Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
3 godziny temu, michalcium napisał:

Jest i spec od wszystkiego 

Widzę że nie tylko ja to zauważyłem 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164
5 godzin temu, karol091193 napisał:

Może ty możesz sobie pozwolić na takie tony do borasia jak jesteście kolegami. Ja za taką gadkę miałbym kontrolę z weterynarii zatrzymane mleko i *uj wie co jeszcze. Nie pojechałem do nich się kłócić że to niemożliwe czy też próbują mi wmówić że zrobiłem coś czego nie było. Prawda jest taka, że mleko od tej krowy trafiło do mleczarni a nie powinno. Konsekwencje brałem na własną klatę i z pokorą podeszłem do wszystkiego. Nie kłóciłem się, nikogo nie wyzywałem. Zachowałem się jak człowiek przyznając się do winy a nie jak świnia tak jak ona. Dla tego zapadła decyzja o likwidacji krów i wzięcie przykładu z pedro2. Za krótkie jest życie aby się z kimś użerać i lizać czyjąś d*pę. Również nie stać mnie aby wydać 1,5-2mln zł na oborę na 80 sztuk i tym bardziej nie mam zamiaru budować sam sobie obozu pracy. Oczywiście powoli bo jeszcze mam zobowiązania z arimr, ale decyzja podjęta.

O kurde nie spodziewał bym się nawet. 🙄 Nie będziesz żałował. Na wakacje nie jeżdżę, a po likwidacji krów czuję się jakbym miał cały czas wakacje. Ogromna ulga fizyczną i psychiczna. Ale oprócz opasow radził bym Ci za czymś jeszcze się rozejrzeć, u mnie kartofle robią całą robotę. Aczkolwiek przy 100szt to i z opasa wyzyjesz chyba


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339
2 godziny temu, kizak napisał:

 W tym roku noga w biodrze i wet powiatowy na ubój nie dał papierów ,druga pod przednimi nogami zarwały się deski i brakło z 5 cm do dna, ,udusiła się,trzecia złapala pyskiem mocznik i po godzinie papa,nie tylko muzykant ;) ,i to kutwa zawsze najlepsze sztuki,olać to aby zdrowie👍 i w rodzinie ok.

Krowa jak złapie mocznik to pół litra octu od razu trzeba wlać tak mi mówił zywieniowiec. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Jak widzę ile odchów jałówek kosztuje(opas potrzebuje więcej) to nie wiem jak Wam z tych opasow zostaje normalny pieniądz...Karol dobrze się zastanów....Jak Pedro pisze jeśli czegoś na boku nie planujesz sam opas to słabo w porównaniu do nakładu pracy i sprzętu.Wtedu ja bym już kompletnie zwierzęta odpuścił i pracy poza rolnicy poszukał
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realny    5
9 godzin temu, kr9292 napisał:

Jak dla ciebie nie ma różnicy pomiędzy 1.5 a 1.8 to ty chyba musisz matematykę powtórzyć. Na szkołę pewnie nie ma czasu bo wiadomo obowiazki itp,  ale może teraz z dziećmi online czy jakoś tak 🤷

Właśnie pisze że w niektórych nie ma różnicy bo po mimo niższej ceny potrafia sie rozwijac tak jak alfa mówi. Według Ciebie wszystkie gospodarstwa z Piątnicy są 30 gr do przodu i różnica powinna byc widoczna ale nie we Wszystkich przypadkach. Nie wszyscy potrafią wykorzystać ta różnice i przespali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1115
Ursus932 napisał:

3 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

a co skup bydła prowadzisz ? wiesz jak rozwiązać problem zeby każda krowa dawała 1 ciele w roku ?

Trza kryć, cielaki z powietrza się nie biorą 🤭

To dokładnie tak samo jak z kupnem ciągnika. Trzeba się ruszyć z domu a nie pierdolić na forum 🤭

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
6 godzin temu, michalcium napisał:

Jest i spec od wszystkiego 

W każdym temacie pisze o apokalipsie, takie nasze polskie nastawienie na rzeczywistość 😁


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Pewnie jakby sprzedał zboże, słomę, kiszonkę, dodał wszystkie koszty to opasy skórka za wyprawkę. Ale człowiek głupi sam się oszukuje, a to tylko skarbonka co miesiąc, co dwa kilka sztuk się sprzeda, to tylko obrót pieniądza. Nie wiem czy bym przeżył rok z tych 25-30 sztuk sprzedanych, nie mowa o inwestycji czegokolwiek czy kredycie. 

Oglądam tego gra o plon i się dziwię jak on psychicznie wyrabia czy coś bierze, w dwa lata byki mu nie wyrosły, mówi że niektóre poniżej 600kg, a miały być 800. Jechał na pelnoporcjowce, teraz miesiąc do sprzedaży i chce je podtuczyć soją i wysłodką. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaglądacie komuś do kieszeni a każdy ma inne koszty. Cena ziemi i dzierżawy np. Tam na Śniadowie nie płacą po 500 zł za hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083
soltys48 napisał:

z opasa w tej chwili zostaje wielki ...uj

no i gnój 😁😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    226
Farmer6820 napisał:

Zaglądacie komuś do kieszeni a każdy ma inne koszty. Cena ziemi i dzierżawy np. Tam na Śniadowie nie płacą po 500 zł za hektar 

moje okolice też do tanich już nie należą jeśli chodzi o dzierżawę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    226
lamboEVO100 napisał:

Moim zdaniem lepiej trzymać 20 krów niż 100 byków.

No mnie uczył nauczyciele od produkcji zwierzęcej ze 1 krowa to 4- 5 byków . To dobrze mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
4 minuty temu, lamboEVO100 napisał:

Moim zdaniem lepiej trzymać 20 krów niż 100 byków.

I chyba większy przychód będzie

2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Na błoto też jest sposób 🤣

FB_IMG_1606858852665.jpg

To na krótko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Czesc, co myslicie zeby w miejsce likwidowanych mlecznych wstawic jalowki mleczne i sperzedawac jako pierwiastki po wycieleniu, a sobie zostawiac cieleta do chowu i dokupowac jescze male jaloszki? Lepsze chyba to niz byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083
lamboEVO100 napisał:

W poniedziałek głaskałem błoto wczoraj całe utwardzenie uj strzelił 🤣

prawą czy lewą ręką 😁 u mni błoto i koleiny że fend 312 kołami z paszowozem mieli 😀🤪


ale teraz zastygło😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@slawek74No co tak się wszędzie chwalisz tym starym wypierdzianym fyndem 🙆‍♂️ 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046

@slawek74

 

FB_IMG_1607328333168.jpg

20 minut temu, xmen napisał:

Czesc, co myslicie zeby w miejsce likwidowanych mlecznych wstawic jalowki mleczne i sperzedawac jako pierwiastki po wycieleniu, a sobie zostawiac cieleta do chowu i dokupowac jescze male jaloszki? Lepsze chyba to niz byki?

Zależy jaki towar, u mnie te obrzepalce chowają to zysk raczej jak z byka. Dwa lata temu przed świętami prosił żeby jalowki na wycielenia po 2300 brać. Jak byś coś miał z dobrej obory z kartą to może i coś ugrasz. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083
Ursus932 napisał:

@slawek74No co tak się wszędzie chwalisz tym starym wypierdzianym fyndem 🙆‍♂️ 

wcale się nie chwalę ale Ty jednak i takiego starego zazdrościsz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512
19 minut temu, slawek74 napisał:

prawą czy lewą ręką 😁 u mni błoto i koleiny że fend 312 kołami z paszowozem mieli 😀🤪

 

ale teraz zastygło😎

 

Paszowoz stoi na płycie ale weź jeździj z wycinakiem na ładowaczu po tych wertepach jak przymarznie nie porównane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj