Polecane posty

grzesiu    532

Bez komentarza ale obaj wiemy że piszesz to ze zwykłej złośliwości bo dziś nie jesteś dostawcą mlekpolu.  

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Nie Grzesiu, pisze co widzę. Mlekpolowcy mają dużo biedniejsze obejścia i park maszynowy, domy. U piątnicaków wszystko jest na cacy, kostka i po kilka ciągników, praktycznie do każdej maszyny. Wioskę obok jest 5ciu dostawców mlekpolu i sołtys Piątnica. Chłop się rozwija prężnie, ma pracownika i żaden z mlekpolu nie ma polotu jak ktoś chce sprzedać ziemię... I nie jakaś gigantyczna ilość bo każdy podobnie te 40-50szt doi... zobacz sobie na kolegę @Grabos1981 

Pisałem nie raz jak wygląda u mnie sprzedaż jałówek, mlekpolowcy biorą tylko jakieś słabsze, tańsze. Z Piątnicy dostawcy nie chcą patrzeć na takie, biorą co najlepsze i nie targują się do ostatniej kropli krwi jak towar ładny. Mam stałych klientów i wiem do którego z czym dzwonić. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

I wy myślicie że on to za swoje kupił!!? 😂 też znam takich co mają wszystko na pokaz to ledwo na leasing starcza A nieraz i brakuje!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
9 minut temu, pedro2 napisał:

Nie Grzesiu, pisze co widzę. Mlekpolowcy mają dużo biedniejsze obejścia i park maszynowy, domy. U piątnicaków wszystko jest na cacy, kostka i po kilka ciągników, praktycznie do każdej maszyny. Wioskę obok jest 5ciu dostawców mlekpolu i sołtys Piątnica. Chłop się rozwija prężnie, ma pracownika i żaden z mlekpolu nie ma polotu jak ktoś chce sprzedać ziemię... I nie jakaś gigantyczna ilość bo każdy podobnie te 40-50szt doi... zobacz sobie na kolegę @Grabos1981 

Pisałem nie raz jak wygląda u mnie sprzedaż jałówek, mlekpolowcy biorą tylko jakieś słabsze, tańsze. Z Piątnicy dostawcy nie chcą patrzeć na takie, biorą co najlepsze i nie targują się do ostatniej kropli krwi jak towar ładny. Mam stałych klientów i wiem do którego z czym dzwonić. 

Nie wiem skąd to bierzesz ale wg mnie obraz przez Ciebie przedstawiony jest nieprawdziwy, który przestawia pojedyncze zdarzenia a nie większość.  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
pedro2 napisał:

Nie Grzesiu, pisze co widzę. Mlekpolowcy mają dużo biedniejsze obejścia i park maszynowy, domy. U piątnicaków wszystko jest na cacy, kostka i po kilka ciągników, praktycznie do każdej maszyny. Wioskę obok jest 5ciu dostawców mlekpolu i sołtys Piątnica. Chłop się rozwija prężnie, ma pracownika i żaden z mlekpolu nie ma polotu jak ktoś chce sprzedać ziemię... I nie jakaś gigantyczna ilość bo każdy podobnie te 40-50szt doi... zobacz sobie na kolegę @Grabos1981 

Pisałem nie raz jak wygląda u mnie sprzedaż jałówek, mlekpolowcy biorą tylko jakieś słabsze, tańsze. Z Piątnicy dostawcy nie chcą patrzeć na takie, biorą co najlepsze i nie targują się do ostatniej kropli krwi jak towar ładny. Mam stałych klientów i wiem do którego z czym dzwonić. 

Po sąsiedzku jeden znajomy ma na ekologi w Piątnicy teraz około 60 krów i w ciagu kilku lat kupił 3 nowe john deere nowa prasoowijarka lely nowa beczka 20tys litrów nowa obora za 2mln.zl i dokupił z 10ha ziemi... Można? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

I kontynuując kredyty  bol głowy o pracownika itp itd ws ystko pięknie  z zewnątrz  ale jak cena wyższa to i na więcej pozwolić sobie możesz  ale z tym mlekpolem to Grzesiu przeginasz normalnie już  mdli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. Większość z Was którzy mają sąsiada w Piątnicy za miedzą będzie narzekać. Ale np ja po przejściu z Łowicza do mlekpolu jak przeliczę litry razy dwa lata i średnio 25gr do 30gr na litrze różnicy to się trochę suma uzbiera. O próbach i parametrach już nie raz pisałem. I każda różnica w wypłacie na plus jest w gospodarstwie odczuwalna i zauważalna. 

  • Thanks 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
lukasz20 napisał:

Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. Większość z Was którzy mają sąsiada w Piątnicy za miedzą będzie narzekać. Ale np ja po przejściu z Łowicza do mlekpolu jak przeliczę litry razy dwa lata i średnio 25gr do 30gr na litrze różnicy to się trochę suma uzbiera. O próbach i parametrach już nie raz pisałem. I każda różnica w wypłacie na plus jest w gospodarstwie odczuwalna i zauważalna. 

i dokładnie tak samo my patrzymy na lepsze podmioty i też liczymy ile moglibyśmy więcej zarobić przez ostatnie lata....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@RusiL dokładnie tak patrzysz na innych którzy robią to samo a zapłata już inna bajka i ja już tego nie mogłem znieść. Trafiła się szansa i skorzystaliśmy 

 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Jak będzie szansa to też będę próbował przejść do lepszego z mlekpolu. Ale wątpię że w moje tereny zawitają "lepiej płacący"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Dla Ciebie lepiej to ile więcej? Bo w tym roku w Mlekpolu średnia cena skupu z roku wyjdzie wysoka. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
52 minuty temu, grzesiu napisał:

Nie wiem skąd to bierzesz ale wg mnie obraz przez Ciebie przedstawiony jest nieprawdziwy, który przestawia pojedyncze zdarzenia a nie większość.  

Mówię o konkretnym  przypadku, który znam, byłem w obejściu bo handlowaliśmy razem. Niemniej jednak tak jak mówię po obejściach i maszynach widać górę Piątnicy. Jeżdżę po Podlasiu za maszynami, za cielakami i widzę. A że jestem trochę wścibski 😊 to przejeżdżając przez wioskę lubię spojrzeć na obejścia. 

 

1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

I wy myślicie że on to za swoje kupił!!? 😂 też znam takich co mają wszystko na pokaz to ledwo na leasing starcza A nieraz i brakuje!! 

Nie wiem za czyje i nie interesuje mnie to. Wiem, że wielu przy podobnej produkcji nawet z dotacją i "na krechę" nie inwestują tak jak on. Ludzie są coraz bardziej świadomi i uczą się liczyć czy aby faktycznie jest sens jebać na kredyt i ile taki traktur po spłacie rzeczywiście ich wyniesie. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703
Zdzinio napisał:

I wy myślicie że on to za swoje kupił!!? 😂 też znam takich co mają wszystko na pokaz to ledwo na leasing starcza A nieraz i brakuje!! 

zdziwił byś się.................

  • Like 1

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

@pedro2

Rozmowa z grzesiem jest bezcelowa dlatego ja już się nauczyłem że nie ruszam tego 💩 to mniej śmierdzi😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

A żebyś wiedział. Najgorsze jest to że może być gorzej😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Gorzej to będzie  z rynkiem mleka jak nie zmienicie myślenia.  Kolejne zakłady będą padać a prywatny kapitał będzie tylko ręce zacierał.

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A od kiedy tak będzie?... Bo czekam.. 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tak tak Grzesiu wiemy wiemy. Mamy zapie*dalac by komuś na górze żyło się dobrze i cieszyć się bo inni mają grzej. Daj odpocząć chociaż miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
4 godziny temu, pedro2 napisał:

Mówię o konkretnym  przypadku, który znam, byłem w obejściu bo handlowaliśmy razem. Niemniej jednak tak jak mówię po obejściach i maszynach widać górę Piątnicy. Jeżdżę po Podlasiu za maszynami, za cielakami i widzę. A że jestem trochę wścibski 😊 to przejeżdżając przez wioskę lubię spojrzeć na obejścia. 

 

Nie wiem za czyje i nie interesuje mnie to. Wiem, że wielu przy podobnej produkcji nawet z dotacją i "na krechę" nie inwestują tak jak on. Ludzie są coraz bardziej świadomi i uczą się liczyć czy aby faktycznie jest sens jebać na kredyt i ile taki traktur po spłacie rzeczywiście ich wyniesie. 

Potwierdzam co pisze Pedro na pierwszy rzut oka widać kto oddaje do piatnicy a kto do mlekpolu a kto do Polmleku 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Radek nie oddawałes  do Jogo czy Ozo tam to ,,panie miód dopiro,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj