Polecane posty

chuck00    207

Co niektórzy mają w głowie większy bałagan niż jest na forum. Bez obornika nie urośnie? Słoma pójdzie w glebe, dobry poplon i tak samo urośnie. Jak ktoś robi mało - źle, jak dużo też źle. Niektórzy kochają narzekać ☺ Co do premii w Mlekovicie 15gr będzie za listopad, a nie październik jak niektórzy pisali. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, kr9292 napisał:

I powiedział to ten co gnój codziennie wozi taczka. Na takim areale można spokojnie 1.5 mln litrów mleka doić oby było komu pracować

Tak i nie wstydzę się tego, i dlatego w najbliższej przyszłości próbuje to zmienić i pożegnać krowy, 

Widzę wszyscy mądrzy puki rodzina pomaga i ma kto za***rdalać 

To teraz powiedz mi kolegi z tych półtora miliona litrów ile zostanie na czysto?  Licząc po 1,30 sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Tak i nie wstydzę się tego, i dlatego w najbliższej przyszłości próbuje to zmienić i pożegnać krowy, 

Widzę wszyscy mądrzy puki rodzina pomaga i ma kto za***rdalać 

To teraz powiedz mi kolegi z tych półtora miliona litrów ile zostanie na czysto?  Licząc po 1,30 sprzedaż

Z 500 na czysto lekko licząc. 

I nie sprzedaż po 1.30 tylko 1.60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
W roku 2015 średnia cena skupu wynosiła 113,40 zł za hektolitr, zaś cena rynkowa mleka 2-2,5 proc. to 2,52 zł za litr, a mleka 3-3,5 proc. – 2,87 zł za litr. Cztery lata później ceny mleka spadły odpowiednio do poziomu 2,44 zł i i 2,71 zł, jednakże cena skupy była wyższa – 135,27 zł za hektolitr. Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-ceny-mleka-wzrosly-od-2015-roku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Z 500 na czysto lekko licząc. 

I nie sprzedaż po 1.30 tylko 1.60 

Tyle to moja mleczarnia nie płaci, ale mniejsza z tym , 

Ile dojnych potrzeba?? 

To teraz odliczyć obsługę i uprawy w polu to jeden nie zrobi, trza ludzi, niewolnikiem się stać 🙆‍♂️jednak pieniądze to nie wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 minut temu, Ursus932 napisał:

Tyle to moja mleczarnia nie płaci, ale mniejsza z tym , 

Ile dojnych potrzeba?? 

To teraz odliczyć obsługę i uprawy w polu to jeden nie zrobi, trza ludzi, niewolnikiem się stać 🙆‍♂️jednak pieniądze to nie wszystko 

Mając takie ilości to nie Ty szukasz mleczarni tylko mleczarnia Ciebie 

Na 1.5 mln litrów te 150 dojnych styknie. Jak rodzice jeszcze się trzymają, i mają ze dwóch synów to się wszystko rodzinnie obleci ;)

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
5 minut temu, Ursus932 napisał:

Tyle to moja mleczarnia nie płaci, ale mniejsza z tym , 

Ile dojnych potrzeba?? 

To teraz odliczyć obsługę i uprawy w polu to jeden nie zrobi, trza ludzi, niewolnikiem się stać 🙆‍♂️jednak pieniądze to nie wszystko 

Pieniądze jednak to nie wszystko lecz na nich twardo stoi swiat😁 Jak to lubi i ma dochód to niech robi myślisz że lepiej na etacie robić za 2 koła... Albo jechać zagranice i co... I kim tam będziesz u Niemca czy przypadkiemnie takim samym niewolnikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

W tpr było jakoś na wiosnę że mleczarnia z dnia na dzień zaprzestała odbioru od jakiegoś Bambra. Jesteś Damian jeszcze młody i nainwny. Ale uwierz że życie się nie kończy na pryzmie gnoju za stodoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Mając takie ilości to nie Ty szukasz mleczarni tylko mleczarnia Ciebie 

Na 1.5 mln litrów te 150 dojnych styknie. Jak rodzice jeszcze się trzymają, i mają ze dwóch synów to się wszystko rodzinnie obleci ;)

Czyli cała rodzin uj***na, i ciekawe czy znajdzie się odważna synowa 🤔

Tyle krów 🙆‍♂️ ile porodów, grzebania w d*pie przy zapłodnieniu 

3 minuty temu, MariuszDe napisał:

Pieniądze jednak to nie wszystko lecz na nich twardo stoi swiat😁 Jak to lubi i ma dochód to niech robi myślisz że lepiej na etacie robić za 2 koła... Albo jechać zagranice i co... I kim tam będziesz u Niemca czy przypadkiemnie takim samym niewolnikiem? 

Kolego na etacie to ja robiłem i jebłem dla gospodarstwa, jak ktoś mnie zna to wie że za granice nie pojadę 😉,

Poprostu można robić coś innego nie koniecznie krowy i też żyć przy mniejszym nakładzie pracy i ludzi do pomocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Tak sie wtrace to sa jeszcze inne troche bardziej wymagajace uprawy niz zboze i mozna wyjsc sporo wiecej niz te juz slynne 5k, wiec tez niema co porownywac kilka rak do pracy przez 365dni przy krowach do najprostszych w pelni mechanicznych upraw. Mozna to troche wyposrodkowac i kilka ha przeznaczyc na cos bardziej wymagajacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20

A weź kartki do agencji powypełniaj 😁

Inseminacja,ustawianie,zasuszanie.uU mnie w okolicy płacą po 800-1000 dzierżawy plus do tego dopłata to wtedy przychód z 100ha na miesiac wyjdzie 16 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
16 minut temu, FarmerDyzio napisał:

W tpr było jakoś na wiosnę że mleczarnia z dnia na dzień zaprzestała odbioru od jakiegoś Bambra. Jesteś Damian jeszcze młody i nainwny. Ale uwierz że życie się nie kończy na pryzmie gnoju za stodoła

To był Bieruń i sam tą sytuację przytoczyłem kilka stron wstecz bo jakiś użytkownik szuka nowej mleczarni i miał na celowniku m.in. właśnie Bieruń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jak ktos tak chce to niech robi. Co mu bronic. Ja przy 154 ha wciaz krowy doje. Ale te hektary nie wziely sie z kosmosu tylko z ciezkiej pracy przy krowach. 

Dziadek oddal ojcu 25 ha. Ojciec gdy ja zaczynalem mial 70 ha. Teraz mamy 154 ha. i ta ziemie wlasnie kupily krowy. 

Co prawda za jakies 2-3  lata ida do likwidacji. Ale nie mozna im odmowic dochodu. Oczywiscie podstawa do dobra mleczarnia a nie jakas proszkownia co placi po 1-1.3 zl.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Bugi ale sam widzisz że  to praca kilku pokoleń i dobrej woli następców. A teraz młodzi chca czegoś więcej niż  tylko ciężkiej pracy i pieniędzy bo jedno i drugie jest jak się  z głową  hoduje tylko niema czasu  na tzw życie a jak już  jest czas to nie ma zdrowia i sił by z niego korzystać  

Wiem to na własnym przykładzie..niestety

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No wlasnie dlatego lada moment bedzie likwidacja. Mam 30 lat i tez juz pary do krow nie ma takiej jak kiedys. Gdy zony ani dzieci nie bylo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    592

Młodzi teraz krążą i sami nie wiedzą czego chcą, za dużo tych gospodarzy nie zostanie.  Ja tam się cieszę z tej roboty, tylko  żeby mniej się psuło, a unia poszła w cholerę ze swoimi wymogami i biurokracją.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3872

Różnie to w życiu bywa. Jeden mój znajomy mówił że nigdy na gospodarstwie nie zostanie, sprzedał nawet część ziemi, pobujał się po różnych firmach kilkanaście lat a teraz gospodarz całą gębo. Kto to wie jaki kryzys przyjdzie i co trzeba w życiu robić. Łatwo jest tylko sprzedać i rozpuścić kase w drugą strone dużo, dużo trudniej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12180
Ursus932 napisał:

Tak się nauczył i za***rdala

To tak jak stobą nauczyłeś się jęczyć i wszędzie jęczysz😄 i nic Ci się nie podoba 😉😀


Ursus932 napisał:

25 minut temu, kr9292 napisał:

I powiedział to ten co gnój codziennie wozi taczka. Na takim areale można spokojnie 1.5 mln litrów mleka doić oby było komu pracować

Tak i nie wstydzę się tego, i dlatego w najbliższej przyszłości próbuje to zmienić i pożegnać krowy, 

Widzę wszyscy mądrzy puki rodzina pomaga i ma kto za***rdalać 

To teraz powiedz mi kolegi z tych półtora miliona litrów ile zostanie na czysto?  Licząc po 1,30 sprzedaż

1.5 mln nie sprzedaje się po 1.3zł


Łolek napisał:

Bugi ale sam widzisz że  to praca kilku pokoleń i dobrej woli następców. A teraz młodzi chca czegoś więcej niż  tylko ciężkiej pracy i pieniędzy bo jedno i drugie jest jak się  z głową  hoduje tylko niema czasu  na tzw życie a jak już  jest czas to nie ma zdrowia i sił by z niego korzystać  

Wiem to na własnym przykładzie..niestety

nie mów że młodzi nie chcą pieniędzy 😀..... jak młody idzie na rozmowę o pracę to narpierw pyta ile będzie zarabiał zanim powiedzą mu o obowiązkach


SerafinKot napisał:

A weź kartki do agencji powypełniaj 😁

Inseminacja,ustawianie,zasuszanie.uU mnie w okolicy płacą po 800-1000 dzierżawy plus do tego dopłata to wtedy przychód z 100ha na miesiac wyjdzie 16 tys. 

tu się kartek nie wypełnia ino komuptrem internety 😉😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Nie mówię że  kasy nie chcą tylko nie za taką  cenę  jaką  my placimy przy naszym byznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
46 minut temu, slawek74 napisał:

To tak jak stobą nauczyłeś się jęczyć i wszędzie jęczysz😄 i nic Ci się nie podoba 😉😀

 

1.5 mln nie sprzedaje się po 1.3zł

 

 

nie mów że młodzi nie chcą pieniędzy 😀..... jak młody idzie na rozmowę o pracę to narpierw pyta ile będzie zarabiał zanim powiedzą mu o obowiązkach

 

 

tu się kartek nie wypełnia ino komuptrem internety 😉😀

 

Choćby i po 2 zł, to do d*py takie życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Bo Ty zakładasz, że jak przy 12 krowach wywalisz 12 taczek gnoju to przy 150 ktoś wywali ręcznie 150. To tak nie działa. Dobry z Ciebie człowiek, że żałujesz losu większych od siebie, ale oni mają inne zmartwienia niż Ty. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest faktura z osm radomsko, 1,09 👍, nic tylko k**wa się rozwijać 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
5 minut temu, Ursus932 napisał:

No jest faktura z osm radomsko, 1,09 👍, nic tylko k**wa się rozwijać 👍

Jaka.ilosc I parametry? Podobno premia była? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj