Polecane posty

Unexpected    246

W czym jest problem by te próby których się boją dobrze wychodziły? Z czego to wynika że to jest takie straszne w obecnych czasach?  Czystość doju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
24 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Oczywiście że się boją prób. U mnie na wsi biorą 4 mleczarnie, choć w zasadzie prawdziwe mleczarnie to dwie, ja do Mlekovity i znajomy do Włoszczowej, i my wiemy za co doimy. Pozostali oddają do złodziejów, bo ciężko ich nazwać mleczarniami - Radomsko i Pajęczno. Już nie liczę ile to razy pytali, bo zawsze pada jedno pytanie - a jak próby? 

Doją za bite 30-40 gr mniej, a to ich dalej nie motywuje żeby coś zrobić i zmienić podmiot. 

Ich strata

Niestety taka mentalność ludzi i z tym ciężko jest żeby kogoś przekonać. 

15 godzin temu, lawa3p napisał:

Ja przy ilości 12 tys litrów 1,29 zł  za poprzedni miesiąc dostałem także te 5-9 gr możesz mniej dostać za ilość

To ja za mniejsze litry dostaje tyle co ty. 

Prywatna mleczarnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Takie zasciankowe myślenie i brak chęci zmian i rozwoju będzie kładło kolejne spółdzielnie. Bo od dobrego surowca wszystko się zaczyna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Surowiec surowcem ale jak spółdzielnia leci sobie w kulki to o czym mowa.🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
6 minut temu, Unexpected napisał:

W czym jest problem by te próby których się boją dobrze wychodziły? Z czego to wynika że to jest takie straszne w obecnych czasach?  Czystość doju?

Czy tylko czystość doju wystarczy ? .

Karmienie na wysokim poziomie nie dotyczy byle czym karmi byle jakie mleko jak to jeden krowiarz powiada znajomy krowa ma mleko na języku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
4 minuty temu, PRIMO napisał:

Surowiec surowcem ale jak spółdzielnia leci sobie w kulki to o czym mowa.🤨

No leci ale mimo to trzymamy się tego G bo próby przechodzą.  G produkujemy i całe G za to otrzymujemy.  SUPER. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie nie mieszaj tu spraw które nie mają prawa na dziś się zadziać, bo żadna mleczarnia nie przepuści antybiotyku w mleku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

To ja się pytam co oni za surowiec oddają bo to chyba nie mleko. Ludzie trochę cywilizacji a nie tylko narzekać że ten czy tamten słabo płaci.  

Aby białe, nie ma czegoś takiego że qq się psuje czy bele. Wszystko krowy zjedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

A jaka to przyjemność doić chore krowy. Dziś masz mastitis u 5u jutro u 8u pojutrze u 12 itd. Chora krowa = brak mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113

Gość z okolicy ma gronkowca i nic z tym nie robi. Jalowki zdychają ale taka widać kolej rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Grzechu pokaż klasę weź się za gospodarzenie i wejdź w krowy i wtedy praw wykłady co i jak powinno być. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Gość z okolicy ma gronkowca i nic z tym nie robi. Jalowki zdychają ale taka widać kolej rzeczy 

sam masz gronkowca i nawet o tym nie wiesz. No chyba że trzy krowy masz to możesz nie mieć. Bo jak więcej i wiesz jak wygląda weterynarz to mogę iść o duże pieniądze, że znalazł bym go u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

nie mają ci co nie badają 😀 będę szczepil bo właśnie u dwóch sztuk wykazało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113

Tylko jest kilka odmian tak? Mi wet nie zaleca wyprzedania połowy stada i dezynfekcji budynków. Nie mam jako takiego problemu z zapaleniami bo że 3 krowy na rok może złapią. Tam to wprost mu powiedzieli żeby większą część na uboj oddał, dezynfekcja i coś tam jeszcze. Takie zapalenia żeby krowa nie miała sily wstać to na pewno z nadgorliwości się biorą... Ale dużo sztuk ma, aby coś miało dach to już powstawiane. 

Edytowano przez gregor1284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Przestraszyłeś się? 😎

Wolę żyć w spokoju, niech dalej ludzie żyją w błędzie że piątnica ma super mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
komizmo napisał:

2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Gość z okolicy ma gronkowca i nic z tym nie robi. Jalowki zdychają ale taka widać kolej rzeczy 

sam masz gronkowca i nawet o tym nie wiesz. No chyba że trzy krowy masz to możesz nie mieć. Bo jak więcej i wiesz jak wygląda weterynarz to mogę iść o duże pieniądze, że znalazł bym go u ciebie

jest gromkowiec i gromkowiec🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Największe problemy z gronkowcem mają użytkownicy separatorów tz.wiatrówek.Mleko wiruja problem komórek somatycznych maskuja do momentu az pojawia sie problem z podwyższoną iloscia bakterii a wtedy jest pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Gronkowca na oborze praktycznie ma każdy byle tylko nie byl to złocisty  reszta  to pryszcz podobnie jest  z coli to bakterie środowiskowe ale żeby  jałówki przez gronkowca zdychaly🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jakie objawy?

@Łolek jak nie złocisty, pisałem o złocistym, każdy ma tylko nie każdy wie, lub nie każdy potrafi to utrzymać w ryzach

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Przy nie leczonym e.coli są zgony. 

Gromkowiec to raczej podkliniczne zapalenie, zmienna somatyka od 300tyś do kilku milionów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
57 minut temu, Dzikib11 napisał:

Największe problemy z gronkowcem mają użytkownicy separatorów tz.wiatrówek.Mleko wiruja problem komórek somatycznych maskuja do momentu az pojawia sie problem z podwyższoną iloscia bakterii a wtedy jest pozamiatane.

Jest tyle metod na bakterie, że jak wirowali tak wirują dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

@Łolek a żeby od kiszonki z qq chorowały słyszałeś? Pryzma nie zepsuta ani nic a chorują, od ilości też nie 

Pobierz krew lub mocz i  do laboratorium .A może  pasożyt  jakiś  ?Kolego napisz coś  o objawach 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14113

To na szczęście nie u mnie, ale też miałem chęci na stosowanie tego pod qq. Jak ona rosła po tym, normalnie z niebem gadała. Kurzak taki super się okazał, widocznie beztlenowce z padliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realny    5
3 godziny temu, Arczi_farmer napisał:

Wolę żyć w spokoju, niech dalej ludzie żyją w błędzie że piątnica ma super mleko

Dlaczego? Ostatnio poleciał w Piatnicy na terenie za wirówke. W tamtym roku kilka. I jeszcze parę odchodzi co roku do innych mleczarni bo sobie nie radzi? To czemu Piątnica ma nie mieć dobrego mleka? Przynajmniej coś robią.  

Edytowano przez realny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj