz zamarznięte i nic nie chlapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

No ale wziołbys pierwiastke po wycieleniu z innej obory na inna pasze? Miesiac przed wycieleniem to minimum moim zdaniem,,,,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Ja też przy pryzmach muszę pogłaskać dzisiaj błoto. 😋

Nie Ty pierwszy na to wpadłeś... Ze swoich będziesz miał dobry towar, a z kupnych nie licz na cuda nikt nic dobrego nie sprzeda. A w okresie kwiecień-wrzesien mało chętnych i cena pod psem. Jedynie wycielenia ustawiać na listopad-grudzien. Sam mam 7 szt już powinny być zacielane, ale muszę poczekać do lutego

W moich stronach nie ma problemu ze zbytem, zawsze sie sprzeda i duzo osob poszukuje jakowek uzytkowych i nie szuka super wydajnosci. Nie licze na wielki biznes, tylko mam obore z kojcami na rusztach to szkoda zeby stala pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159
Soltys85 napisał:

No ale wziołbys pierwiastke po wycieleniu z innej obory na inna pasze? Miesiac przed wycieleniem to minimum moim zdaniem,,,,

ja kupowałem holenderki i dunki i nie narzekam ważne by znała tmr miałem polską z siana to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20
4 minuty temu, Soltys85 napisał:

No ale wziołbys pierwiastke po wycieleniu z innej obory na inna pasze? Miesiac przed wycieleniem to minimum moim zdaniem,,,,

Napewno nie, ale sporo sprzedaje jalowek i czesem slabsze szt w laktacji i ludzie szukaja zeby zaraz mleko bylo. Czasem za krowe po 250 dniu laktacji czyli wydojona mozna wziac tyle co za jalowke miesiac przed wycieleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Próbuj tego miodu ja Ci nie żałuję 😉 ale kolorowo to z boku wszystko wygląda. Byle dziadostwa nie ściągaj nie zacielaj bo tylko raz klient kupi i kopnie w d*pę. 

8 minut temu, Soltys85 napisał:

No ale wziołbys pierwiastke po wycieleniu z innej obory na inna pasze? Miesiac przed wycieleniem to minimum moim zdaniem,,,,

Skoro biorą to chyba pasuje. Są tacy co wolą po wycieleniu bo boją się momentu wycielenia. Stawia i doi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, slawek74 napisał:

lamboEVO100 to ja wolę pod pryzmy podciągnąć przez to błoto i koleiny w jednym most do roboty właściwie w naprawie

 

teraz zamarznięte i nic nie chlapie

 

To który w naprawie? 

U nas narazi bez większego mrozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, karol091193 napisał:

Żeby moje gospodarstwo było rozwinięte to tak jak pisałem, potrzebuję 1,5-2mln zł jeżeli chodzi o rozwój mleka, to uwierz mi że mam tego już dość, a drugim argumentem są rodzice którzy już swoje lata mają za sobą a samemu zostać przy krowach to zabójstwo. Już bym wolał iść do roboty i jeździć po Europie na tirach. Od razu z dnia na dzień nie rzucę krów. W jakiś sposób trzba to rozłożyć w czasie. Już przerabiam silos/wiatę na ponad 40sztuk opasów. Zostało mi ją zabudować, podłączyć wodę ( linia jest rozprowadzona, zostało tylko się wpiąć pod instalację i zamontować poidła) i wyspawać zagrody no i skończyć stół paszowy(murki 15cm wysokości i dolać brakujące 2m stołu paszowego po podpięciu wody). Wczesną wiosną wejdą pierwsze sztuki. W tym roku kupiłem 18 byczków kolejne 20+ w następnym roku wiosną i jesienią. Mam oborę uwieziową na 28 krów. Na spokojnie zmieszczę w niej kolejne 50 sztuk. Ta wiata jest dostawiona do stodoły. Gdybym to wszystko(wiatę z stodołą) chciał od razu zrobić łącznie ze stołem paszowym to tylko tutaj wejdzie 100sztuk dużych albo i więcej. Ale w pierwszej kolejności będę musiał rozwalić stary chlew i postawić wiatę na maszyny. Później przerobię całą stodołę na opasy lub postawie halę łukową dla bydła. Także ja już zacząłem robić coś w tym kierunku. A Ty? 😂

Po co to rozwijać i kupować i dokładac se roboty. Wystarczy zyc spokojnie i jakoś to będzie. Moj tata jak dostał 12 ha tak i przez te 40 lat nic nie dokupił i jakoś żyjem dzieci wykształcił tylko że jedynie jeździ się starym 40 letnim sprzę tem ale do 1 starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te pierwiastki to może być dobry sposób ostatnio był u nas z Konrada i chcial6500 tys plus VAT za pierwiastki. Nawet opłacaloby się kupić jalowke pokryta sexem za 6 i im sprzedawać. Ale jest ryzyko że jedna albo 2 pojedzie z transportu i wtedy po zarobku. Zostałaby robota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180
12 godzin temu, artek27 napisał:

Krowa jak złapie mocznik to pół litra octu od razu trzeba wlać tak mi mówił zywieniowiec. 

 Dostała zbyt póżno,lub zbyt wiele złapała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

gregor1284 to tak tanie u was jałówki ? mam trzy krowy bez mleka to i 4 jałówki by kupił 🤔

Cena porównywalna do jakości. Żeby coś rozsądnego kupić to trzeba pojeździć. My sprzedawalismy gościowi jalowki na odchow i zacielone kupowaliśmy od niego, ale za ten jego odchoe to mu kijów wpierdzielić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Tak jak pisze, zależy jak trafisz. Kupiliśmy krowę w typie hfa za 3tys, na dzień dobry jak ja przyprowadziłem 75litrow wody wypiła, zebro na zebrze. Po dwóch tygodniach po 43na dobę dawała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

 Ja tak robilem ze szwagrem,ale to przeszłość😉 Plan na dziś było łajna 8 rozżutników przyorać,plan wykonany,ale wiatr i - 4 w nocy było. Chyba Ceb zamarzł,czy zepsuł,bo się 2 razy pług wypiął i była zabawa,a tu rów i asfalt🙆‍♂️,i pług o tak o😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Cena porównywalna do jakości. Żeby coś rozsądnego kupić to trzeba pojeździć. My sprzedawalismy gościowi jalowki na odchow i zacielone kupowaliśmy od niego, ale za ten jego odchoe to mu kijów wpierdzielić 

Ja też sprzedałem jałówki potem mogę odkupić zobaczymy jak urosły bo geny miały dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kizak napisał:

 Ja tak robilem ze szwagrem,ale to przeszłość😉 Plan na dziś było łajna 8 rozżutników przyorać,plan wykonany,ale wiatr i - 4 w nocy było. Chyba Ceb zamarzł,czy zepsuł,bo się 2 razy pług wypiął i była zabawa,a tu rów i asfalt🙆‍♂️,i pług o tak o😐

Halo halo milicja, ten pan wozi łajno a przecież już po terminie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Halo halo milicja, ten pan wozi łajno a przecież już po terminie 😁

Cicho Niemcu! 🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
58 minut temu, Konrad531 napisał:

Krowom witaminy dajecie to sobie też kupcie D3 na poprawę samopoczucia 😁

Sobie  na poprawę samopoczucia to 05 i ryj się cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159
Konrad531 napisał:

Krowom witaminy dajecie to sobie też kupcie D3 na poprawę samopoczucia 😁

sie bierze sie 😉😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Halo halo milicja, ten pan wozi łajno a przecież już po terminie 😁

 ja podziemie,to go pod ziemię😁,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj